18.07.17, 16:43
Co się dzieje w tym roku . jakaś plaga czy co. W około mojej wierzby płaczącej w trawie pojawia się mnóstwo maleńkich grzybków. Jak to zlikwidować, czym?
http://i64.tinypic.com/34fkzsk.jpg
http://i64.tinypic.com/726gkm.jpg
Edytor zaawansowany
  • 18.07.17, 19:53
    Zwapnować, napowietrzyć i liczyć, że z chmury wylało się już wszystko, co miało się wylać ;-)
    Szkoda, że nie smardze, purchawki, czasznice albo twardzioszki - dobry grzyb nie jest zły. Tam, gdzie jest więcej naturalnego "nawozu" mogą być również pieczarki, kanie, maślaki, a jesienią gąsówka dwubarwna i naga. Aż mnie naszła ochota...
  • 20.07.17, 11:20
    Spróbuj spryskać trawnik siarczanem miedzi. O ile pamiętam, to chyba trzeba zrobić roztwór: 7 gram siarczanu miedzi na litr wody.

--
    Nie religia/katecheza tylko najpierw MATEMATYKA, FIZYKA, CHEMIA!
    Sam sobie jestem Bogiem, czyli, mój Bóg to Ja!
  • 20.07.17, 12:42
    Warto przy okazji dopiaszczyć całą połać, by w przyszłości nie mieć - związanej z nadreprezentacją nie do końca rozłożonej sobstancji organicznej [zasypka za świeżego kompostu/ torfu?] - niespodzianki.
  • 20.07.17, 14:30
    A wierzba wiekowa? Bo jeśli tak, to pewnie na jej rozkładających się korzeniach rosną te grzyby. Lub na innej organicznej substancji, o czym wspomniał już Dar.
  • 25.08.17, 10:54
    Przykro ale
    Grzybki po zlaniu dużą ilością CuSO4 jednak odbiły z całą paradą i jest ich jeszcze więcej. W sklepie ogrodniczym właściciel po studiach w zakresie ochrony roślin zalecił mi Megaton. Czekam na wynik
  • 07.10.17, 22:19
    Na takie coś najlepszy jest randap , skutecznie usunie trawę i grzyby , a potem wysypiesz nową nawierzchnię ziemi i wsadzić trawę.
  • 08.10.17, 02:30
    A na leczenie raka wywołanego przez niezawodny roundup można wybrać się w jakąś bezgrzybową okolicę.
  • 08.10.17, 09:43
    I jeszcze raz ja. To chyba taki klimat mamy tego roku. Właśnie zaskoczyłem, pewien teren,zawsze piękny i bardzo zadbany trawnik. A w tym roku co jakiś czas "ukwiecony" grzybami. Nie znam się na tym - grzybach - aż tak, ale czy to - tegoroczna aura - nie jest powodem tegorocznego wysypu grzybów. Wszelkiej maści i wszędzie? Więc może i Matka-Natura i na to znajdzie swój sposób. ;-)

--
    Nie religia/katecheza tylko najpierw MATEMATYKA, FIZYKA, CHEMIA!
    I stworzył człowiek boga. Na obraz i podobieństwo swoje.
    Więc sam sobie jestem bogiem. Mój bóg to Ja!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.