Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Pomoc domowa - na co zwrócić uwagę?

12.03.18, 16:33
    Ostatnio wróciłam do pracy po przerwie macierzyńskiej i spadało na mnie mnóstwo obowiązków, więc nie mam już tyle czasu na dom co kiedyś. Dzieckiem zajmują się dziadkowie także o ni jestem spokojna, ale gorzej z gotowaniem i sprzątaniem. Mój mąż też całymi dniami poza domem także nie ma czasu żeby cokolwiek zrobić i tak zostajemy zwykle z pustą lodówką i górą naczyń do zmywania. Zastanawiam się nad zatrudnieniem jakiejś kucharki, albo sprzątaczki, najlepiej takie 2w1. Czy ktoś z Was korzystał z pomocy domowej? Macie jakieś spostrzeżenia?
    Edytor zaawansowany
    • mariagryka 31.03.18, 21:38
      Ja zatrudniam pomoc domową i opiekunkę dla mojej mamy w podeszłym wieku. Pani zajmuje się gotowaniem, przynoszeniem zakupów, sprzątaniem, ale też pomaga mamie w czynnościach higienicznych itp. Są dwie panie i wymieniają się po przepracowaniu dwóch tygodni. Ogólnie dobrze się dogadujemy i już tak współpracyjemy dłuższy czas..
    • katarzynagabryl2 17.04.18, 21:18
      Ale jak to się wymieniają? Nie wystarczy jedna pani do wszystkiego?
    • mariagryka 17.04.18, 21:20
      Tzn jak jest jedna to zajmuje się wszystkim, ale z racji tego że panie są z mamą 24 na dobę to mieszkają u niej zawsze po dwa tygodnie na zmianę
    • katarzynagabryl2 17.04.18, 21:27
      Aa no to rozumiem, tylko że ja nie potrzebuję takiej pani co będzie u mnie nocowała. Wolałabym, żeby przychodziła tak na około 4 godziny dziennie. Tylko tez właśnie zastanawiam się, czy chcę ją samą w domu zostawiać, bo to w końcu obca osoba będzie, no ale kiedy ma to wszystko robić, jak ja całymi dniami poza domem i mąż też. Ehh tak źle i tak niedobrze:(
    • katarzynagabryl2 17.04.18, 21:29
      No faktrycznie tutaj zaufanie ma duże znaczenie. A może masz w okolicy kogoś, kto chętnie by się zajął Twoim domem? Jakaś sąsiadka? Daleka kuzynka?
    • katarzynagabryl2 17.04.18, 22:17
      *moim domem oczywiście, zwariować idzie z tą autokorektą xd
    • mariagryka 17.04.18, 22:28
      niestety nikogo takiego nie mam na tę chwilę, z resztą pewnie i tak nie jesteśmy z tego samego miasta ;)
    • mariagryka 17.04.18, 22:29
      A to może skorzystaj z usług jakiejś firmy? Są takie firmy co mają już bazę zaufanych gospodyń i od nich zawsze bezpieczniej. Fakt, że płaci się więcej, no bo jeszcze dla firmy musi coś skapnąć, no ale coś za coś..
    • katarzynagabryl2 17.04.18, 22:38
      No to nie takie głupie, może faktycznie przez firmę byłoby lepiej. Też tak się zastanawiam, czy jak ta osoba ma już sprzątać i gotować to nie mogłaby się od razu dzieckiem zająć, żeby dziadków trochę odciążyć, bo też już przecież nie są pierwszej młodości, a mój maluch potrafi dać się we znaki.
    • mariagryka 17.04.18, 22:44
      Tylko czy to już nie za dużo obowiązków? No nie wiem czy znajdziesz kogoś do wszystkiego za dobrą stawkę? Bo jak jakaś pani może za jedną cenę tylko zajmować się czyimś dzieckiem, ale na dodatek sprzątać, gotować i targać torby z zakupami, to wiadomo że wybierze to pierwsze. Musiałabyś chyba dawać jej trzy wypłaty w jednej, czyli dla kucharki, sprzątaczki i niańki.. wiesz o co chodzi?
    • katarzynagabryl2 17.04.18, 23:03
      Tak tak no razcja może to trochę dużo obowiązków, ale przecież sama jak była do tej pory w domu właśnie tym wszystkim się zajmowałam i jakoś dałam radę. Moje dziecko czasem śpi, albo zajmie się jakąś zabawką i co ta opiekunka niby miałaby wtedy robić?
    • mariagryka 23.04.18, 13:57
      No jeśli myślisz że zostawi dziecko śpiące w domu i pójdzie na zakupy, to pozdrawiam xd
    • katarzynagabryl2 23.04.18, 14:10
      Nie no nie może zostawiać go samego, ale w tym czasie może np. ugotować....
    • mariagryka 23.04.18, 14:32
      Tylko widzisz taka opiekunka też czasem potrzebuje chwili na pójście do toalety, albo zjedzenie obiadu. Tak jak w normalnej pracy jakaś przerwa jej się należy. Przecież to nie robot żeby tylko od dziecka do garów biegała cały czas.
    • katarzynagabryl2 23.04.18, 14:37
      Sama już nie wiem, ale boję się że mój Karolek zajmie się sobą a ona będzie w telefonie siedziała czy coś, wiadomo jakie są teraz te dziewczyny...
