Dodaj do ulubionych

Wierzbownica drobnokwiatowa- gdzie zdobyć?

16.06.17, 14:41
Witam. Od dłuższego czasu próbuję zdobyć sadzonki lub nasionka wierzbownicy drobnokwiatowej, ale moje poszukiwania nie przyniosły żadnego efektu. Czy ktoś może jest w posiadaniu tej roślinki? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
Edytor zaawansowany
  • 16.06.17, 17:35
    Rośnie dziko na podmokłych łąkach i w rowach chyba na terenie całej Polski. Zapoznaj się dokładnie z jej wyglądem i rusz w teren. To pospolite zielsko.
  • 16.06.17, 18:19
    Witam, dziękuję za odpowiedź. Tak, wiem jak ona wygląda i szukałem jej u mnie i znajomych. Wierzbownic jest bardzo wiele gatunków, a niektóre są podobne do siebie. W mojej okolicy rosną tylko inne wierzbownice, takie jak kiprzyca, kosmata i błotna, a bardzo zależy mi na znalezieniu tej drobnokwiatowej. Rośnie może ona u Ciebie?
  • 16.06.17, 19:33
    Niestety nie, bo mieszkam w mieście i nie na podmokłym terenie.
  • 16.06.17, 19:38
    Rwij, co trafisz. Wartość lecznicza bardzo podobna, ale nie dla zaawansowanych, dla nich tylko jako wspomaganie.
  • 19.06.17, 19:11
    Problem z wierzbownicami jest taki, że ich gatunki dość swobodnie się ze sobą krzyżują. Może więc być trudno znaleźć dokładnie tą konkretną. Pozostaje w okresie kwitnienia lustrować podmokłe łąki i rowy i szukać dokładnie tej, na której ci zależy.
  • 20.06.17, 02:27
    czy taka:

http://2.bp.blogspot.com/-Id_bPNsVcBI/VQ3ESF1mI7I/AAAAAAAAA3o/FhbSq_G2pso/s1600/wd.png

bardzo mile stworzonko. przypomina mi len.

M

--
    * Można tak powiedzieć, ale po co tak mówić. *
    Stanisław Tym
  • 20.06.17, 02:34
    w 'niecie nie znalazlas linkow nasionek??
    a to na przyklad??
    www.okazje.info.pl/szukaj/wierzbownica-drobnokwiatowa-nasiona/ceny.html
    a na allegro?

M

--
    * Można tak powiedzieć, ale po co tak mówić. *
    Stanisław Tym
  • 21.06.17, 16:06
    Szukałem nasionek w Polsce i za granicą, ale nasionek nigdzie nie udało mi się znaleźć. Na alle... jest oferta leczniczej, ale również nie jest to wierzbownica drobnokwiatowa.
  • 21.06.17, 16:01
    Tak, niektóre gatunki lubią się ze sobą krzyżować... Szukam od dłuższego czasu po moich i moich znajomych okolicach, ale w naszym regionie występuje niestety tylko wierzbownica kosmata, kiprzyca i jeszcze jakaś jedna inna, która z całą pewnością drobnokwiatową nie jest. :( Wiem również, że kilka innych wierzbownic ma swoje mniejsze większe właściwości, ale bardzo zależy na zdobyciu akurat tej drobnokwiatowej. Czy w Twoim regionie występuje może akurat ta drobnokwiatowa? Jeśli by tak było, bardzo chętnie odkupiłbym kilka sadzonek lub trochę zebranych jej nasionek. Doceniając pomoc i ewentualne jakieś poszukiwania.. spróbowałbym troszkę lepiej za te nasionka/sadzonki zapłacić.
  • 21.06.17, 16:25
    Oj, nie pomogę. Mieszkam na stałe w USA, a w Polsce rzadko bywam latem, gdy wierzbownice akurat kwitną. Pytaj po rodzinie i znajomych z różnych regionów kraju. U kogoś na pewno rosną, w końcu to dość pospolita u nas roślina.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.