Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

panele słoneczne - rozeznanie w firmach

05.03.18, 09:47
    Hej! Jestem przekonany do instalacji paneli słonecznych na domu. Poszukuję teraz tylko dobrej firmy :) jakieś podpowiedzi?
    Edytor zaawansowany
    • krzychup8 05.03.18, 10:18
      Treść postu jest niedostępna.
    • krzychup8 05.03.18, 10:28
    • dartosto 05.03.18, 10:32
      czekaj, czekaj... konkret - dlaczego nie? rozpędziłeś sie chłopie :P
    • krzychup8 05.03.18, 10:41
      sorry ;/ dostalem 3 kalkulacje - najpierw reklamka ze prad za maks 40 zl... pitu, pitu w ramach 3kWp... potem info od konsultanta ze sie nie da i minimm 4kWp ;/ koszty rosną - norma jak sie doklada panele i nie potrafi policzyc ;/ niech wyedukuja swoich pracownikow bo nie wiedza co sprzedają ;/
    • dartosto 05.03.18, 11:21
      Ale dobierali Ci na podstawie zużycia energii?
    • krzychup8 05.03.18, 12:02
      taaaa... tylko potem czary mary i okazuje sie ze trzeba wiecej paneli na dachu... kalkulator sobie źle policzył i od razu wciskaja ci pod nos nową umowę ;/ jak nie przeczytasz wartosci to wtopa na calego ... zaczynali od tego ich super abonamentu na około 150 zł - tak dla niepoznaki ;/ trzymaj sie od tego fotontechnika srika z daleka!
    • dartosto 06.03.18, 10:24
      liczyłeś wcześniej sam konieczną moc instalacji? z czego korzystaleś?
      firma ma jakiś swoj kalkulator?
    • sebenston 12.03.18, 15:42
      jasne, że mają swój kalkulator - dodają do wyliczonych koniecznych mocy - koniecznych według nich, własne opłaty, żeby się zgadzało ;/ najlepiej zacząć od tego, żeby samemu sobie policzyć i zmierzyć sie z nimi. Możesz sobie zrobić taki eksperyment - w końcu konsultacja w fotonie jest darmowa - potem bedą cię tylko dręczyć telefonami, żebyś im czasem nie uciekł jako dojna krówka :P
    • marosound 21.11.18, 13:33
      Największa w PL pod względem ilości montaży i sprzedaży nowych instalacji - rzeczywiście bardzo śmieszne :)
    • morlintos 07.03.18, 10:02
    • krzychup8 07.03.18, 15:24
      pseudo firma! i pseudo oszczędności ;/ wszystko zaczyna sie od liczenia. Foton technik tak ci policzy ze sie nie wygrzebiesz z rachunkow a do tego isntalacja pojdzie do kosza albo bedziesz dokladac panelki bo mocy braknie!
    • morlintos 08.03.18, 09:00
      Jak masz miec niskie rachunki jak w ofercie obiecuja Ci dofinansowanie na poziomoe 40% o instalacji - wedlug nich maks 15 tys. złory - jak potrzebujesz malej intalacji, to ile to w zasadzie ma razem kosztowac?? 40 tysiaków? bull shit, nic wiecej...

oszczedności??? HAHAHA z fotontechnkiem NIEREALNE!!!!
      instalacja 3,3 kWp - obiecanki na roczna oszczednosc 1880 zł - policz sobie z ich abonamentem - najniższy 149 zł na miesiąc razy 12 = 1788 - wiec gdzie tu oszczednosc??? plus jakies rachuneczki od zakładu! bo nie da sie wyjsc na czyste zero! - OKŁAMUJĄ LUDZI!
    • sebenston 08.03.18, 14:13
      zbijają sobie kaskę! dobra zabawa na naiwności - Foton technik dla naiwniaków
      dodajmy do tego fakt, że montują panele w CIENIU!!! super będą produkować prąd! gwarantowane - phi!
    • morlintos 09.03.18, 11:05
      właśnie widziałem ich montaż na dachu w Goleniowie - już to gdzieś pisałem - krzaczki robią cień na panelach... nikt z fotonu nie raczył uświadomiść włascieli?? ze wypada powycinać co nie co albo gdzie indziej montować? śmiech na sali!
    • dartosto 09.03.18, 15:15
      ale ktoś im te projekty robi, prawda? bez pomysłu i mało racjonalnie, ale jakiś mają tych specjalstów - totalna paranoja ;/
    • sebenston 12.03.18, 15:40
      taaaa specjalisci najlepsi w Polsce od fotowoltaiki - nie wiadomo czy płakać czy się śmiać!
    • dartosto 13.03.18, 08:54
      skoro robią takie pseudocuda to może płakać ze śmiechu? :P
    • sebenston 20.03.18, 08:53
      płakać to zawsze można nad stanem swojego portfela / konta bankowego po takim interesie z fotontechnikiem :P
    • martuskam 21.03.18, 08:54
      Ja polecam firme Promag z okolic Radomia, miałam montaż w grudniu 2015 roku. Panele obliczone dobrze, ale to żadne mecyje obliczyć ile potrzeba KW na zuzycie ( ja mam 32 panele na 8 KW ) 4 panele "robią " prąd na zużycie 2 KW, więc liczenie proste, zużycie roczne x 4 panele i wychodzi ile trzeba zamontować. Firma Promag nie bierze żadnego abonamentu, sprzedaż i montaż bbez żadnych ukrytych kosztów. Przy podpisaniu umowy ja miałam zaliczkę 1 tysiąc złotych, później przy montażu płatność 80 % i przy montażu inwertera pozostała część( ja płaciłam akurat przelewem bo motner nie chiała wziąć, kazał zapłacić przelewem) faktura wystawiona, panele dizałają bez zarzutu, prąd miesięcznie płacę w wysokości 21,00 zł ( Tauron Małopolska)

