Dodaj do ulubionych

Wstrętny chwast, może pomożecie

19.08.17, 14:45
Moi Drodzy, załączam zdjęcia okropnego chwaściora, który się pleni w ogodzie na takiej lepszej ziemii, gorszj unika, choć wokół przesadzonej trzmielinki też próbuje się rozgościć. Czy wiecie jak się nazywa i co na niego poradzić, bo rośnie w dużych ilościach? Ma kruche łodyżki, które raczej się wyłąmują niż wyrywają z korzeniami (to się czasami udaje tylko na folii, spod której też wyrasta, ale jakby się gorzej ukorzenił). Już myślałam, żeby jakieś świństwo zastosować, ale szkoda mi wszystkich żyjątek, poza tym nie sądzę żeby się nie odrodziła taka zakała czy tak czy siak. Więc może zapobiegać i spróbować jakiejś folii (największy mam problem na skarpie, którą próbuję zagospodarować), przez którą nie przejdzie? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. Pozdrawiam Forumowiczów:) - powinny tu być 3 zdjęcia:
fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/4091811,2,2,WP-20170819-13-13-32-Pro1.html
Edytor zaawansowany
  • 19.08.17, 20:05
    Podagrycznik. Stosuj wielokrotnie oprysk randapem,albo zmień ogród.
  • 19.08.17, 23:30
    Ja ograniczyłam po prostu regularnie rwąc liscie. Potem miałam już tylko młodziutkie sałatkowo-zupowe i tak sobie żyjemy obok siebie - czujnie. ;-)
  • 19.08.17, 23:57
    Podagrycznik. Strasznie trudno się zupełnie pozbyć. Przy przekopywaniu ogrodu trzeba wyciągać kłącza, a potem posadzić jakieś patentowane zadarniacze dopasowane do warunków: bluszcz, barwinek, bodziszek, rozchodnik żeby zabrały miejsce i tylko już wyrywać te listki podagrycznika, które mimo to wyjdą.
  • 20.08.17, 08:30
    Skąd ja to znam? ;-) Wyrywałem, wykopywałem, kosiłem, etc. Dopiero roundup na zmianę z mniszkiem pomógł !!!

--
    Nie religia/katecheza tylko najpierw MATEMATYKA, FIZYKA, CHEMIA!
    Sam sobie jestem Bogiem, czyli, mój Bóg to Ja!
  • 20.08.17, 22:00
    Trzeba przekopać ogród metr po metrze i wyciągać z ziemi białe, kruche kłącza podagrycznika. Miejsca, gdzie się odradza dobrze jest przykryć matą czy nawet kartonami. Byleby odciąć dopływ światła do chwastów. To też nieźle chroni przed kolejną inwazją.
    Na nieużytkach na podagrycznik i powój stosuję starane. Przy okazji cichaczem opryskuję trawnik (chwastowisko) sąsiada od którego podagrycznik wędruje do mnie. Wystarczy prysnąć wzdłuż murku, z 30 cm po jego stronie, żeby mieć spokój. Niestety sąsiad zbyt mocno kocha to chwastowisko, by je przekopać i założyć porządny trawnik.

--
    elfickizakatek.wordpress.com
    trochę zieleniny i ogrodu :-)
  • 13.09.17, 13:28
    zjedz wiosną zamiast sałaty nie truje a skutecznie go ograniczysz

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.