Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Przeprowadzka - kartony?

22.06.03, 01:39
    Cześć
    Głupie pytanie, wiem. Mam problem. Za miesiąc się przeprowadzam i zastanawiam
    się jak te wszystkie bambetle przenieść. W siatkach? Chyba nie... Walizki?
    Ok, ale aż tyle walizek nie mam. Zostają kartony. No tak, tyle że jakie i
    skąd je wziąć? Próbować kupić czy iść prosić do sklepu o kartony po jakimś
    towarze? A jeśli iść prosić do sklepu to po czym kartony się najlepiej do
    tego celu nadają? A jeśli kupić to gdzie? Bo poza Ikeą żadnych kartonowych
    pudeł nie kojarzę, a te z Ikei po pierwsze są drogie a po drugie nie nadają
    się by nic w nich nosić...

Wiem że to głupie pytania ale naprawdę liczę na was - tych którzy to już
    przerabiali i podzielą się ze mną wiedzą jak sobie z tym poradzili.

Dzięki, M.
    Edytor zaawansowany
    • Gość: & IP: *.idzik.pl 22.06.03, 14:40
      Przyznam że nie rozumiem Twojego problemu, KAŻDA nawet najmniejsza firma
      przewozowa ma w stałej dyspozycji wszelakiego rodzaju kartony łącznie z
      używanymi za niewielka cenę. W czym problem?
    • 23.06.03, 00:26
      Hmmm... Nie planowałem korzystania z usług żadnej firmy przewozowej... Jedynym
      meblem jaki mam jest biurko, poza tym są tylko drobiazgi: ciuchy, książki, gary
      itp. Więc nie widzę sensu płacić ekstra za przewiezienie tego, planowałem w tym
      celu użyć samochodu własnego i kolegi...

No ale i tak zaciekawiłeś mnie. Co to znaczy że firma przewozowa dysponuje
      kartonami? To znaczy że mogą ci te kartony dać/sprzedać jeśli kupisz od nich
      usługę przeprowadzkową? Można je dostać zawczasu, na kilka dni wcześniej, czy
      raczej przyjeżdża ci wóz na przeprowadzkę i dostarcza ci wtedy kartony? Bo
      jeśli tak to pakowanie się musiałoby być nieco upierdliwe w takim tempie...

Dzięki za odpowiedź.
      M.
    • 23.06.03, 10:42
      Dostajesz kilka dni wcześniej, u mnie były wliczone w
      cenę usługi. Zostaje tylko zapakować graty, podpisać,
      zadzwonić ze gotowe, i następnego dnia panowie
      przyjechali i przez cały dzień przewieźli cały dobytek

--
      L.
    • 23.06.03, 07:45
      Kup sobie zgrzewkę największych worków na śmieci typu szpitalnego, są w każdym
      większym supermarkecie. Wszystko do nich zapakujesz (bielizna, książki,
      elektronika, szkło, garnki. Nic przez nie widać, a poza tym nie pękają i możesz
      użyć do malowania i sprzątania, a potem wywalasz.
    • Gość: effka454 IP: *.eltur.com.pl 23.06.03, 13:40
      Potwierdzam - worki najlepsze. Chociaż przy książkach stosowałam kartony
      uzbierane w osiedlowym sklepie: wypytałam kiedy rozpakowują towary i poprosiłam
      o odłożenie, potem wybrałam te, które mi pasowały. Szkło zresztą też lepiej
      pakować w małe pudełka. Łatwo przewieźć i łatwiej zabezpieczyć przed stłuczką.
      Nie korzystałam z żadnej firmy przewozowej. W dwa samochody osobowe znakomicie
      sobie poradziliśmy (łącznie z kanapą na bagażniku dachowym :)))))))