    • mariagryka 23.04.18, 14:43
      No to nie musisz brać młodej gó...ary. Poszukaj jakiejś rozsądnej pani
    • katarzynagabryl2 23.04.18, 14:48
      Tzn nie chodzi i sam telefon, ale żeby gazet nie czytala czy TV nie oglądała na mój koszt. Jak już zatrudniam kogoś takiego to chcę żeby w tym domu wszystko funkcjonowało tak jakbym tam sama była
    • mariagryka 23.04.18, 14:53
      Wypowiadasz się tak jakbyś nie wiedziała ile zajęć jest przy samym dziecko. Niby do tej pory sama wszystko robiłaś, to powinnaś wiedzieć że czasem nie ma kiedy usiąść, a co dopiero na zakupy latać, sprzątać i obiady gotować.
    • katarzynagabryl2 23.04.18, 15:03
      No tu chyba sporo zależy od dziecka. Mój Karolek jest bardzoe grzecznym i spokojnym dzieckiem
    • mariagryka 23.04.18, 15:05
      No sama pisałaś wcześniej, że potrafi dać się we znaki. To jak mamie dokucza to co dopiero obcej osobie
    • katarzynagabryl2 23.04.18, 15:09
      Absolutnie, Karolek jest bardzoe dobrze wychowanym dzieckiem.
    • mariagryka 23.04.18, 15:10
      Myślę, że trudno będzie Ci znaleźć osobę, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania i jednocześnie nie dostanie fioła. Przecież to jakiś absurd co tutaj wypisujesz xd
    • katarzynagabryl2 23.04.18, 15:15
      No tak bo najlepiej nic nie robić i tylko kasę dostawać za siedzenie i patrzenie jak się dziecko samo sobą zajmuje. A taka osoba powinna jednak bawić się z dzieckiem, robić rysunki, ćwiczenia, zabierać na spacery, najlepiej żeby też język angielki znała i je uczyła w między czasie, bo to bardzo potrzebne teraz.
    • mariagryka 23.04.18, 15:18
      Aa no to jeszcze niech najlepiej nauczy je czystać, pisać liczyć i gadać w dziesięciu językach, Widzę, że oczekiwania rosną. A STAWKA?
    • katarzynagabryl2 23.04.18, 15:21
      Jetsem osobą która dużo daje od siebie i tego samego oczekuje od innych. Jeśli taka osoba zasłuży to z czasem oczywiście mogę podnieść jej stawkę, albo nawet dać premię, czemu nie?
    • mariagryka 23.04.18, 15:24
      Tylko że chyba żadna osoba nie przyjdzie pracować jako człowiek orkiestra za wynagrodzenie niani.
    • katarzynagabryl2 23.04.18, 15:27
      Oj bez przesady od razu człowiek orkiestra. Chodzi tylko o to żeby od czasu do czasu zakupy zrobiła, obiad ugotowała czy pouczyła dziecko pisać.
    • mariagryka 23.04.18, 15:30
      Hmm to może zatrudnij dwie osoby. Jedna niech zajmuje się dzieckiem, a druga domem??
    • katarzynagabryl2 23.04.18, 15:32
      No przecież pisałam że mam dziadków od opiekowania się dzieckiem. Chciałam żeby gospodyni przy okazji się nim zajęła...
    • mariagryka 23.04.18, 15:36
      Kobieto to Ty chyba sama już nie wiesz czego chcesz. Oby nikt się tam u Ciebie nie zatrudnił, bo krzyż pański będzie z Tobą miał XD
    • katarzynagabryl2 23.04.18, 15:41
      No bo mój mąż powiedział, że mogę wrócić do pracy tylko jeśli w domu dalej będzie wszystko na swoim miejscu. Także muszę znaleźć kogoś kto dobrze ugotuje posprząta i czasem się tym dzieckiem zajmie...
    • mariagryka 23.04.18, 15:44
      No dobra, to może zasadnicze pytanie, w sumie już dawno mogłam je zadać bo to podstawowa sprawa jest. A mianowicie – za jaką stawkę???
    • katarzynagabryl2 23.04.18, 15:47
      Miesięcznie to mogłabym zapłacić tak z 3-4 tysiące, tylko żeby na taką osobę można było liczyć zawsze
    • mariagryka 23.04.18, 15:50
      No to zmienia postać rzeczy, bo 4 tysiące to całkiem niezła stawka. A co na to Twój mąż? On też chce tyle płacić? Tutaj faktyucznie można by wymagać kompelksowej obsługi.
    • katarzynagabryl2 23.04.18, 15:55
      On jeszcze nie wie, ale niby co miałby mieć przeciwko? On wie, że bardzo chcę wrócić do pracy, bo stęskniłam się za nią :(
    • mariagryka 23.04.18, 15:58
      A czym się zajmujesz, że stać Cię na taką drogą gosposie jak można wiedzieć?
    • katarzynagabryl2 23.04.18, 16:02
      cóż, mąż bardzo dobrze zarabia ;) ja z kolei myślę o karierze w modelingu, albo chociaż foto modelingu, bo po ciąży wiadomo gorsza forma heh
    • mariagryka 23.04.18, 16:05
      A no to trzymam kciuki ;)
    • katarzynagabryl2 23.04.18, 16:08
      dzięki bardzo!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.