Dodaj do ulubionych

Sępolie na tarasie?

26.02.18, 08:54
Zastanawiam się nad posadzeniem ich w tym roku w skrzynkach na bardzo słonecznym (liczę, że w tym roku będzie trochę więcej słońca a mniej deszczu) tarasie. Czy ktoś je uprawiał w ten sposób? Mnożą się całkiem ładnie i mam nadmiar, a nie lubię i nie umiem wyrzucić( parapety obstawione) i tak sobie pomyślałam, ze wykorzystam je na dworze.
Edytor zaawansowany
  • enith 26.02.18, 19:58
    Moim zdaniem fiołek afrykański nie nadaje się na bardzo słoneczne stanowisko, a zwłaszcza na zewnątrz. Kwiaty będą szybko więdnąć, liście mogą się przypalać. Jeśli upierasz się na hodowlę na tarasie, to raczej w półcieniu. Jeśli półcienia nie masz, nadmiar sadzonek fiołków rozdaj, a skrzynki obsadź roślinami wybitnie światłolubnymi.
  • efedra 12.03.18, 13:53
    Sępolia? Ciekawa nazwa, nigdy nie słyszałam. Czy to roślina, którą sępy jedzą? Czy może wygląda jak sęp?
  • irenazu 12.03.18, 16:55
    Wypadałoby nic nie odpisać, ale żeby ukrócić Twój wątły dowcip to radzę najpierw zawsze podpytać wujka google...
  • obrobka_skrawaniem 15.03.18, 12:19
    Nim sie kogos skrytykuje to warto sie upewnic czy ma sie racje:
    encyklopedia.pwn.pl/szukaj/S%C4%99polia.html
  • obrobka_skrawaniem 15.03.18, 12:23
    Ich liscie ulegaja poparzeniu na sloncu nawet na parapecie. Dodatkowo nie znosza moczenia lisci, co na zewnatrz jest nieuniknione. Jednym slowem to fatalny pomysl.

• asiek_ka 15.03.18, 15:36
    To raczej kwiaty do wnętrz, są delikatne.
  • irenazu 15.03.18, 16:03
    Dzięki za odpowiedzi i za wsparcie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.