Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

ogrzewanie w domu

29.01.17, 20:23
    czy jak pozakręcam niektóre grzejniki w domu.To zmniejszy się koszt ogrzewania?
    Edytor zaawansowany
    • 30.01.17, 12:07
      Witam !

Jeśli posiadasz zawory termostatyczne na swoich grzejnikach to ich przykręcenie sprawi, że będą one wciąż grzały ale do uzyskania niższej temperatury, a więc mniej energii oddadzą do pomieszczenia. Zaleca się przykręcanie grzejników w czasie nieobecności w domu, kiedy nie potrzebujemy utrzymywać wysokiej temp. ok 20stopni. Więcej porad specjalistycznych jak oszczędzać mieszkanie możesz przeczytać pod tym linkiem www.viessmann.pl/pl/budynki-mieszkalne/oszczedzanie-energii.html

Pozdrawiam !
    • 30.01.17, 19:10
      nie mam termostatów tylko zwykle gałki.
    • 01.02.17, 11:03
      Jeśli zakręcisz swój grzejnik, to odcinasz go od zasilania. Inaczej mówiąc przez grzejnik nie przepływa ciepła woda, a co za tym idzie grzejnik nie oddaje swojej mocy do pomieszczenia. Musisz uważać czy nie masz podłączonych grzejników szeregowo (jeden za drugim), to mogłoby spowodować odłączenie również kolejnego grzejnika. Pozostaję do dyspozycji !

Pozdrawiam !
    • 02.02.17, 08:47
      A masz dom czy to mieszkanie w bloku?? Jesli dom to czym ogrzewasz?
    • 02.02.17, 19:15
      dom.Ja mieszkam do góry mam ok 100m.Wychodzi mi ok 550zł/mies. Mamy piec kondes dwufunkcyjny. Dół ogrzewany węglem.
    • 03.02.17, 23:59
      Uważaj z tym kręceniem - o ile faktycznie masz takie starodawne pokrętła. Te stare zawory lubią ciec przy częstych manipulacjach. Najlepiej, jak chcesz często regulować, to wstaw nowoczesne zaworki z dokręcanym termoregulatorem. Wygoda, a jak sprawisz sobie taką centralkę - trik.pl/pl/producer/Fibaro/23 i współpracujące z nią regulatory, to będziesz mogła przykręcać grzejniki nawet przez komórkę :) I pomyśl może o wymianie grzejników na takie o wyższej sprawności - skoro pokrętła są starej daty, to i grzejniki pewnie masz nie najnowocześniejsze. Te nowe mają już w zestawie przyzwoite zawory :)
    • 08.02.17, 10:32
      Nie myśleliście o wymianie kotła węglowego na kolejny gazowy? Dużo mówi się teraz o dotacjach na takiego typu przedsięwzięcia w walce ze smogiem. Więcej informacji możesz zasięgnąć tutaj na naszej stronie: www.viessmann.pl/pl/prasa/aktualnosci/walka-ze-smogiem.html
    • 12.02.17, 17:38
      za ogrzanie 100m pietra za styczeń mi wyszło 700zł. A w piecu na wszystko 300zł.Różnica spora.
      mamy piec kondens.vaillant.
    • 21.02.17, 16:16
      Witam ponownie!

Na taką różnicę mogło mieć wpływ wychładzanie się parteru, wtedy Twój kocioł na piętrze grzał dodatkowo pomieszczenia poniżej, dlatego też mniej węgla spalono.

Pozdrawiam !
    • 26.02.17, 15:01
      No ja mam dom i myślę coraz poważniej o zmianie sposobu ogrzewania na gazowy. Jest to na pewno wygodniejsze rozwiązanie i bardziej przyjazne środowisku
    • 06.04.17, 11:14
      Jeśli ogrzewanie gazowe to tylko gazowe kotły kondensacyjne, umożliwiają optymalne wykorzystanie energii, zapewniając jednocześnie oszczędne zużycie. Technika wykorzystania ciepła kondensacji wykorzystuje nie tylko ciepło, które powstaje podczas spalania jako mierzalna temperatura gazów opałowych (wartość opałowa), lecz także dodatkowo zawartość pary wodnej w gazach opałowych (wartość energetyczna). Kotły kondensacyjne są w stanie pobrać niemal w całości ciepło zawarte w spalinach oraz dodatkowo przekształcić je na ciepło grzewcze i wykorzystać.

Pozdrawiam !
    • 17.03.17, 07:30
      Ja się cieszę, że nie muszę się o takie sprawy martwić!! Ogrzewam gazem, zbiornik mamy w dzierżawie z Amerigasu i mamy wygodnie i komfortowo w domu, no i ciepło całą zimę.
    • 30.03.17, 23:46
      Ja u naszego dostawcy płacę za zużycie. Amerigas wystawia nam faktury co miesiąc i płacimy tyle co wykorzystaliśmy. Więc idąc tą logiką - tak, jeśli zakręci się część grzejników to zużycie będzie mniejsze i koszt ogrzewania się zmniejszy.
    • 10.04.17, 17:28
      Najlepsze jest ogrzewanie gazem, można fajnie sobie zaoszczędzić, ustawiając tryb jaki się tylko chce.
    • 14.04.17, 13:32
      Wydaje mi się,że w nowym domu taniej wyjdzie ogrzewanie gazem z butli dzierżawionej i do tego dodatkowo kominek.Warto wziąć pod uwagę. budując nowy dom jakie są koszty przyłączenia gazu ziemnego i później opłaty stałe przy rachunkach za gaz.
    • 18.04.17, 11:00
      Witam !

Rozwiązaniem które sprawdzi się najlepiej w nowym domu będzie pompa ciepła, przyłącze energetyczne każdy budynek ma zapewnione, dlatego brak jest dodatkowych kosztów związanych z instalacją przyłączeniową urządzenia jak w przypadku kotłów gazowych. Należy jednak pamiętać, że pompa ciepła to najczęściej urządzenie dużej mocy elektrycznej, dlatego należy posiadać przyłącze trójfazowe.

Pozdrawiam !

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.