Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Folia okienna

IP: *.lubin.dialog.net.pl 19.02.03, 22:30
    Ramy moich okien plastykowych oklejone są folią zabezpieczającą, która w
    żaden sposób nie chce sie od nich odkleić. Poprzedni właściciel wstawił te
    okna pięć lat temu i od tego czasu folia je w specyficzny sposób zdobi.
    Proszę o poradę jak usunąć to paskuctwo.
    Edytor zaawansowany
    • patemar 07.10.18, 21:48
      Podaję skuteczny i sprawdzony przez siebie sposób. Miałem folię na ramach okiennych, która nie została zdjęta przez przeszło rok po zamontowaniu. Folii już nie dało się normalnie usunąć bo rwała się w palcach. Spróbowałem użyć myjki parowej, takiej zwykłej, którą można kupić za 100 czy 200 PLN. Trochę to trwało ale w końcu pełny sukces - folia odchodziła praktycznie w jednym kawałku. Fakt, że była to folia rok po terminie, czyli jeszcze nie było tak źle. Nie wiem jak ta metoda sprawdziłaby się w przypadku starszych folii ale myślę, że powinno być podobnie, bo para zmiękczała klej folii. Dodam jeszcze, że próbowałem metody termicznej z ogrzewaniem folii opalarką ale bez sukcesu - bym bardziej, że trudno było mi operować opalarką tak aby nie przypalić plastiku ramy. Dlatego rekomenduję użycie myjki parowej - jest bezpieczna i skuteczna.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.