Dodaj do ulubionych

Pelargonie rabatowe - dlaczego przestają kwitnąć?

07.09.17, 09:50
Witam
Tak jest od kilku lat, pelargonie rabatowe ( białe i łososiowe) zakupione w maju kwitną szaleńczo, kwiatostan włazi na kwiatostan, a potem przez całe lato klapa, albo jakieś nędzne kwiatki.Krzaczki robią się jakieś skarłowaciałe, listki drobne i jakby lekko przywiędłe.Kiedyś uprawiałam z samodzielnie robionych jesienią sadzonek jakieś starsze odmiany i te kwitły równomiernie całe lato, ale nie mam zbyt dobrego miejsca na ich zimowanie, więc zaczęłam wiosną kupować już kwitnące.Dodam, że są na południowym parapecie, nawożone, ale jednocześnie z przyhamowaniem kwitnienia jakby mniej wody pobierają, nawet w upalne dni podlewam co kilka dni, więc siłą rzeczy nie dostają zbyt dużo nawozu.
Jak jest u Was? Sąsiadka ma czerwone, też słabo kwitną, ale ona ma od strony północnej, więc porównywać nie można.Zaczęłam znów szukać tych starszych odmian, rosły wyższe, ale przynajmniej kwitły.
Edytor zaawansowany
  • 08.09.17, 10:16
    Wszystko zależy od tego jakich nawozów używałaś. Kilka miesięcy temu odkryłam świetny nawóz, granulki do rozcieńczania z wodą, to nawóz typowo do pelargonii, kupisz go w centrach ogrodniczych nazywa się PLANTON® K
    Udało mi się w ten sposób uratować bardzo zaniedbane pelargonie, które niemalże zasuszyłam na swoim ciemnym balkonie. Nie jest drogi a wystarcza na bardzo długo, podlewam nim nawet rośliny rosnące w gruncie.

--
    Może się zainspirujesz? pisanekwiatami.wordpress.com/
  • 12.09.17, 16:11
    potwierdzam, ja tez tylko tym podlewam i całe lato miałam wysyp kwiatów aż miło :)
  • 13.09.17, 13:22
    Hm ja mam od kilku lat te same, rozmnażam je wegetatywnie i nie narzekam. Ogólnie to teraz raczej jak pomidor w sklepie ładne puki do domu nie przyniesiesz i nie spożytkujesz
  • 13.09.17, 21:05
    Ja właśnie takich szukam, które można samemu ukorzeniać.Te 'sklepowe' to jakieś mutanty, sadzonki z nich słabo, albo wcale się nie ukorzeniają, a nawet jak się ukorzenią, to żółkną w zimie.Chyba już nie dam się nabrać na ich wiosenny urok.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.