Miłej przeprowadzki życzę.
    • Gość: minia IP: 195.94.206.* 23.06.03, 13:33
      możesz przecież zapytać o kartony w jakimkolwiek sklepie, poprosić żeby Ci miła
      Pani odłożyła po dostawie........
    • Gość: stoof IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.03, 14:17
      A jeżeli ktoś życzy sobie przeprowadzkę bez żadnych stresów - ZAPRASZAM - STOOF
      BREDA PRZEPROWADZKI Sp. z o.o.
      Dowieziemy kartony, pomożemy zapakować, zbezpieczymy meble do transportu - dla
      nas nie ma rzeczy niemożliwych. Wykonujemy przeprowadzki lokalne,
      międzymiastowe, międzynarodowe, magazynujemy mienie. SERDECZNIE ZAPRASZAM.

tel. 644 51 61, E-mail: stoof@btp.com.pl
    • Gość: Mojo IP: *.makor.pl / 192.168.1.* 23.06.03, 16:15
      Widać że nie mieszkałeś w akademiku....... :-P
      Wystarczy odwiedzić sklep typu: meblowy, RTV, AGD, etc. - kartonów róznego
      rodzaju, od wyboru do koloru (za friko, oczywiście). Problem może być gdy
      szukasz pod koniec roku akademickiego w pobliżu akademików ;-), poza tym
      wystarczy dobrze pogadać i problem z głowy.
    • 22.06.16, 09:23
      kartony przeprowadzkowe w niemczech umzugskartons
      www.as-kartons.de/product-ger-23-100-Stuck-Umzugskartons-Profi-2-Wellig-EE-Welle.html
    • 22.06.16, 09:24
      sa różne :
      www.as-kartons.de/product-ger-14-50-Stuck-Umzugskartons-Profi-2-Wellig-EE-Welle.html
      www.as-kartons.de/product-ger-9-25-Stuck-Umzugskartons-Profi-2-Wellig-EE-Welle.htm
      www.as-kartons.de/product-ger-85-5-Stuck-Umzugskartons-Profi-2-Wellig-EE-Welle.html
    • 22.06.16, 09:25
      www.as-kartons.de/product-ger-76-100-Stuck-Umzugskartons-Basic-1-Wellig-B-Welle.html
    • 30.06.16, 22:50
      Proponuje z Less Mess. Za karton ok 8 zł ale jest też papierowa szafa z drążkiem za 40 zł. Kartony solidne duże i dały rade przenieść już troche. Za miesiąc około 26 sprzedam za pół ceny :-)
    • 01.07.16, 10:41
      Ja miałam skrzynki od firmy przeprowadzkowej, a rzeczy typu ubrania pakowałam w te najmocniejsze worki na śmieci.

--
      Śmieszna rzecz z tym życiem. Jeśli zgadzasz się tylko na najlepsze, bardzo często to dostajesz.
    • 01.07.16, 11:32
      Duże worki przydadzą się na ubrania, pościel, ręczniki itp.

Kartony najlepiej weź z księgarni, ewentualnie z drogerii - nie będą niczym zalane, i raczej trwałe.

Przy pakowaniu rzeczy od razu zrób selekcję tego co potrzebujesz a z czego nie korzystasz, oddaj nieużywane ubrania, albo sprzedaj sprzęt do ćwiczeń który stoi w piwnicy od 3 lat i zbiera kurz.

Kartony opisz: kuchnia / łazienka / salon / jeśli w kartonie są delikatne rzeczy oklej go kolorową taśmą albo opisz zamiast czarnego czerwonym markerem.

Jeśli przeprowadzasz się ale w tym samym mieście najlepiej jest samemu przewieźć wcześniej rzeczy do kuchni (talerze, garnki, czajnik, sztućce) będziesz tego potrzebować od razu, jeśli będzie już wstawione to w połowie rozpakowywania nie będziesz się zastanawiać gdzie jest deska do krojenia bo masz ochotę coś zjeść.

Jeśli przewozisz ze sobą lodówkę, to w tygodniu gdy masz się przeprowadzać nie rób zakupów spożywczych - wyjedz to, co w niej jest. Jeśli lodówka jest starego typu rozmroź ją przed wywiezieniem. Rzeczy z lodówki spakuj tuż przed tym jak będzie ona pakowana i weź je pod swoją opiekę, wtedy masz pewność, że masło nie zjełczeje, a dżem nie zarośnie pleśnią. W kuchni i łazience wstaw mydło i recznik - też od razu się przyda. W toalecie zostaw papier.

