Dodaj do ulubionych

Skrzeczy i obrywa liście

22.05.18, 21:15
Co to za ptaszek? Najpierw z daleka myslałam, że sikora modra, ale podeszłam trochę bliżej i raczej beżowa ;-)
Niestety odleciało to coś i tylko z piętra wyżej słyszałam skrzeczenie/trzeszczenie - nie jest zapalonym spiewakiem. Zwróciłam uwagę na ptaszynę, ponieważ wykonywała dziwne manewry na mojej pelargonii pachnącej, potocznie zwanej anginką (graveolens).
Otóż, co ja paczę?! Poobrywała kawałki lisci, napakowała sobie do dzioba i siedzi, rozgląda się... gdy zbyt blisko podeszłam, odfrunęła (lub odfrunął). Obejrzałam pelasię - oskubana, stado liszek nie powstydziłoby się takiej roboty. Jaki ptaszek lubi zapachowe kwiatki w gnieździe (chyba jeść tego nie będzie)?
Edytor zaawansowany
  • dar61 24.05.18, 09:15
    Mądre ptaszę swego gniazda nie kala, wręcz przeciwnie - ma sposoby na przeciwdziałanie rozwoju pasożytów:
    - usuwa woreczki z kupkami swych pociech tuż po karmieniu;
    - za rok stara się nie powtarzać lęgów w starych gniazdach;
    - przynosi dezynfekatory i przetyka nimi swe pielesze.
    Zapewne tego ostatniego zlokalizowała {m.a.l.a_syrenka}. Pelargonie pelasiowe mają w sobie coś aromatycznie odstręczającego niżej niepodpisanego.

Jest gdzieś tu obok forum ornitologiczne, niezła fachowczyni je założyła i prowadzi od lat.
    Z gośćmi swymi potrafi rozpoznać ptaszę nawet po opisie szczątkowym.
    Skrzek byłby dużą poszlaką dla ornitoznawców. Łatwo go nagrać komórką z dyktafonem np...

h t t p : //forum.gazeta.pl/forum/f,12827,Ornitologia. h t m l
  • m.a.l.a_syrenka 24.05.18, 22:24
    Doba mi się skurczyła, może jeszcze wypatrzę pierzaka...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.