Dodaj do ulubionych

Szukam czerwonej odmiany floksa wiechowatego

31.07.17, 09:03
W ubiegłym roku kupiłam kilka sadzonek floksów przez internet. Kierowałam się zdjęciem i opisem że jest czerwony. Niestety kiedy zakwitły okazało się że wszystkie sa w odcieniach różu. Czy możecie polecić mi odmianę która naprawdę jest czerwona?
Edytor zaawansowany
  • 04.08.17, 22:02
    A jak podlejesz nawozem do surfinii (z żelazem), to nie ściemnieje? Bo u mnie to niektóre rośliny trzeba było z kopa, żeby się wybarwiły kwiaty. Ale na floksie nie sprawdzałam.
  • 05.08.17, 23:01
    Ja mam tak z floksem Peppermint też dwa razy kupowałam U Benka i są w odcieniach różu ,a nie dwukolorowe jak mają być. Czerwony akurat mam i w ubiegłym roku rozdawałam dziewczynom niedużo mi zostało ,ale mogę Ci troszkę dać (floksy się rozrastają),bo wiem jakie to wkurzające kupować coś , a dostać coś innego.
  • 06.08.17, 08:21
    Niestety, rzadkie odmiany trudno kupić i często sprzedawcy wciskają coś innego.

Pozostaje albo sadzonka od kogoś, kto ma taką roślinę i z niej pobierze po obejrzeniu i zaakceptowaniu przez osobę poszukującą, albo kupowanie zadoniczkowanych kwitnących roślin w sklepie stacjonarnym. Wtedy jeżeli nawet okaże się, że kolor kwiatów był efektem traktowania np. nawozem zawierającym żelazo, to można ponownie ten efekt uzyskać samemu.
  • 06.08.17, 11:39
    Super by było tylko jak to technicznie ogarniasz?
  • 06.08.17, 16:22
    Zdjęcia tu nie wiem jak dodać ,przez fb to mogę pokazać czy o taką chodzi. Adres może napisz na coorde@wp.pl, bo na gazecie nie aktywowałam poczty.
  • 09.08.17, 14:39
    m.a.l.a_syrenka napisała:

> A jak podlejesz nawozem do surfinii (z żelazem), to nie ściemnieje? Bo u mnie t
    > o niektóre rośliny trzeba było z kopa, żeby się wybarwiły kwiaty. Ale na floksi
    > e nie sprawdzałam.

A na pięciorniki to działa? Mam dwa teoretycznie różowe, co kwitną na biało, tylko pierwsze kwiaty w sezonie i ostatnie jesienią miały odrobinę zaróżowione płatki, a w tym roku od początku kwitną biało (przesadziłam w jaśniejsze miejsce). Czy kwiaty blakną od słońca?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.