Dodaj do ulubionych

Jak się pozbyć kleszczy? Czy to jest kleszcz?

03.09.17, 18:02
Dziwna sytuacja, byliśmy w lesie no i pojawiły się kleszcze w domu, może macie jakieś opcje jak to wybić?

Dodaje zdjęcie robala, dobrze rozpoznaje obrzydliwego kleszcza?
http://images.tinypic.pl/i/00930/jqq8ua46n24e.jpg
Edytor zaawansowany
  • 03.09.17, 18:41
    Kleszcz. Ktoś przyniósł na futrze? Kleszcza można wrzucić do wiadomej muszli i spuścić wodę. Przejrzeć futrzaka pod kątem jazdy na gapę i jak stosujecie pryskanie to spryskać. W legowisku mógł coś zrzucić. Siebie obejrzeć, umyć i uprać to, w czym się było na terenie dotkniętym plagą. Plaga powinna zostać zatrzymana, gorzej gdy sie kleszcz wgryzie i do tego jest nosicielem budzącego grozę krętka.
  • 13.09.17, 13:38
    tak to jegomośc kleszcz
  • 14.09.17, 10:07
    {Qworum}:
    tak, to jegomość kleszcz

Ufff, więc jest bezpiecznie?
    Gdyby to była Jejmość...
  • 14.09.17, 13:28
    okropny, mam nadzieje że więcej kleszczy nie spotkam,
    nie polecam chodzić na grzyby w deszczowe dni, wtedy kleszcze atakują najbardziej :/
    marcin_r1978 napisał(a):

> Dziwna sytuacja, byliśmy w lesie no i pojawiły się kleszcze w domu, może macie
    > jakieś opcje jak to wybić?
    >
    > Dodaje zdjęcie robala, dobrze rozpoznaje obrzydliwego kleszcza?
    > http://images.tinypic.pl/i/00930/jqq8ua46n24e.jpg
  • 14.09.17, 14:53
    Nie zrezygnowałabym z grzybobrania z powodu kleszczy. Są na nie sposoby, od środków chemicznych aplikowanych na skórę (dla ludzi i zwierząt) przez odpowiednie ubranie się przed wędrówką po lesie (kapelusz, spodnie wpuszczone w skarpetki) po dokładne oględziny ciała i porządne pranie ubrań po powrocie do domu. No i należy wiedzieć, że kleszcza przynieść można z własnego ogrodu, nie trzeba się wybierać na niewiadomo jakie wojaże. Ja przyniosłam na sobie jednego po wycince wielkiej róży tuż pod własnymi oknami w środku sporego miasta. Jeśli więc ma się pieska albo koty wychodzące, to powinno się im aplikować odpowiednie środki, żeby nie znosiły tych paskud do domu. A i tak należy od czasu do czasu przeglądać zwierzynę domową pod tym kątem.
  • 26.09.17, 09:57
    Jak duże jest powiększenie tego zdjęcia? Sama nie wiem, miałam kiedyś kleszcza i jak napęcznieje, to może mieć kształt nasiona słonecznika, ale ten robak na zdjęciu, to może też być robak, który łazi gdzieś po drzewie. Kleszcze są bardzo małe i wolno się ruszają.
  • 26.09.17, 11:44
    bez powiększenia, wielkość jakieś 4-5 milimetrów, wczoraj znalazłem podobnego robaka pewnie kleszcza z wielkością 1 milimetra :/
  • 26.09.17, 12:30
    twet

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.