Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

wymiana zamka - rekomendacje?

IP: *.acn.pl / 10.71.6.* 28.02.03, 01:22
    Hej, w nowonabytym mieszkaniu chcialabym wymienic zamek w drzwiach (samych
    drzwi nie, bo solidne) - czy moge prosic o wymiane doswiadczen?
    Tzn. jakie typy/firmy sa godne polecenia, jakie nie, na co trzeba uwazac itp.
    I czy mozna liczyc, ze sklep sprzedajacy zamek zainstaluje mi go w ramach
    transakcji?

Z gory dzieki za wszelkie wskazowki...
    Edytor zaawansowany
    • Gość: Mirek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.03, 11:26
      Gość portalu: podejrzliwa napisał(a):

> Hej, w nowonabytym mieszkaniu chcialabym wymienic zamek w drzwiach (samych
      > drzwi nie, bo solidne) - czy moge prosic o wymiane doswiadczen?

Bardzo dobry pomysł bo do końca nie wiadomo kto ile ma kluczy. ZA tym pomysłem
      przemawia także fakt montowania w nowych mieszkaniach najtańszych zamków.

> Tzn. jakie typy/firmy sa godne polecenia, jakie nie, na co trzeba uwazac itp.
      > I czy mozna liczyc, ze sklep sprzedajacy zamek zainstaluje mi go w ramach
      > transakcji?

Jak bys napisała skąd jesteś to byc może mogłbym kogoś polecić.
      Zacznijmy od zdefiniowania pojecia zamek i wkładka.
      Mamy trzy możliwości
      Zamek zintegrowany z wkładką
      Zamek z możliwością wymiany wkładki
      wkładkę zamka.

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest zamek z wymienną wkładką bo jak
      zgubimy klucz i chcemy wymienic na nowy to wymieniamy tylko wkładkę co mniej
      kosztuje. Być może Twoje drzwi są właśnie wyposażone w taki zamek np. listwowy
      tzn taki do którego można zamontować dwie wkładki i posiada bolce
      zabezpieczające. Napisz dokładnie jak to u Ciebie wygląda.
      Co do samego zamka to powienien to być taki zamek którego nie da się otworzyć
      od wewnątrz po zamknieciu na zewnątrz. Klamka na zewnątrz taka stała, której
      nie można nacisnąć i otworzyć drzwi trzeba to zrobić kluczem. Wkładka z
      kluczami których nie można dorobic bez posiadania specjalnej karty
      identyfikacyjnej. Ze spełnieniem tego warunku może byc najtrudniej.
      Pamiętaj o następującej zasadzie jak coś jest tanie to jest gówniane jak jest
      droższe to jest szansa, że bedzie OK ale nie pewnośc. Niestety tak się ostatnio
      porobiło.

pzdr
      mirek
    • Gość: podejrzliwa IP: *.acn.pl / 10.71.6.* 03.03.03, 02:56
      Hej Mirek, dzieki za odpowiedz!

> także fakt montowania w nowych mieszkaniach najtańszych zamków.

Tam gdzie sie wprowadzam zamki sa ponoc dosc skomplikowane, ale i tak musze
      wymienic (mieli dostep fachowcy i agencja nieruchomosci).

> Jak bys napisała skąd jesteś to byc może mogłbym kogoś polecić.

Warszawa-Ursynow ;-)

> Zacznijmy od zdefiniowania pojecia zamek i wkładka.
      > Mamy trzy możliwości
      > Zamek zintegrowany z wkładką
      > Zamek z możliwością wymiany wkładki
      > wkładkę zamka.
      >
      > Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest zamek z wymienną wkładką bo jak
      > zgubimy klucz i chcemy wymienic na nowy to wymieniamy tylko wkładkę co mniej
      > kosztuje. Być może Twoje drzwi są właśnie wyposażone w taki zamek np.
      listwowy
      > tzn taki do którego można zamontować dwie wkładki i posiada bolce
      > zabezpieczające. Napisz dokładnie jak to u Ciebie wygląda.

Trudno to opisac, bo nie znam sie na zamkach :-(( Dowiedzialam sie tylko,ze
      ponoc mozna wymienic w tych zamkach wkladke (w sumie mam 2 zamki), ale jak
      wyjac te, ktora juz jest i jak sprawdzic, co to za typ?
      Moze lepiej wezwac kogos, kto to oceni?

