Dodaj do ulubionych

morning glory - problem...

10.05.18, 11:17
Witam, mam problem z tym powojnikiem. Liście dostały jakichś jasnych przebarwień, żółkną i usychają. Proszę o poradę co to moze byc. Podlewany jest należycie :)

--
"jest różnica pomiędzy prostotą formy a formą prostą"
Edytor zaawansowany
  • enith 10.05.18, 14:53
    A glebę masz przepuszczalną? Bo jeśli podlewasz dużo, ale masz kiepski drenaż, to topisz korzenie i stąd, paradoksalnie, roślina może usychać (nie daje rady pobierać wody).
  • aga.pier 10.05.18, 17:57
    Tak, nadmiar wody odpływa...

--
  • enith 10.05.18, 18:08
    Roślinę masz w pojemniku? Jaką dałaś jej ziemię? Ja większość kupnych mieszanek dodatkowo rozluźniam (najczęściej perlitem lub pumeksem), bo są za ciężkie i długo trzymają wodę. Mieszanek z torfem unikam z kolei jak ognia, w tym nic mi nigdy nie chciało dobrze rosnąć.
    A może donica stoi w słońcu i korzenie się przegrzały? Nie było ostatnio w Polsce upałów?
  • aga.pier 10.05.18, 20:35
    Nogi roślina na zimne bo jest kłąb tych liści. Ziemia przepuszczalna raczej

--
  • aga.pier 11.05.18, 08:22
    Roślina w pojemniku, wymiana w marcu w domu. Teraz wystawiona na slonce. Ale to nie wyglada na spalenie słońcem. Co roku daje ziemie sklepową uniwersalną i było Ok...

--
  • dagusia333 13.05.18, 21:06
    Może w tym roku ta sklepowa, uniwersalna ziemia bardziej zlewna jest i trzyma nadmiernie wilgoć.Myślę, że to od nadmiaru wody i jednocześnie słońca może być.Raczej nie choroba, tylko niedomaganie korzeni.
  • aga.pier 14.05.18, 13:24
    Dziekuje. Chyba macie racje. Nadmiar wody...

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.