Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

ogrzewanie

IP: 80.50.49.* 31.01.07, 17:02
    mam pytanie do ludzi ogrzewajacych gazem,
    swój 160 metrowy dom płace 400 zł/miesięcznie za gaz
    w domu jest około 20 stopni
    czy płace za duzo?
    Edytor zaawansowany
    • Gość: Sas IP: *.net81.citysat.com.pl 31.01.07, 17:15
      Ja za 220m2 -40 dni- 670zł + ciepła woda. Tak , że placisz w normue.
    • des4 01.02.07, 07:53
      270 m2 ok. 700-800 zl co dwa miesiące zimą przy średnio niskich temperaturach,
      jak są duże mrozy to może być i 900-1000zł. Teraz za okres koniec listopada-
      koniec stycznia zapłaciłem 630 zł....
    • aktyntasza 27.01.15, 10:33
      Ja przerobiłem ogrzewanie w swym domu na ekologiczne. Zaoszczędziłem i zainwestowałem dużo kasy w projekt potem super piec gazowy i wszystko było piękne dopóki nie przyszła mi faktura za gaz. Po sezonie grzewczym okazało się że muszę zapłacić 6 tysięcy za gaz a zarabiam 1600 złotych miesięcznie. Natychmiast zlikwidowałem to eko ogrzewanie, wstawiłem porządny duży piec węglowy i wydatki na ogrzewanie domu mam teraz dopasowane do dochodów rodziny ale niestety, nie jestem ekologiczny. Wychodzi na to że problem jest dużo większy bo za mało zarabiamy. Bieda i ubóstwo powoduje że nawet wyrzucenie papieru i butelek plastikowych do odpowiednich kontenerów zgodnie z ustawa śmieciową nie powoduje że jesteśmy ekologiczni. Bezrobotni, bezdomni, których nie stać na węgiel, po zapadnięciu zmroku opróżniają kontenery z plastikami i palą nimi w swych piecach. Zimą szczególnie przy większych mrozach całe rodziny chodzą po osiedlowych śmietnikach i zbierają wszystko co się da spalić. To są skutki likwidacji przez rząd miejsc pracy. Za nami aż 20 lat przemian w tym 10 lat Polski w Unii Europejskiej i mamy zacofane prawo, mamy ogromne zaległości prawne względem Unii Europejskiej, mamy brak wielu pilnych, potrzebnych przepisów, ustaw rozporządzeń. Gdzie oprócz Warszawy trafiają szumnie ogłaszane, wielkie pieniądze z Unii Europejskiej na remonty i nowe ekologiczne inwestycje. Tyle nam obiecywano i gdzie są te wielkie reformy ? Pani Kopacz obecnie nic nie robi i tylko chce dotrwać jakoś do następnych wyborów, kolejne rządy nic nie robią i nie wiadomo na co czekają? Pan Prezydent Komorowski robi dobrą minę do złej polityki.
    • properone 10.08.15, 10:28
      400zł/mc jak na gaz nie ma tragedii, ale można ogrzewać taniej taką powierzchnię. u mnie w okresie październik-marzec średnio wyhodziło 300zł/mc dla domu 150 mkw i przy pompie vikersonn bjorn
    • fixmaniek3 02.10.15, 12:08
      W moim wypadku kotły gazowe kondensacyjne i pompy ciepła były najlepszym rozwiązaniem, które potrafiły zejść w domach i mieszkaniach poniżej kolejno ok 300 - 400zl.
      Korzystałem z kotłów baxi.com.pl/gazowe-kotly-kondensacyjne-duotec
    • properone 10.11.17, 13:04
      no tak, ale nadal jesteśmy w normie. różnica zacznie się zmieniać, jeśli ceny gazu wzrosną. przy pompie ciepła takiej możliwości nie ma, bo energię pobierasz z gruntu
    • szymon29n 05.10.15, 10:31
      Polecam dobry ekogroszek sklep.sambudrol.pl/ . Dobrze się pali, ma mało popoiołu. Wart swojej ceny.
    • bodek.h 25.02.16, 13:05
