Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Brykiet wiórowy do kominka

27.11.18, 21:46
    Jako ,że w tym roku zawaliłem z terminem zakupu drewna do kominka i dostępne było u mojego dostawcy (chyba czas na zmianę!!!) drewno świeżo cięte załatwiłem sobie PRZYGODY!
    Zakupiłem 8 m3 mokrego-by wyschło i....tonę brykietu w postaci OŁÓWKA! I o BRYKIECIE chcę ciut napisać!
    Cytując KLASYKA! - BRYKIET "ma być może nawet tam i swoje… plusy. Rozchodzi się jednak o to, żeby te plusy nie przesłoniły wam minusów!"
    + PORĘCZNOŚĆ! I to w transporcie od sprzedawcy, i to w wyładunku, i to w składowaniu, i w ładowaniu do kominka! Format pakowania SUPER!
    - ! EKONOMIA! a tej niestety BRAK! Przy moim założeniu, że jedna PACZKA wystarczy na JEDEN dzień trzeba kupić na okres grzewczy ok 180-200 paczek czyli ok 2 ton! Przy cenie 760PLN było do zniesienia! ALE NIE STARCZA!!! I tu się "system" wywalił! Jedna paczka to za mało by ogrzać 160 m2 kominkiem z płaszczem wodnym!
    Może przy cenie za tonę 300-400 PLN ma to sens ale przy 700-900 NI CHOLERY!
    Na argumenty, że to ekologiczne, bo z odpadów, osobiście ...sram!
    Jak ktoś z Państwa ma producenta brykietu w cenie 300-400 PLN!
    PROSZĘ O NAMIARY! na forum.
    POZDRAWIAM! I ŻYCZĘ CIEPŁEJ ZIMY!
    Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.