--
      [url=http://straznik.dieta.pl/][img]http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=45894d84f088a205d.png[/img][/url]
    • dartosto 09.05.18, 10:56
      podstawa to dobre policzenie zapotrzebowania i dobranie odpowiedniej mocy instacji
      powątpiewalem w to, co pisali mi powyzej, ale sam sie przekonalem ze ci ludzie z FOTON TECHNIK nic nie wiedza i jeszcze dręczą człowieka, bo non stop dzwonią jak im rybka z sieci ucieka ;/ totalna porażka

z tego wynika martuskam, że sam sobie zfinansowałes instalacje? trzeba miec do tego sensowne pieniadze i uwzac na firmy które mydla oczka jakimiś pseudo dotacjami, ktorych i tak nie dostaje czlowiek ;/
    • krzychup8 31.07.18, 08:31
      dotacje są jak lotto - wygra jeden na milion ;//
    • krzychup8 11.07.18, 12:10
      a słyszeliście teraz o nowej ofercie od columbusa? instalacja na rok do sprawdzenia możliwe? podrzucam link: columbusenergy.pl/sprawdznas/?utm_source=www&utm_medium=home#contact
    • anapaa 20.07.18, 13:14
      tak, tak, tak! rozmawiam z nimi na temat wymiany kotła bo mam w domu brzydkiego kopciucha i sa bardzo spoko, pomagaja w rozeznaniu za darmo
    • martinmartin68 11.10.18, 20:52
      Witam
      to jakas fikcjia , Mam firmę instalacyjną . Nie wyobrazam sobie abym miał ci zdjąć moduły ( 3-4 na kazdy Kv, który potrzebujesz do pokrycia rocznej sredniej produkcji . knostrukcja + panele + okablowanie docięte pod wymiar +2 skrzynki zabezpieczeń + inverter+ robocizna. Jeżeli zamontuję Ci instalację jesienią to nie spodziewaj się cudów do wiosny .Sorki słońce od 8,00d16,00 . Od wiosny do jesieni naprodukujesz energii na całą zimę . Wg prawa masz czas na odbiór energii z sieci przez następne 360 dni (80 % wyslanej energii - uczciwe za darmowy ,,magazyn energii''. Moja pokazowa instalacja jest przeliczona na ,,normalnie''zużywany prąd i na prąd do ogrzewania( gaz coraz droższy węgiel i pelet to samo prąd to samo a za dwa lata jeszcze będzie jeszcze drozej i drożej . Przedsiębiorcy dostali już podwyżki 40-50%. Czy to się opłaca ? płacisz raz , nie tankujesz zbiornika co roku nie masz rachunków ( no tylko ,,kilka groszy za przesył''. zwrot instalacji ok 15% teraz już chyba więcej , masz takie oprocentowanie w Banku?. No i na starość nie martwisz się jak zapłacić za prąd i ogrzewanie( najstarsza Polska instalacja działa już 30 lat)
    • anapaa 30.07.18, 15:45
      Dotarło do mnie paskudne info o Soleo - współpracują z Taurone, który zlewa swoich klientów zainteresowanych panelami. wygrali przeetarg i odrabiaja czarną robotę
    • krzychup8 31.07.18, 08:29
      to tauron załawia sobie sprawę na boczku i tyle, norma... dopóki nie znajdzie sie firmy która ma swoj kapitał to nie ma sensu inwestowac w jakiś bubel, bo potem jest tak ze bierzesz panele z jakaś gwarancją na xxx lat i okazuje sie ze firmy nie ma po x lat bo to był jakis podwykonawca ;/
    • morlintos 02.08.18, 11:05
      Owszem. Mają umowę z Tauronem i robią to dla nich, bo Tauronowi jest bardzo nie na rękę, że ludzie stają się prosumentami. Norma. Szkoda tylko, że osoby, które nie orientują się w rynku, po prostu chcą mieć dobrej jakości fotowoltaikę, dostają kiepski sprzęt.
    • anapaa 15.10.18, 15:09
      Ikea tez podobno taki numer robiła - sprzedawała polikrystaliczne te panele a rekalma leciała na te czarne - monokrystaliczne ;/ oczywiscie te czarne, lepsze były droższe
    • krzychup8 22.10.18, 15:04
      Ikea niech sprzedaje meble - jest w tym zdecydowanie lepsza. ;)
    • ipruszynski 29.11.18, 13:15
      Ja sam pracuję w Fotonie i mam instalację od nich :)
      Najlepszą reklamą firmy jest to, że praktycznie każdy handlowiec ma od nich instalację.
      Praca wymagająca ale nie ma czegoś takiego jak górny limit prowizji. Co miesiąc są ludzie, którzy wyciągną po 20-30 kafli za sprzedaż. A do tego jeszcze podstawa, zwroty za paliwo, konkursy :)
    • konsultant_viessmann 29.11.18, 15:24
      W temacie instalacji fotowoltaicznych polecam instalacje pod klucz Viessmann - mamy kilka wariantów mocy kompletnych systemów. Ofertę znajdziesz TUTAJ

Są jakieś pytania? Chętnie odpowiem!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.