22.02.17, 10:28

Widać oznaki wiosny w waszych ogródkach ???
Edytor zaawansowany
  • 22.02.17, 14:12
    Jasne! ma kolejny dzien a nawet noc na plusie. Wreszcie to "białe" gó... zeszło zaraz zaczne siac....

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • 22.02.17, 14:44
    Ranniki kwitną. Przebiśniegi chyba też, ale nie widzę ich z okna. Zasłaniają jałowce, a za bardzo leje, żeby wychodzić i sprawdzać.
  • 22.02.17, 18:09
    horpyna4 napisała:

> Ranniki kwitną. Przebiśniegi chyba też, ale nie widzę ich z okna. Zasłaniają ja
    > łowce, a za bardzo leje, żeby wychodzić i sprawdzać.

A mkozna sie do Ciebie usmiechnąc po ranniki? Przebisniegi i czosnek niedxwiedzi bede pozyskiwał, bo chce miec łany...

Sniezyce tez wygladaja z ziemii ale sa malutkie.

Dzisiaj byłó az 12C i na 25 dni przepowiednie sa równie ciepłe, wiec za ca 2 tygodnie bedzie pełnia wiosny...

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • 23.02.17, 17:11
    Jeżeli chodzi Ci o bulwki ranników, to może być problem. One rosną w bardzo twardej glinie, między korzeniami cypryśnika błotnego. Trudno jest coś stamtąd wygrzebać, tym bardziej, że poza rannikami są też inne rośliny, a te bulwki chowają się głęboko.

Ale jeżeli jesteś cierpliwy i nie musisz mieć kwiatów już w pierwszym roku, to możesz dostać bardzo dużo nasion. Moje ranniki rozsiewają się jak głupie, bo pszczoły z odległej o jakieś 1,5 km pasieki od dawna wiedzą, że do mnie trzeba przylatywać już od przedwiośnia. To samo jest zresztą z cebulicami, niedługo będę je miała w całym ogródku.
  • 23.02.17, 20:34
    horpyna4 napisała:

> Jeżeli chodzi Ci o bulwki ranników, to może być problem. One rosną w bardzo twa
    > rdej glinie, między korzeniami cypryśnika błotnego. Trudno jest coś stamtąd wyg
    > rzebać, tym bardziej, że poza rannikami są też inne rośliny, a te bulwki chowaj
    > ą się głęboko.
    >
    > Ale jeżeli jesteś cierpliwy i nie musisz mieć kwiatów już w pierwszym roku, to
    > możesz dostać bardzo dużo nasion. Moje ranniki rozsiewają się jak głupie, bo ps
    > zczoły z odległej o jakieś 1,5 km pasieki od dawna wiedzą, że do mnie trzeba pr
    > zylatywać już od przedwiośnia. To samo jest zresztą z cebulicami, niedługo będę
    > je miała w całym ogródku.

tak! melduje si3 najgrzeczniej wreczpo tony nbasionma...

Czego pragniesz w zamaian?

Moje srece juz masz...
    --
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • 14.05.17, 17:12
    No, nie wiem, czy dużo tego będzie i czy w ogóle będzie. Pogoda była przez jakiś czas paskudna, ja chorowałam i nie wychodziłam do ogródka. I draństwo zdążyło się rozsiać.

Jutro przejrzę łączkę, może coś jeszcze zostało w otwartych torebkach. Na wszelki wypadek prześlij adres na mail gazetowy, żebym mogła wysłać ewentualne resztki.
  • 23.02.17, 19:21
    Przebiśniegi wystawiają kiełki, zawilce pierwsze liście
  • 23.02.17, 20:07
    tak, widać - śnieg stopniał, i teraz czeka mnie grabienie grządek; a miałam nadzieję, że zima potrwa jeszcze ze dwa tygodnie

--
    reszty nie trzeba

MAKE STYLE NOT WAR
    http://emoty.blox.pl/resource/knitting.gif
  • 05.03.17, 20:38
    Od kilku dni kwitną przebiśniegi. Dziś zakwitły krokusy, ranniki i widziałam lecące dzikie gęsi. Znaczy się wiosna!
  • 06.03.17, 07:52
    Gęsi? To świetnie, one się nie mylą. Na razie wprawdzie nieco się ochłodziło i leje, ale to dobre dla roślin. W glebie nie ma za dużo wody, a o tej porze zwykle bywała z topniejących śniegów.

U mnie ranniki i przebiśniegi w pełni kwitnienia, również wczesne krokusy o bladoliliowych kwiatach. Świetnie komponują się z rannikami. Poza tym kwitnie wawrzynek wilczełyko, a inne krokusy też już się pokazują.
  • 06.03.17, 09:41
    Wiosne widać, zreszta mamy kalendarz i nasi magowie nie myla sie i nie musimy pytać o to gesi:)))

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • 06.03.17, 20:19
    pierwsze krokusy i ciemierniki startują
  • 06.03.17, 23:54
    Zimę w tym roku, jak na nasz klimat, mieliśmy paskudną, najzimniejszą od 1986 roku. Zaczęły wychodzić ranniki. Niestety coś poobrywało im wszystkim żółte łebki. Kwitną przebiśniegi i cyklameny dyskowaty i purpurowy (ten ostatni cudnie pachnie!), czadu dają oczary Diane i Arnold's Promise. Kwitnie kamelia Unryu. Pootwierały się w końcu ciemierniki. Wszystko co najmniej o dwa, trzy tygodnie później, niż normalnie.
  • 07.03.17, 00:35
    no i koty zaczęły częściej wychodzić na dwór, nie ma tyle zachodu koło kuwety...

--
    reszty nie trzeba

MAKE STYLE NOT WAR
    http://emoty.blox.pl/resource/knitting.gif
  • 10.03.17, 16:40
    Taak! Uwielbiam zapach wilgotnej ziemi i takie jeszcze chłodne, wczesnowiosenne powietrze. :)

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.