Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Biuro w domu

04.11.04, 12:07
    Czy "Biuro" w domu to dobry, czy zły pomysł?
    Czy warto planować urządzenie w domu miejsca pracy zawodowej? Czy nie
    lepiej poszukać oddzielnego lokalu na biuro? Co o tym sądzicie?
    Edytor zaawansowany
    • 04.11.04, 15:28
      Według mnie to zależy.
      Jeżeli do biura mają przychodzić klienci to odpada z prostej przyczyny.
      Przychodzą kiedy im się tylko podoba. Spotkałam się z takim przypadkiem, że i
      ok.23, niedziele, święta itp.
      Jeśli klienci nie przychodzą to jak najbardziej można, bo po co wydawać
      dodatkowe pieniądze na biuro. Tylko tu też jest jeden minus, cały czas jesteś w
      pracy i akurat mnie to rozleniwia, bo to co w biurze zrobiłabym w 1 dzień to w
      domu robię 2 albo 3, bo to sobie dłużej pośpię to pójdę po herbatkę, to ktoś
      zadzwoni, to obejrzę coś w tv. Czyli biuro w domu to niestety nie dla mnie,
      chyba że nauczę się że jak mam coś zrobić to siadam i robię a nie zajmuję się
      10 sprawami na raz. Ale to chyba tylko marzenia............
    • 05.11.04, 09:39
      fatalny pomysł. Przeszłam przez to.
      Mieszka się w pracy, a nie pracuje w domu. Nie ma mozliwości "zamknięcia drzwi"
      fizycznie i psychicznie. Sprawy domowe przerywane telefonami służbowymi i
      odwrotnie. Pomieszanie z poplątaniem i w praktyce - praca 24/24.
      Klient też ma mieszane odczucia, gdy dzwoni do firmy, a telefon odbiera dziecko.
      Klitka 2 x 3 metry, ale wyraźny podział na pracę i prywatność. Człowiek nie
      jest maszyną, a nawet maszyna potrzebuje konserwacji i regeneracji
    • Gość: Ji IP: 217.116.101.* 07.11.04, 09:46
      Rocznie skladam zamowienia o wartosci ~2mln Eur.
      Jesli widze adres biura jako dom to dziekuje za tak jasna wskazowke i wolalbym
      raczej interesow nie robic z taka firma.
      Ale, jesli adres firemki (nie mowie o duzych fimach) wskazuje na nowoczesny
      biurowiec to rownie jest to odpychajace (na 90% beda to cwaniaczki bez wiedzy i
      kompetencji za to z tupetem).
    • Gość: jjj IP: *.skwer / 217.153.142.* 07.11.04, 23:04
      > Jesli widze adres biura jako dom to dziekuje za tak jasna wskazowke i
      wolalbym
      > raczej interesow nie robic z taka firma.

po czym poznajesz ?
    • Gość: pool IP: 62.29.248.* 18.11.04, 18:06
      Rozpoznac nie jest trudno. Jesli jest to budynek wielorodzinny (kamienica nawet
      nie tylko 'blok') to numer bedzie wygladal jak 'Zablocona 6/12'.
      Rownie pomocna jest znajomosc miasta w ktorym mieszkasz - nie bedzie np.
      biurowca na Polinezyjskiej w Warszawie :-)

• Gość: jjj. IP: *.skwer / 217.153.142.* 18.11.04, 22:39
      wielu moich klientów ma biura - przekształcone mieszkania (w "zwyklych"
      budynkach)
    • Gość: empe IP: *.dsl.snfc21.pacbell.net 18.11.04, 05:57
      Dlaczego? Sa takie wolne zawody, ktore naprawde z powodzeniem mozna uprawiac w
      domu. Jak grafik na przyklad.
      Teraz przygladam sie roznym rodzinom w Stanach i wiekszosc z nich prowadzi
      domowy bizness. Zasada jest taka, ze w godzinach "biurowych" telefon odbieraja
      dorosli, a wieczorem - juz takze dzieci. A klient powinien miec wyczucie i
      dzwonic w godzinach "urzedniczych". A poza tym, co to znow za wpadka, jak
      telefon odbierze dziecko? Niewielu rzeczy mozemy sie od Amerykanow nauczyc, ale
      jedna z nich jest niewatpliwie stosunek do dzieci... Bardziej na luzie, a
      rownoczesnie tarktwowanie ich od najmlodszych lat jako rownorzednych
      partnerow... Ostatecznie - mozna zalozyc druga linie telefoniczna...
      Osobiscie mam nadzieje miec wkrotce biuro we wlasnym domu - to jest
      rzeczywiscie opcja dla posiadajacych minimum samodyscypliny... A do tego sa
      chyba wymierne korzysci w postaci wliczania czynszu i telefonu w wydatki
      firmy...
      Pozdrawiam
      empe
    • Gość: brutt IP: *.ilc.arizona.edu 18.11.04, 17:36
      Mozna tez zalozyc druga linie telefoniczna tylko wylacznie przeznaczana do
      spraw biurowych. Nie robmy problemow z malych rzeczy.

