Dodaj do ulubionych

Cyprysik Ellwoodi

30.09.13, 12:02
Takiego ancymona mam na balkonie. Kupiłam go w zeszłym roku, tuż przed Bożym Narodzeniem. Podlewany i zraszany - ku mojemu zdumieniu i wielkiej radości - przetrwał zimę w mieszkaniu i wiosną zamieszkał na balkonie, gdzie ma się świetnie do dzisiaj.
I teraz moje pytanie: kiedy zabierać go z powrotem do domu? Czytałam, że te osobniki są bardzo wrażliwe na mróz. Acha, i czy można go teraz przesadzać? Nie przesadzałam go od zakupu i chyba ma już za małą doniczkę.
Edytor zaawansowany
  • dzikistaw 09.10.13, 22:46
    Moj rośnie 3 zimę w gruncie.Nie okrywam go niczym.Donice na bakkonie trzeba dobrze zabezpieczyć.Musza stać na twardym,grubym styropianie.Również w koło trzeba je owinąć.Pamiętaj o podlewaniu.Możesz przesadzić cyprysa w większą donicę nie osypuj z niego ziemi tylko przenieś w całości i dosyp świeżej.www.e-ogrody.pl/Ogrody/1,113393,10471856,Jak_zabezpieczyc_na_zime_iglaki_w_pojemnikach.html
  • anaiss 25.10.13, 13:13
    Dziękuję Ci ślicznie za odpowiedź. A nie lepiej będzie go zabrać do domu? Ten maluch ma nie więcej niż 30 cm wysokości. Taki mikrusek :)
  • paseo 24.11.18, 07:40
    Tak,lepiej,one nie znosza zimych wiatrow i mrozow,po co ryzykować.W domu co jakiś czas opsikac z rozpylacza ,nie zalewac ale i nie zasuszac

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.