> Co do samego zamka to powienien to być taki zamek którego nie da się otworzyć
      > od wewnątrz po zamknieciu na zewnątrz.

Dlaczego?? Akurat u mnie tak nie jest, wiec chcialabym wiedziec. Taki zamek
      mialam w starym mieszkaniu i maz mnie kiedys zamknal, jak szlam na wazne
      spotkanie - wsciekalam sie, az w koncu wybawila mnie sasiadka (akcja typu
      zrzucanie kluczy przez okno itp.) Wolalabym uniknac takich stresow na
      przyszlosc...

> Klamka na zewnątrz taka stała, której
      > nie można nacisnąć i otworzyć drzwi trzeba to zrobić kluczem.

Czy to jest faktycznie bezpieczniejsze niz klamki, ktore sie naciska z obu
      stron drzwi? Znowu: dlaczego?

Dzieki z gory za c.d.
    • Gość: Mirek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.03.03, 11:36
      Gość portalu: podejrzliwa napisał(a):

> Warszawa-Ursynow ;-)

Zapytam kolegę który montuje zamki czy ma kogoś godnego polecenia w Warszawie.
      Niestety ja jestem z Poznania

> Trudno to opisac, bo nie znam sie na zamkach :-(( Dowiedzialam sie tylko,ze
      > ponoc mozna wymienic w tych zamkach wkladke (w sumie mam 2 zamki), ale jak
      > wyjac te, ktora juz jest i jak sprawdzic, co to za typ?
      > Moze lepiej wezwac kogos, kto to oceni?

Jeżeli jest tak jak myślę to sprawa nie powinna być mocno skomplikowana.
      Prawdopodobnie masz zamek listwowy. Czyli OK. Górny zamek tak naprawdę służy do
      tego aby zablokować zamek dolny. Czyli procedura otwierania dzrzwi jest
      następująca najpierw zamek górny, a następnie dolny, a zamykania odwrotnie
      najpierw zamykamy dolny, a później górny. Czy jest tak jak napisałem. Aby wyjąć
      wkładkę należy odkręcić śrube mocującą, która znajduje się od czoła dzwi zaraz
      pod ryglem. Nie wiem jak to napisać obrazowo ale musisz drzwi otworzyć i stanąć
      przed nimi tak aby jedna noga była po jednej stronie drzwi, a druga po drugiej
      i patrzeć tam gdzie jest język klamki i rygiel zamka. :-))))).

Wkładki powinny byc typowe mogą jedynie mieć różne wymiary. Możesz albo
      zdemontować jedną wkładkę i kupic odpowiednią albo zmierzyć grubość dzrzwi i
      podac w sklepie. Jest wiele firm robiących dobre wkładki i posiadajacych
      organizacyjne zabezpieczenie przed nieuprawnionym skopiowaniem klucza. szukaj
      wkłądki takich firm jak WinkHaus, Pfaffenhaim, Abloy, Eva, MCM itp. Najlepiej
      zamów dwie wkładki otwierane jednym kluczem. Wprawdzie nie jest to do końca
      zgodne z zasadami bezpieczeństwa ale bardzo wygodne. Jak będzie to wkładka
      renomowanej firmy i dodatkowo posiada atest klasy C to uważam, że można iść na
      takie ustępstwo. Powinnaś sobie poradzić sama z wymianą takiej wkładki to
      naprawdę dziecinnie proste, a jak sobie nie poradzisz to chyba masz jakiegos
      znajomego męszczyznę którego możesz poprosić o pomoc? Jak nadal będą problemy
      to daj znać coś wymyślimy.

> Dlaczego?? Akurat u mnie tak nie jest, wiec chcialabym wiedziec. Taki zamek
      > mialam w starym mieszkaniu i maz mnie kiedys zamknal, jak szlam na wazne
      > spotkanie - wsciekalam sie, az w koncu wybawila mnie sasiadka (akcja typu
      > zrzucanie kluczy przez okno itp.) Wolalabym uniknac takich stresow na
      > przyszlosc...

