Dodaj do ulubionych

Problem ze storczykiem

07.09.18, 11:48
Witam, od jakiegoś czasu mam poważny problem ze storczykiem. Nie za bardzo znam się na kwiatach natomiast wygląda na zdrowego. Liście są ładne i zielone, nie chorują. Ostatnio go przesadziłam i korzenie też wyglądają ok, nie widać żeby gniły. Kwiat zakupiony ponad rok temu.
Chodzi o to że storczyk kwitnie już trzeci raz i wszystko wydaje się być w porządku do momentu, w którym z pąków rozwijają się kwiaty, na pędach są jeszcze pąki ale kwiatki które rozkwitly jako pierwsze po kilku dniach zaczęły więdnąć i opadać. Na początku myślałam że to może wina starych pędow, że może są już zmęczone i trzeba czekać na nowe jednak teraz wszystkie pędy są nowe a problem się powtarza.

Dodam że kwiat jest podlewany raz w tygodniu. Niby wiem że nie powinno ich się podlewać z góry tylko robić kąpiele natomiast wszyscy moi znajomi posiadający storczyki robią to samo i nie mają żadnych problemow, a storczyk mojej mamy przez pół roku cały czas stał w wodzie i kwitł jak wariat :)
Kwiatek ma również dostęp do światła, leży na parapecie przy oknie południowym, którego nie otwieram żeby nie robić mu przeciągów, temperatura pomieszczenia 22-25 stopni. w okresie od marca do października nawoże go tak jak zaleca producent odżywki.
Edytor zaawansowany
  • dagusia333 07.09.18, 19:59
    Myślę, że po przesadzeniu ma zbyt wilgotno podlewany z góry.Ja miałam jeden storczyk (nie przepadam za nimi) otrzymany w prezencie ok.3 lat, puszczał liście i kwitł, dopóki go nie przesadziłam, mogłam podlewać z góry.Po przesadzeniu z lenistwa podlewałam tak samo, ale niestety zalałam go i zginął.
  • obrobka_skrawaniem 19.09.18, 12:39
    1. Napisalas "leży na parapecie przy oknie południowym"
    W takim miejscu jest b. wysoka temp., nalezaloby rosline cieniowac, albo przestawic dalej od okna (tak, zeby bylo duzo swiatla ale nie pelne slonce). Lepsze sa okna wychodzace na wschod.
    2. Jesli podlewasz z gory, to nigdy na liscie, wylacznie na podloze. Minus takiego podlewania (na podloze), to slabe nawodnienie podloza (jest ono specyficzne, z duza iloscia powietrza, na ogol jest duzo kory, ktora wolno namaka).
    Podsumowujac: Twoje rosliny cierpia z powodu zbyt wys. temp. przy jednoczesnym niedoborze wody.
  • obrobka_skrawaniem 19.09.18, 12:40
    Jeszcze jedno: jakiego podloza uzylas przy przesadzaniu?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.