Sprzęt (tv, lodówka, zmywarka itp.) owiń folią. Jeśli przewozisz meble to np w komodzie uchwyty wkręć od środka szuflady albo szafki, nie uszkodzą się w transporcie. Jeśli rozkręcasz np łóżko to wszystkie śrubki z tego mebla włóż do jednego woreczka i go opisz, że w tym woreczku są śruby od łóżka, a w drugim są wkręty od szafy, włóż potem wszystkie takie woreczki do małego pudełka i je opisz.

Firma przewozowa będzie sobie liczyła od godziny. Spakuj wszystko (oprócz rzeczy z lodówki) na dzień przed przeprowadzką. Kartony ustaw najbliżej drzwi wejściowych do mieszkania grupując je na pomieszczenia (sterta do salonu, oddzielna do sypialni).

Jeśli masz zwierzęta podczas przeprowadzki zamknij je np. w łazience, albo poproś kogoś o opiekę nad kotem albo psem, będą się mniej stresować, nie uciekną przy otwartych drzwiach i nie będą się kręcić pod nogami.

Na czas przeprowadzki załóż zakryte buty i zorganizuj sobie rękawiczki.
    • 01.07.16, 11:41
      ps. jeśli przewozisz komodę albo szafkę w całości (nie wyjmujesz szuflad, albo nie odkręcasz drzwiczek) to w zależności od ciężaru mebla, to 1. oklej je taśmą malarską (nie uszkodzi mebli i łatwo zejdzie) potem owiń folią. 2. Owiń ścisło jedną warstwą folii, oklej taśmą pakową na ścisło i jeszcze jedną warstwę folii.
    • 01.07.16, 14:15
      Idziesz do IKEA - kupujesz niebieskie torby po 2 PLN sztuka. Ilość dowolna proponuję 20. Kartony się nie umywają. Drogie i nie mają rączek.
    • 03.07.16, 14:57
      najlepsze sa 120 litrowe worki na smieci,sprawdzone na sobie
    • 17.07.16, 14:12
      dokładnie albo możesz zamówić na stronie sklepów, np lessmess storage, mają pakiety

--
      Jak ocieplić dom krok po kroku
    • 30.12.16, 19:49
      gdyby decyzja padła jednak na kartony to kartony24.eu. Są bardzo solidne i w przystępnej cenie
    • 14.02.17, 15:17
      najlepsze będą worki bez odrywania, wygodne i solidne np. z janniezbedny.pl :)
    • 09.08.17, 12:43
      Ja ostatnio skorzystałam z wynajmu pojemników plastikowych. Są wytrzymałe ,ekologiczne, kosztują dużo taniej od kartonów.
      Wynajmujesz na ile chcesz. Pojemniki dostarczają do domu wiec sporo czasu można zaoszczędzic. 10 lat mieszkałam za granicą tam nikt już nie kupuje kartonów. Wynajmuje się pojemniki i po przeprowadzce oddaje. W Polsce też są takie firmy.
      Ja korzystałam z tej firmy:polkrate.pl/wp/
    • 09.08.17, 12:47
      Można przez internet zamówić pojemniki plastikowe do przeprowadzki.
      Pojemniki są tańsze, można wpakować tam cięzkie rzeczy i nic się nie niszczy.Fajna sprawa. Ostatnio korzystałam z takich pojemników przy przeprowadzce. Firma przywiozła mi je do domu a jak się wypakowałam odebrała. wszystko sprawnie i bez zawracania głowy. polkrate.pl/wp/
    • 20.08.17, 22:35
      np. w less mess storage masz pudła, możesz kupić w zestawie z folią bąbelkową itd.

--
      Dla koneserów dobrego życia - apartamenty na Starym Mokotowie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.