Dodaj do ulubionych

Nasiona niecierpka

08.07.18, 10:26
Witam
Wysiewałam dwukrotnie niecierpek sułtański z zakupionych nasion i wyrosły mi dość wysokie sztywne, mało rozkrzewione rośliny niezbyt obficie kwitnące.W tym roku kupiłam sadzonki i rośliny są ładnie rozkrzewione, niezbyt wysokie i obficie kwitną.Tworzą nasiona.Czy jest sens je zbierać i wysiać w przyszłym roku? Czy wyjdą z nich takie same rośliny?
Edytor zaawansowany
  • enith 08.07.18, 15:53
    Jeśli to wyhodowana odmiana, to rośliny potomne nie będą wyglądać jak mateczne albo nasiona w ogóle nie wzejdą. Tylko botaniczne (dziczki) będą identyczne z matecznymi. Co do mało rozkrzewionych sadzonek, to warto je właśnie w celu zagęszczenia uszczykiwać, gdy są młode. Wtedy się rozkrzewiają i obficiej też kwitną.
  • dagusia333 08.07.18, 19:42
    Przy drugim wysiewie nasion zakupionych, chyba firma (Leg..ko) uszczknęłam sadzonki, ale to i tak niewiele pomogło.Łodygi były grube i nie rozrastały się w 'miękkie' kępy, tylko takie rosochate krzaczki.Zauważyłam, że u sąsiadki inaczej rosną z kupnych sadzonek, więc w tym roku też kupiłam.Planuję w przyszłym roku też kupić, bo ostatnio dość łatwo na nie trafić w sprzedaży.Jeśli jednak z zebranych z nasion wyjdą takie sztywniaki jak z kupnych, to szkoda zachodu.Może producenci mają jakiś lepsze nasiona.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.