Dodaj do ulubionych

Dzdżownice

22.02.17, 10:42
pl.wikipedia.org/wiki/D%C5%BCd%C5%BCownicowate
Myślę, że warto porozmawiac o tych dobrodziejach naszych ogrodów
--
Sława!
Forum Słowiańskie
gg 1728585
Edytor zaawansowany
  • 22.02.17, 11:14
    pl.wikipedia.org/wiki/Kompostowiec_r%C3%B3%C5%BCowy

Jak widać te kalifornijskie wcale nie sa takie wrazliwe na mróz jak mi sie wydawało.

Czyli co?
    Kupuje jaks ich partie wsadzam w kompost i niech se daja rade i mieszaja sie z lokalsami i rozmnazaja ku chwale mojego ogrodu...

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • 22.02.17, 18:09
    Wprowadzanie obcych gatunków do środowiska, to przedsięwzięcie nader ryzykowne. Trudno przewidzieć wszystkie skutki, a jest sporo przykładów na to, że bywają one bardzo negatywne.
  • 22.02.17, 18:17
    m.a.l.a_syrenka napisała:

> Wprowadzanie obcych gatunków do środowiska, to przedsięwzięcie nader ryzykowne.
    > Trudno przewidzieć wszystkie skutki, a jest sporo przykładów na to, że bywają
    > one bardzo negatywne.

Sa wprowadxane na masowa skale.

Wielu ludzi trzyma je w kompostach i jak sadze wiele z nich uciekło do srodowiska. Tak tez pewnie bedzie i z moimi.

W POlsce jest ponad 30 gatunków, w tym cos 10 pospolitych.

Niewiadomo czy moga sie krzyzowąc z naszymi.

Ale jak czytam w zalinkowanych artykułach te nasze sciokowe sa tez czerwone, wiec moze sa na tyle blisko aby sie krzyzowac?

Zreszta wszyscy na wielka skale wprowadzamy egzoty do srodowiska.

Obce gatunki kwiatów, warzyw owoców, drzew, roslin rolniczych, zwierzat, a dodatkowo grzybów bakterii i wszelkiego innego inwentarza
    --
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • 23.02.17, 08:48
    Nie krzyżują się.Bo kalifornijskim,nasze, z twarzy się nie podobają.Może są też inne powody. Mieszkają w kompostowniku
    bez żadnych problemów, nie marzną.Chętnie jedzą papiery,kartony, ja im daję książki, aby się wiedza nie zmarnowała.
  • 23.02.17, 09:15
    mirzan napisał:

> Nie krzyżują się.Bo kalifornijskim,nasze, z twarzy się nie podobają.Może są też
    > inne powody. Mieszkają w kompostowniku
    > bez żadnych problemów, nie marzną.Chętnie jedzą papiery,kartony, ja im daję ksi
    > ążki, aby się wiedza nie zmarnowała.

Uniwersytet prywatny słyszałem.. ale w kompostowniku????

I jak im idzie nauka?

Nie rozłazą sie po ogrodzie?

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • 23.02.17, 09:37
    Hodowałem,wieki temu, i w piwnicy i w ogrodzie w skrzyniach,w gnoju i kompoście z oczyszczalni ścieków.
    Jak mi się znudziło,wpuściłem do kompostownika i tam mają się najlepiej,trochę się porozłaziły, ale w końcu o to chodzi,aby były wszędzie i jak najwięcej.Kompostu nigdy nie przerzucam, radzą sobie same. Na spód dałem beton,
    bo krety dobierały się do mieszkańców, i tez jest dobrze.Książki muszą być mokre,inny pokarm też, bo zębów nie mają,jedzą tylko miękkie,najlepiej nadgniłe.
  • 23.02.17, 16:41
    Nie napisałam, że to się nie dzieje.
    Metody "najpierw robię, potem myślę" oraz "wszyscy tak robią", są zawodne i mogą skończyć się żałosnym beczeniem. ;-)
  • 23.02.17, 20:42
    m.a.l.a_syrenka napisała:

> Nie napisałam, że to się nie dzieje.
    > Metody "najpierw robię, potem myślę" oraz "wszyscy tak robią", są zawodne i mog
    > ą skończyć się żałosnym beczeniem. ;-)

A ja mysle, ze sama stosujesz zasade najpierw napyskuje.., a potem pomyslea:)))

Ja w przeeciwieństwie do Ciebie najpierw przeczyrtałem, potem zapytałem.., a moze dopiero znacznie poźniej zastosuje o ile bede miał ochote....

A głupote przesad i ciemnogród o mieszaniu gatunków zastosuj najpierw do siebie i zdaj se sprawe iloe sama wprowadzasz egzotów do srodowiska i jak je sama niszczysz...

Najpierw edukacja, samoedukacja, potem pyskówka, OK???
    :)))

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • 24.02.17, 09:58
    Pyskówka? Z mojej strony jest pełny luzik, poluzuj i ty. Jak inaczej rozmawiać?
    Daleko mi do ciemnogrodu, krucjaty i co tam jeszcze ci się wydaje.
  • 01.03.17, 18:59

Wygłada NATO,że ten kalifornijczyk wystepuje u nas
    pl.wikipedia.org/wiki/D%C5%BCd%C5%BCownicowate
    pl.wikipedia.org/wiki/Kompostowiec_r%C3%B3%C5%BCowy
    pl.wikipedia.org/wiki/D%C5%BCd%C5%BCownica_ziemna

Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • 02.03.17, 16:00
    Dżdżownica kalifornijska ma tyle z Kalifornią,co karp po żydowsku z Genezaret.
  • 03.03.17, 11:23
    mirzan napisał:

> Dżdżownica kalifornijska ma tyle z Kalifornią,co karp po żydowsku z Genezaret.

Ryba po grecku tam sie nazywa ryba po polsku:)))
    Podobno?

Zatem jest to kompostowiec polski?
    A że wrazliwy na mróz to jak i innne dzdzownice.

Trzeba hodowac go wiekszych pryzmach aby miał sie gdzie schowac
    --
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.