      Wydaje mi się, ze trochę przepłacasz . Mieszkam w 170 metrowym i płacę 300 zł/miesięcznie. Napisz do mojego dostawcy gazu www.baltykgaz.pl/kontakt może zaoferuje Ci jakieś lepsze warunki.
    • properone 08.03.16, 16:23
      300 miesięcznie z cwu? a tak poza tym to ktoś myślał o wspieraniu fotowoltaiką ogrzewania. mówię tutaj o pompach ciepła. temat godny uwagi o tyle, że idzie wyprodukować prądu tyle, aby na ogrzewanie nie ponosić miesięcznie żadnych kosztów
    • properone 24.03.16, 16:45
      za 160 m2 dom możesz spokojnie płacić mniej - na poziomie 250 zł/mc. po pierwsze zależy od tego jak jest ocieplony, a po drugie od tego, aby zamienić gaz na pompę ciepła vikersonn
    • konsultant_viessmann 07.04.16, 12:34
      Witam, dla porównania polecam Ci wywiad z inwestorem , klientem Viessman :
      Do ogrzewania domu i przygotowania ciepłej wody użytkowej wykorzystuję powietrzną pompę ciepła typu split Vitocal 222S firmy Viessmann. W całym domu mam zamontowane ogrzewanie podłogowe. W sezonie grzewczym utrzymuję temperaturę w budynku na poziomie 21,5oC. Pompa pracuje bardzo cicho, jej praca jest dla nas niezauważalna.
      Jakie są koszty ogrzewania?
      Przez 4 sezony zużyłem 9600 kW prądu. W okresie letnim ciepła woda miesięcznie kosztuje mnie ok. 30 zł. W pierwszy sezonie zapłaciłem 1400 zł, ale tylko dlatego, że robiłem wygrzew jastrychu. W pozostałych latach płaciłem za ogrzewanie i ciepłą wodę około 1300 zł za sezon. Mam taryfę Tauron-Viessmann, gdzie cena końcowa za kilowat wynosi 0,47 zł."
    • properone 11.04.16, 15:52
      za sezon grzewczy to są bardzo małe kwoty. możesz podzielić się podobnymi wyliczeniamy, ale związanymi z chłodzeniem domu pompą ciepła latem? zużycie prądu, koszty
    • piotrek_kucharski 29.10.17, 13:14
      Ja za 180 m płaciłem 450 zł w sezonie grzewczym od października do marca, jednak gdy założyłem sprzęt do kontroli temperatury mam o ok 50 zł miesięcznie mniejsze rachunki. Zamontowałem siłowniki na kaloryferach i regulator z listwą sterującą na piecu, aby lepiej zarządzać ciepłem w moim domu. tzn inną temperaturę miałem w kuchni, gdzie się dużo gotuje i ustawiłem tam 19 stopni, 22 stopni mam w pokoju gościnnym, gdzie siedzę najwięcej, a w sypialni miałem 18 stopni, a więcej 22 stopni wieczorem gdy chodze spać. Od rana do 16.00 w dni robocze w całym domu mam 16 stopni, a gdy przychodzę to temperatura już jest ok 20 stopni. Takie rozwiązanie dużo oszczędza. Wszystko reguluje sterownikami TECH Sterowniki, wszystko tam działa poprawnie, urządzenia są intuicyjne i dopracowane. Popytajcie instalatorów ogrzewania, żeby coś takiego wam zamontowali, to się naprawdę opłaca.
    • olaxolenka 13.11.17, 09:28
      Czytałam już o tym kilka razy. Ludzie rzeczywiście to zachwalają. No bo jeśli można oszczędzić, to czemu z tego nie skorzystać?
    • tynkaa90 14.05.18, 20:59
      Ja mieszkam w 170m2 i płacę 300 zł miesięcznie, więc może to wina izolacji domu? Moi rodzice mieli źle dom ocieplony i ciepło im uciekało. Ogrzewanie gazowe jest bardzo dobre, mam kocioł naszej polskiej marki Termet, który działa cicho i jest bardzo łatwy w obsłudze.
    • properone 22.05.18, 20:32
      300 zł miesięcznie za ogrzewanie to nie jest taki zły wynik, podobny do osiągów pompy ciepłą przy założeniu 4 osobowej rodziny no i odpowiedniej izolacji domu

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.