Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Czy schody kręcone są bezpiecnze?

27.01.17, 11:50
    Witam serdecznie,
    Chcę w domu zamontować schody kręcone, spiralne, ale mam w domu 3 letniego synka. Zastanawiam się, czy takie schody są bezpieczne dla tak małego dziecka? Bardzo podobają mi się.
    Edytor zaawansowany
    • 27.01.17, 12:37
      Mnie też podobają się kręcone. Bardzo. Dobrze zaprojektowane i wykończone stanowią piękny element wnętrza. Zajmują też mniej miejsca. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo i komfort użytkowania, ustępują schodom zabiegowym. Problematyczne będą też, gdy przyjdzie znieść albo wnieść po nich jakiś duży mebel. Dziecko może spaść z każdych schodów. Póki małe, można postawić barierki uniemożliwiające dostęp bez nadzoru. Trzeba na spokojnie rozważyć wszelkie wady i zalety i wybrać wg swoich osobistych preferencji.
    • 30.01.17, 13:45
      Wiesz,można powiedzieć że dla dzieci wszystko może być niebezpieczne.Dziecko może między pręty balustrady,czy uderzyć się lub spaść. Jeśli podobają Ci się schody z metalu,a takie rozwiązanie jest najlepsze,ze względu na mały metraż,to zrób sobie takie.
    • 01.02.17, 09:05
      Co do wnoszenia przedmiotów i mebli, to mąż musi sobie poradzić. W końcu jest facetem :D
    • 20.02.17, 08:07
      Jak już stawiasz takie schody w swoim nowym domu, to może warto by było je jakoś fajnie oświetlić, na przykład taśmami led, będzie to ładnie wyglądać, ale i w nocy oświetli drogę i będą bezpieczniejsze. Proszę na ten temat przeczytać artykuł.
      plan-berlin.pl/tasmy-led-na-schodach/
    • 07.03.17, 12:00
      Halo, halo czy ktoś jest na tym forum? Czy może mi ktoś pomóc?
    • 07.03.17, 12:03
      Jednak będą schody drewniane :D decyzja podjęta. Zdecydowałam sie na schody firmy, która specjalizuje się wykonywaniu takich schodów otoschody.pl :) Trochę mi Internet zaszwankował przed chwilą i nie widziałam Waszych odpowiedzi:) Z tymi światełkami LED to fajny pomysł :D DZięki za pomoc:)
    • 18.04.17, 13:21
      To prawda są wyjątkowo ładne i robią wrażenie, ale jednak lepiej uniknąć niebezpieczeństwa. Takie schody są wyjątkowo niebezpieczne dla małego dziecka więc lepiej się zastanów

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.