Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

panele słoneczne - rozeznanie w firmach

05.03.18, 09:47
    Hej! Jestem przekonany do instalacji paneli słonecznych na domu. Poszukuję teraz tylko dobrej firmy :) jakieś podpowiedzi?
    Edytor zaawansowany
    • krzychup8 05.03.18, 10:18
      wiem kogo moge NIE POLECIĆ!!! prosze bardzo - FOTON TECHNIK - g***o jakich malo! ;/ naciągacze...!!!
    • krzychup8 05.03.18, 10:28
      hahaha foton technik - ŚMIECH NA SALI - nie firma ;/ ;/ ;/
    • dartosto 05.03.18, 10:32
      czekaj, czekaj... konkret - dlaczego nie? rozpędziłeś sie chłopie :P
    • krzychup8 05.03.18, 10:41
      sorry ;/ dostalem 3 kalkulacje - najpierw reklamka ze prad za maks 40 zl... pitu, pitu w ramach 3kWp... potem info od konsultanta ze sie nie da i minimm 4kWp ;/ koszty rosną - norma jak sie doklada panele i nie potrafi policzyc ;/ niech wyedukuja swoich pracownikow bo nie wiedza co sprzedają ;/
    • dartosto 05.03.18, 11:21
      Ale dobierali Ci na podstawie zużycia energii?
    • krzychup8 05.03.18, 12:02
      taaaa... tylko potem czary mary i okazuje sie ze trzeba wiecej paneli na dachu... kalkulator sobie źle policzył i od razu wciskaja ci pod nos nową umowę ;/ jak nie przeczytasz wartosci to wtopa na calego ... zaczynali od tego ich super abonamentu na około 150 zł - tak dla niepoznaki ;/ trzymaj sie od tego fotontechnika srika z daleka!
    • dartosto 06.03.18, 10:24
      liczyłeś wcześniej sam konieczną moc instalacji? z czego korzystaleś?
      firma ma jakiś swoj kalkulator?
    • sebenston 12.03.18, 15:42
      jasne, że mają swój kalkulator - dodają do wyliczonych koniecznych mocy - koniecznych według nich, własne opłaty, żeby się zgadzało ;/ najlepiej zacząć od tego, żeby samemu sobie policzyć i zmierzyć sie z nimi. Możesz sobie zrobić taki eksperyment - w końcu konsultacja w fotonie jest darmowa - potem bedą cię tylko dręczyć telefonami, żebyś im czasem nie uciekł jako dojna krówka :P
    • morlintos 07.03.18, 10:02
      krzychup8 ma racje! FOTON TECHNIK - to g**** jakich malo! nie daj sie wkrecic. Jak tylko wyhacza że jesteś zielony to zrobia z ciebie glupka i bedziesz placil kokosy za panele sloneczne - ZERO OSZCZEDNOSCI - policz sobie ile wychodzi ich abonament - dramat!!! to naciagacze - robia z ludzi idiotów i obiecuja nierealne!!!
    • krzychup8 07.03.18, 15:24
      pseudo firma! i pseudo oszczędności ;/ wszystko zaczyna sie od liczenia. Foton technik tak ci policzy ze sie nie wygrzebiesz z rachunkow a do tego isntalacja pojdzie do kosza albo bedziesz dokladac panelki bo mocy braknie!
    • morlintos 08.03.18, 09:00
      Jak masz miec niskie rachunki jak w ofercie obiecuja Ci dofinansowanie na poziomoe 40% o instalacji - wedlug nich maks 15 tys. złory - jak potrzebujesz malej intalacji, to ile to w zasadzie ma razem kosztowac?? 40 tysiaków? bull shit, nic wiecej...

oszczedności??? HAHAHA z fotontechnkiem NIEREALNE!!!!
      instalacja 3,3 kWp - obiecanki na roczna oszczednosc 1880 zł - policz sobie z ich abonamentem - najniższy 149 zł na miesiąc razy 12 = 1788 - wiec gdzie tu oszczednosc??? plus jakies rachuneczki od zakładu! bo nie da sie wyjsc na czyste zero! - OKŁAMUJĄ LUDZI!
    • sebenston 08.03.18, 14:13
      zbijają sobie kaskę! dobra zabawa na naiwności - Foton technik dla naiwniaków
      dodajmy do tego fakt, że montują panele w CIENIU!!! super będą produkować prąd! gwarantowane - phi!
    • morlintos 09.03.18, 11:05
      właśnie widziałem ich montaż na dachu w Goleniowie - już to gdzieś pisałem - krzaczki robią cień na panelach... nikt z fotonu nie raczył uświadomiść włascieli?? ze wypada powycinać co nie co albo gdzie indziej montować? śmiech na sali!
    • dartosto 09.03.18, 15:15
      ale ktoś im te projekty robi, prawda? bez pomysłu i mało racjonalnie, ale jakiś mają tych specjalstów - totalna paranoja ;/
    • sebenston 12.03.18, 15:40
      taaaa specjalisci najlepsi w Polsce od fotowoltaiki - nie wiadomo czy płakać czy się śmiać!
    • dartosto 13.03.18, 08:54
      skoro robią takie pseudocuda to może płakać ze śmiechu? :P
    • sebenston 20.03.18, 08:53
      płakać to zawsze można nad stanem swojego portfela / konta bankowego po takim interesie z fotontechnikiem :P
    • martuskam 21.03.18, 08:54
      Ja polecam firme Promag z okolic Radomia, miałam montaż w grudniu 2015 roku. Panele obliczone dobrze, ale to żadne mecyje obliczyć ile potrzeba KW na zuzycie ( ja mam 32 panele na 8 KW ) 4 panele "robią " prąd na zużycie 2 KW, więc liczenie proste, zużycie roczne x 4 panele i wychodzi ile trzeba zamontować. Firma Promag nie bierze żadnego abonamentu, sprzedaż i montaż bbez żadnych ukrytych kosztów. Przy podpisaniu umowy ja miałam zaliczkę 1 tysiąc złotych, później przy montażu płatność 80 % i przy montażu inwertera pozostała część( ja płaciłam akurat przelewem bo motner nie chiała wziąć, kazał zapłacić przelewem) faktura wystawiona, panele dizałają bez zarzutu, prąd miesięcznie płacę w wysokości 21,00 zł ( Tauron Małopolska)

--
      [url=http://straznik.dieta.pl/][img]http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=45894d84f088a205d.png[/img][/url]
    • dartosto 09.05.18, 10:56
      podstawa to dobre policzenie zapotrzebowania i dobranie odpowiedniej mocy instacji
      powątpiewalem w to, co pisali mi powyzej, ale sam sie przekonalem ze ci ludzie z FOTON TECHNIK nic nie wiedza i jeszcze dręczą człowieka, bo non stop dzwonią jak im rybka z sieci ucieka ;/ totalna porażka

z tego wynika martuskam, że sam sobie zfinansowałes instalacje? trzeba miec do tego sensowne pieniadze i uwzac na firmy które mydla oczka jakimiś pseudo dotacjami, ktorych i tak nie dostaje czlowiek ;/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.