Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

ogrzewanie w domu

29.01.17, 20:23
    czy jak pozakręcam niektóre grzejniki w domu.To zmniejszy się koszt ogrzewania?
    Edytor zaawansowany
    • 30.01.17, 12:07
      Witam !

Jeśli posiadasz zawory termostatyczne na swoich grzejnikach to ich przykręcenie sprawi, że będą one wciąż grzały ale do uzyskania niższej temperatury, a więc mniej energii oddadzą do pomieszczenia. Zaleca się przykręcanie grzejników w czasie nieobecności w domu, kiedy nie potrzebujemy utrzymywać wysokiej temp. ok 20stopni. Więcej porad specjalistycznych jak oszczędzać mieszkanie możesz przeczytać pod tym linkiem www.viessmann.pl/pl/budynki-mieszkalne/oszczedzanie-energii.html

Pozdrawiam !
    • 30.01.17, 19:10
      nie mam termostatów tylko zwykle gałki.
    • 01.02.17, 11:03
      Jeśli zakręcisz swój grzejnik, to odcinasz go od zasilania. Inaczej mówiąc przez grzejnik nie przepływa ciepła woda, a co za tym idzie grzejnik nie oddaje swojej mocy do pomieszczenia. Musisz uważać czy nie masz podłączonych grzejników szeregowo (jeden za drugim), to mogłoby spowodować odłączenie również kolejnego grzejnika. Pozostaję do dyspozycji !

Pozdrawiam !
    • 02.02.17, 08:47
      A masz dom czy to mieszkanie w bloku?? Jesli dom to czym ogrzewasz?
    • 02.02.17, 19:15
      dom.Ja mieszkam do góry mam ok 100m.Wychodzi mi ok 550zł/mies. Mamy piec kondes dwufunkcyjny. Dół ogrzewany węglem.
    • 03.02.17, 23:59
      Uważaj z tym kręceniem - o ile faktycznie masz takie starodawne pokrętła. Te stare zawory lubią ciec przy częstych manipulacjach. Najlepiej, jak chcesz często regulować, to wstaw nowoczesne zaworki z dokręcanym termoregulatorem. Wygoda, a jak sprawisz sobie taką centralkę - trik.pl/pl/producer/Fibaro/23 i współpracujące z nią regulatory, to będziesz mogła przykręcać grzejniki nawet przez komórkę :) I pomyśl może o wymianie grzejników na takie o wyższej sprawności - skoro pokrętła są starej daty, to i grzejniki pewnie masz nie najnowocześniejsze. Te nowe mają już w zestawie przyzwoite zawory :)
    • 08.02.17, 10:32
      Nie myśleliście o wymianie kotła węglowego na kolejny gazowy? Dużo mówi się teraz o dotacjach na takiego typu przedsięwzięcia w walce ze smogiem. Więcej informacji możesz zasięgnąć tutaj na naszej stronie: www.viessmann.pl/pl/prasa/aktualnosci/walka-ze-smogiem.html
    • 12.02.17, 17:38
      za ogrzanie 100m pietra za styczeń mi wyszło 700zł. A w piecu na wszystko 300zł.Różnica spora.
      mamy piec kondens.vaillant.
    • 21.02.17, 16:16
      Witam ponownie!

Na taką różnicę mogło mieć wpływ wychładzanie się parteru, wtedy Twój kocioł na piętrze grzał dodatkowo pomieszczenia poniżej, dlatego też mniej węgla spalono.

Pozdrawiam !
    • 26.02.17, 15:01
      No ja mam dom i myślę coraz poważniej o zmianie sposobu ogrzewania na gazowy. Jest to na pewno wygodniejsze rozwiązanie i bardziej przyjazne środowisku
    • 16.03.17, 12:41
      Według mnie dobrym wyjściem będzie zainteresowanie się ogrzewaniem nadmuchowym. Warto tutaj jednak wspomnieć, że poprzednie rozwiązania w tym zakresie są już dosyć wiekowe, więc lepszym pomysłem będzie ogrzewanie nadmuchowe nowej generacji. Instalacją tego typu systemu zajmuje się firma Feelco, z której to usług sama zdecydowałam się jeszcze przed zimą skorzystać. Efekty? Praktycznie idealne i bez jakichkolwiek zastrzeżeń. Nawet podczas największych mrozów mogłam cieszyć się przyjemną temperaturą w swoich wnętrzach. Wszystko działa sprawnie i skutecznie, więc jak najbardziej mogę coś takiego polecić. Dodatkowo firma Feelco słynie ze świetnej współpracy z klientem oraz dbaniem o to, by był on w stu procentach zadowolony.
    • 17.03.17, 07:30
      Ja się cieszę, że nie muszę się o takie sprawy martwić!! Ogrzewam gazem, zbiornik mamy w dzierżawie z Amerigasu i mamy wygodnie i komfortowo w domu, no i ciepło całą zimę.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.