Dodaj do ulubionych

Żółty berberys schną liście

05.04.18, 10:37
Liści oczywiście jeszcze nie ma ale problem powtarza sie co roku kiedy tylko się pojawią. Robią się jaśniejsze i każde do połowy usycha. Roślina przez cały sezon wygląda jak przesuszona albo spalona słońcem. Może warto czymś popryskać zanim pojawią się liście? Podobny problem mam z jaśminowcem.
Edytor zaawansowany
  • dagusia333 05.04.18, 20:25
    Żółte berberysy są bardziej chimeryczne, nie znoszą cięższej, zbyt wilgotnej gleby.Stanowisko powinno być przez część dnia lekko ocienione, gleba lekka, przepuszczalna, wyściółkowana korą.Jeżeli jednak gleba jest ciężka to taka ściółka utrudnia wyparowanie wilgoci i liście brązowieją od jej nadmiaru, a jednocześnie silnego słońca.
  • novalijka39 06.04.18, 14:18
    A to by się zgadzało, mam gliniastą glebę i południową stronę:(
  • dar61 08.04.18, 11:43
    ...nie znoszą cięższej, zbyt wilgotnej gleby..

U krewniaków:
    ...Berberysy żółtolistne przypalają się niestety na mocnym słońcu, ale przypalają się mnie[,] jeśli rosną w ziemi stale lekko wilgotnej...
  • dagusia333 09.04.18, 21:24
    Może być wilgotno, ale gleba przepuszczalna, dobrze odprowadzająca nadmiar.
  • dar61 10.04.18, 00:06
    Może być wilgotno, ale gleba przepuszczalna, dobrze odprowadzająca nadmiar
    Złota dewiza.

Po praktycznie bezśnieżnej zimie z wygwizdowiskiem na przedwiośniu, jaka nam podsuszyła zimozielone kwaśnice i irgi plus bluszcze - wierzę, że podlewanie nawet zimą ma dla berberysów duże znaczenie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.