Dodaj do ulubionych

Dipladenia - jak rozkrzewić?

10.05.18, 09:20
Witam!
Kupiłam właśnie sadzonki dipladenii i będę ją sadzić przy kratce, ale chcę uniknąć efektu który miałam w zeszłym roku, mianowicie z każdego pędu dipladenia wystrzeliła pionowo w górę praktycznie bez odnóg, liście na gałązce ułożone były rzadko, kwiaty również i ogólnie wyglądała jak zapuszczony dzikus.

Czy można ją systematycznie ciąć od teraz do lata, żeby zachęcić do rozkrzewienia się?
Czy to raczej niewskazane?
Edytor zaawansowany
  • enith 10.05.18, 14:43
    Trochę późno na cięcie, moim zdaniem. Roślina owszem, rozkrzewi się, ale prawdopodobnie kosztem tegorocznych kwiatów. Pamiętaj, że to nie jest w naturze pnącze jednoroczne. Wyhodowanie ładnej, pełnej dipladenii potrwa kilka lat, co jest dość trudne w klimacie, gdzie należy ją zimować w pomieszczeniu. Ja z tego typu roślinami radzę sobie w jeden sposób: kupuję je mocno podrośnięte i rozkrzewione. Jeśli nie masz dostępu do starszych roślin, pozostaje przy kratce posadzić mniejsze sadzonki, za to gęsto. Jeśli masz ich dużo, poeksperymentuj z jedną, pouszczykuj jej pędy i zobacz, czy ci w tym roku zakwitnie.
  • haus.frau 13.05.18, 08:25
    Dzięki, spróbuję. One w zeszłym roku na dole wyglądały całkiem dobrze, tylko im wyżej tym gorzej, bo wił się taki jeden pęd bidulek :).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.