Nie martw się ja moją małżonke też kiedyś tak załatwiłem. U mnie na szczęście
      mogła wyjść przez garaż. :-)))).
      Robi się tak po to aby złodziej jak wejdzie przez okno to nie mógł wyjść przez
      drzwi (mniej wyniesie) Złodziej może takze się nie włamywac tylko pozostać w
      obiekcie na noc (dotyczy raczej biur itp.)

> Czy to jest faktycznie bezpieczniejsze niz klamki, ktore sie naciska z obu
      > stron drzwi? Znowu: dlaczego?

Zdecydowanie bezpieczniejsze z tego powodu że bardzo często zapominamy zamknąc
      drzwi na noc na zamek. Okazuje się zę złodzieje chodzą w nocy i sprawdzają
      które drzwi są niezamknięte wchodzą do mieszkania a tam w przedpokoju na
      stoliku leżą klucze do samochodu, dokumenty samochodu, portfele itd. Dale
      dopowedz sobie sama. Jest pewien problem takiego rozwiązania mnie mianowicie
      zatrzasnęły się kiedyś drzwi, była zima a ja w koszulce i papciach zostałem na
      dworze. Na szczęście w kieszeni miałem komórkę i mogłem zadzwonić do żony aby
      wybawiła mnie z opresji.:-))))

pzdr
      mirek
    • Gość: Mirek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.03.03, 11:45
      Jeszcze jedno spróbuj może wejść na www.pisa.org.pl. To jest strona izby
      gospodarczej. Na tej stronie znajdziesz napewno kogoś z Warszawy kto w razie
      czego może Ci pomóc. Szukaj wśród ekspertów specjalizujących się w
      zabezpieczeniach mechanicznych. Myślę, że nie powinni odmówić Ci rady i pomocy.

pzdr
      mirek
    • Gość: travel IP: *.energis.pl 03.03.03, 10:19
      Michal widac, ze zna sie na zamkach, wiec ogranicze sie tylko do tematu drzwi.
      Wiem, ze nie chcesz wymieniac, ale czy aby na pewno sa solidne? W seryjnie
      montowanych drzwiach nie spotkalem jeszcze takich, ktorych nie daloby sie
      otworzyc "z kopa". Na zamku (nawet jak sa 2) tworzy sie dzwignia, ktora
      dodatkowo ulatwia sprawe, bo cos musi sie poddac - albo jezyk zamka, albo
      futryna. Naprawde solidne zamki to te, ktore maja bolce rozchodzace sie na
      wszystkie strony wewnatrz drzwi (w takim przypadku nie trzeba rownez tosowac
      galek po jednej stronie i blokady otwarcia z wewnatrz). Nie w kazdych drzwiach
      mozna je zamontowac, a wiec, byc moze warto sie zastanowic nad ich wymiana.
      Pozdrowionka
    • Gość: krzysztof IP: *.dsl.chcgil.ameritech.net 05.03.03, 05:56
      „„„„„„I czy mozna liczyc, ze sklep sprzedajacy zamek zainstaluje mi go w ramach
      transakcji?"""""
      Hehehe,dobre,piekarza od ktorego kupujesz pieczywko postaraj sie zaprosic na
      sniadanie-w ramach tranzakcji)))))
    • 26.10.16, 20:14
      Wkładki do drzwi zewnętrznych to Wilka, nawet Gerda. Najlepiej jest wykręcić taką wkładkę i udać się z nią do sklepu, tam dobiorą dobrze rozmiar.
    • 14.11.16, 01:48
      U nas po ostatniej utracie kluczy zamki wymienił fachowiec z firmy Ślusarz w Poznaniu Sprawa załatwiona szybko i sprawnie za naprawdę nieduże pieniądze. Na kluczu jest napis EVVA. Klucze są kodowane.
    • 11.10.17, 08:56
      Co za straszny dzień... dziś ktoś usiłował włamać mi się do domu. Na szczeście wcześniej wróciłem i udało mi się go spłoszyć. Nic nie zginęło. Lecz wszystkie zamki zostały uszkodzone i są do wymiany. Wymiana zamków będzie kosztowana, ale lepsze to niż okradzone mieszkanie....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.