Dodaj do ulubionych

różą chińska

14.01.03, 15:12
Witam. mam małe pytanko jak pielegnowac różę chińską tak aby osiagnęła jak
najlepsze rezultaty: tzn. podlewanie, stanisko zraszanie nawożenie itp. z
góry dziekuję za odpowiedź oraz poradę dotyczacą szeflery.
Edytor zaawansowany
  • 21.01.03, 10:00
    Witam na forum gazety!
    Ketmia czyli róża chińska stosunkowo dobrze rośnie w mieszkaniu, ale podobnie
    jak i inne rośliny uprawiane kiedyś przez nasze babcie najlepiej czuje się w
    pomieszczeni ech gdzie powietrze nie jest gorące i suche. W takich warunkach
    szybko dorasta do sporych rozmiarów. Latem można ja wystawiać do ogrodu, ale
    pamiętajmy że roślina ta nie lub chłodu i silnych wiatrów. Do ogrodu nadaje się
    ketmia syryjska o nieco mniejszych kwiatach. Należy ja sadzić również w
    zacisznych i słonecznych miejscach. Jej wielka zaletą jest termin kwitnięcia –
    otóż kwitnie ona już właściwie jesienią lub późnym latem gdy w ogrodzie prawie
    nie ma już kwiatów. No, ale przejdźmy do róży chińskiej.
    Jak wszystkie rośliny babci nie znosi upałów i w wyższych temperaturach zrzuca
    większość paków kwiatowych, a często i liści, najlepiej rośnie w temperaturze
    około 20C. Zima podobnie jak oleander należy zapewnić jej widne i chłodne
    miejsce o temperaturze około 14C. Jak pisałem roślinę można po przymrozkach
    wystawić na balkon lub do ogrodu, ale zawsze jest to dla niej szokiem i dobrze
    przez kilkanaście dni osłonić ja agrowółkiną. Po takim wystawieniu często gubi
    nieco liści zanim nie dojdzie do siebie. Jeśli zaważymy że pojawiły się pąki
    kwiatowe nie należy jej ruszać ani zmieniać położenia doniczki, gdyż łatwo je
    zrzuca. Uwaga na bezpośrednie nasłonecznienie! Ketmia tego nie lubi najlepiej
    się czuje gdy ma dużo rozproszonego światła. Do uprawy przeznaczmy donice ze
    starszego brata, gdyż ketmia potrzebuje żyznej ziemi i obszernej donicy.
    Należy ją tez często przesadzać, nawet co roku. Przesadzamy na wiosnę zanim
    pojawią się młode przyrosty. Ketmia powinna być regularnie podlewana tak, aby
    podłoże w doniczce nie było ani za mokre ani za suche. Lubi tez zraszanie, ale
    tu uwaga woda powinna być miękka inaczej zostają białe plamy na liściach. Zima
    ograniczamy podlewanie jednak podłoże nigdy nie może całkowicie przeschnąć.
    Ważnym zabiegiem jest cięcie, gdyż pobudza to tworzenie się nowych pędów, a
    tylko na takich zawiązują się pąki. Ketmię możemy również prowadzić i formować
    jej koronę tak jak przy bonsai używając drutów odciągów itp. Cięcie wykonujemy
    zawsze wczesną wiosną.
    A i na koniec nie róbcie z jej kwiatów herbatki, jak to gdzieś wyczytałem w
    kobiecym piśmie. Herbatkę z hibiskusa robi się z ketmi szczawiowej tak zwanej
    sudańskiej. Jest ona rośliną uprawną, a jej liście, kwiaty i nasiona są jadalne.
    Pozdrowienia,
    Jerzy Woźniak

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.