Tak jak napisala osoba powyzej: to wszystko zalezy od rodzaju pracy i ile osob
      odwiedza firme. Grafik, artysta, architekt, biuro tlumaczen z powodzeniem moze
      uprawiac swa prace w domu.
    • Gość: repre$ IP: *.osk.enformatic.pl 29.12.04, 20:37
      Przerabiałem. Ani koncentracji w godzinach pracy, ani odpoczynku w "godzinach
      domowych". Lepiej jakiekolwiek pomieszczenie nawet w pobliżu domu. Gdy całą
      pracę wyprowadziłem z domu, zacząłem lepiej pracować i lepiej wypoczywać. Nie
      używam nawet domowego komputera do spraw związanych z pracą.
    • 30.12.04, 10:06
      Nie należy mieszać działaności gospodarczej i domu! Dom to miejsce do którego
      chce sie wracać, odpocząć, spedzic czas z rodzina a biuro służy do pracy,
      przyjmowania interesantów, do trudnych negocjacji. Nawet wg Feng-shui, biura
      nie należy umieszczać w domu. W domu możemy co najwyżej mieć gabinet - ale to
      inna historia.
    • 16.01.05, 19:39
      Witam!
      27kasiu; Masz rację, ale nie należy uogólniać. Miałem wiele lat warsztat
      oddalony od domu i wiązało się to z wieloma niedogodnościami (włamania,
      dodatkowe koszty utrzymania - większe,czas dojazdu itp). Aktualnie prowadząc
      firmę usługową przy domu jednorodzinnym nie wyobrażam sobie powrotu do
      poprzedniego układu. Duża powierzchnia oraz odrębne wejścia i odrębne wjazdy,
      dodatkowy budynek warsztatowy dają komfortowe warunki pracy. Bezsensowna jest
      opinia, że z tak usytuowaną firmą nie należy się zadawać (ktoś takową wyraził).
      Moim zdaniem jestem dużo łatwiej dyspozycyjnym usługodawcą, niż ci , którzy
      mają siedziby firmy oddalone.
    • 18.01.05, 12:47
      wiele zelezy od tego w jakim domu mieszkamy. urządzenie biura w blokowisku wide
      wielka płyta nie jest dobrym pomysłem z powodu wielu uciążliwości jakie się z
      tym wiążą (to nic miłego rozmawiać z kontrahentem gdy w tle słuchać kłótnie,
      płacz dziecka i dodatkowo zapach wyśmienitego bigosu sąsiadki).
      Kamienica jest o wiele lepszym rozwiązaniem, mieszkania są większe i mury
      szczelniejsze.
      o segmencie i domu wolnostojącym nie wspomnę. wielokrotnie odwiedzam klientów z
      takim układem dom/segment i odzielne wejście do strefy biurowo-gabinetowej. nie
      spotkałem się z zatrudnieniem w takich miejscach więcej jak 3-5 osób.
      Należy odpowiednio wydzielić/odseparować miejsce do spraw służbowych, i jeżeli
      nie masz miejsca liczyć się z wyjazdami do klientów. Coś za coś.
      Może być nawet mały pokój na dwie osoby, najlepiej na jedną.
      Osobna linia telefoniczna, łącza internetowe załatwiają sprawę kontaktu z klientami.
      Przy obecnych możliwościach technicznych (internet) słyszałem że jedena z dużych
      firm na rynku polskim planuje przenieść część swoich pracowników biurowych do
      domów, jak narazie w formie testu dla ok 80 osób. Oczywiście pokrywa koszty
      adaptacji miejsca pracy i uzubrojenia w stosowne narzędzia techniczne.
      Tylko czy możliwość pracy w domu zrekompensuje brak możliwości pogaduszek z
      koleżankami w pracy ?
      jestem ciekaw jak coś na ucho można powiedzieć przy pomocy kamery internetowej :)

mimo wszystko pomysł dobry, tylko dla osób z samodyscypliną

--
      cenzora wylaliśmy
      forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=19300
    • 17.11.17, 01:49
      Przy jednoosobowej działalności gospodarczej, prowadzonej głównie za pomocą komputera, biuro w domu sprawdza się jak najbardziej. Ja je po prostu oddzieliłem od innej części mieszkalnej, za pomocą ścian mobilnych firmy sowan i miałem własne (nie-ciasne) biuro pracownicze. Dobre wyciszenie od reszty domu oraz dobrze wyglądająca ściana. Sprawdza się.
    • 01.12.17, 14:52
      Jak ktoś musi w domu pracować to warto by miał do tego oddzielne pomieszczenia.
    • 06.12.17, 16:42
      Moje zdanie jest takie: ze względu na zdrowie psychiczne - lepiej poszukać oddzielnego lokalu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.