Dodaj do ulubionych

Przesunięcie hortensji

08.04.18, 18:42
Moi Drodzy, podpowiedzcie proszę, czy bardzo mogę zaszkodzić hortensji (chodzi o odmianę, która kwitnie - choć ta jeszcze nigdy nie kwitła - na zeszłorocznych pędach) chcąc ją teraz przesunąć na rabacie o 30 cm, czyli ją - praktycznie - przesadzić. Jest całkiem spora, pędy mają prawie metr wysokości i już się lekko zieleni (okolice Wa-wy, strona północna pod oknem). Miałaby wtedy nieco więcej miejsca, bo ładnie rośnie i nie mogę się doczekać, żeby zakwitła, może to się stanie w tym roku? Wygląda na to jakby nie bardzo poprzemarzała, choć jej nie osłaniałam na zimę (zgodnie z tym co podpowiadała Horpyna (dziękuję!).
Pozdrawiam wszystkich słonecznie!
Edytor zaawansowany
  • horpyna4 08.04.18, 19:18
    Teraz jest najlepsza pora, przynajmniej tak wynika z moich doświadczeń. Ważne, że listki są jeszcze małe, to nie będzie zbyt silnego parowania. Poza tym jest od północy, to też bardzo dobrze.

Spróbuj tylko ją wykopać z możliwie dużą bryłą ziemi, żeby zminimalizować uszkodzenia korzeni. I porządnie podlej po przesadzeniu.
  • bia-la 09.04.18, 14:57
    Świetnie, dziękuję!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.