Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Budowa sauny w domu

15.01.15, 11:11
    Wpadliśmy niedawno z mężem na pomysł, by wybudować sobie w domu saunę, jednak nie wiemy kompletnie od czego zacząć i do jakiej firmy najlepiej się zgłosić. Proszę bardzo o wszelkie porady związane z saunami. Jak wygląda ich utrzymanie? Jakich funduszy potrzebuję na zakup takiej sauny? Znacie godne polecenia firmy, które specjalizują się w ich wykonaniu?
    Edytor zaawansowany
    • dminika 15.01.15, 16:03
      Sauna w domu to cały czas chyba mało popularny temat a tak naprawdę wcale nie jest tak trudno ją urządzić. Oczywiście trzeba liczyć się z kosztami, ale wydaje mi się, że to wychodzi znacznie mniej niż większość osób myśli (przynajmniej tak powiedzieli moi znajomi, którzy 2 lata temu zdecydowali się na saunę w łazience). Najważniejsze, to dobry piec. Od niego wszystko zależy. Poszperałam trochę w internecie i znalazłam fajny artykuł lazienkiportal.pl/wellness/0/53/aranzacja-domowej-sauny.html Poczytaj sobie w wolnej chwili. Mnie również marzy się domowa sauna, ale na razie nie mam na nią miejsca ;)
    • moguer 16.01.15, 18:00
      Najważniejsze to poszukać dobrej firmy, jest ich sporo na rynku, ale nie zawsze wszystko jest oki. Ja Ci nie polecę firmy bo o ile wszystko na początku było oki ,to na montaż czekaliśmy 4 miesiące, bo najpierw nie było tego, potem coś nie dojechało, potem nie było terminu, tak więc ja ich nie polecę.
      Sauna w domu to ideał , my mamy niewielką 4 osobowa , utrzymanie bardzo proste, koszt cały drewno w środku , instalacja , cała ze szkła 32 000 zł
    • zygkrk 25.02.15, 22:39
      Muszę Wam powiedzieć, że tak jak Wy często zmagałem się z tym pytaniem odwiedzając różne sauny w Krakowie, sauny w Warszawie czy Lublinie będąc na służbowych wyjazdach. Później zacząłem rozmyślać czy sauna fińska może stanąć w moim domu i przede wszystkim czy mnie na to stać. Zacząłem drążyć temat, dowiadywać się i oto sauna fińska w domu stanęła. To co mogę powiedzieć to to, że jest to wspaniała inwestycja - piękne miejsce i cudowny odpoczynek we własnym domu.
      To co mogę polecić to prawdziwych specjalistów, którzy swoją fachową radą i odpowiadając miesiącami na moje pytania zrealizowali moje marzenia - producent saun Wellnessland Marek Brodacki. Jeżeli kiedykolwiek przyszło Wam na myśl zbudować saunę w domu to skontaktujcie się z nimi czy zechcecie ją zrobić czy nie. Są to wspaniali ludzie, którzy robią nieprzeciętne realizacje. www.wellness-sauny.pl
    • zygkrk 25.02.15, 22:43
      To co mogę polecić to prawdziwych specjalistów, którzy swoją fachową radą i odpowiadając miesiącami na moje pytania zrealizowali moje marzenia - producent saun Wellnessland Marek Brodacki. Jeżeli kiedykolwiek przyszło Wam na myśl zbudować saunę w domu to skontaktujcie się z nimi czy zechcecie ją zrobić czy nie. Są to wspaniali ludzie, którzy robią nieprzeciętne realizacje. www.wellness-sauny.pl
      Z Żoną skorzystaliśmy i nie żałujemy :)
    • krystyna.wojcieszek 17.06.15, 10:15
      Znajomi budowali saunę w tamtym roku i zamawiali piec stąd www.igan.pl/piece-i-sterowniki.html Generalnie firma przygotowuje sauny na życzenie, można się ich poradzić i ewentualnie skorzystać z ich oferty. Z tego co słyszałam, koszty utrzymania nie są takie drogie.
    • 1henrietta 19.07.15, 21:42
      Ja bym chciała coś takiego zbudować u siebie w ogrodzie: www.letniskowo.pl/pl/oferta-domkow-letniskowych/domek-z-sauna.html#anchor. Taki gotowy projekt już z wszystkimi przyłączami, instalacjami, tzn. taki kompletny domek saunowy kosztuje 49 000 zł. Myślicie, że przy samodzielnej budowie dałoby radę zamknąć się w tej kwocie?
    • vegelus 15.08.15, 13:51
      Ja się nauczyłem przy budowie domu, że do oferowanej kwoty przez fachowców nalezy odjąć jedno zero przy wykonywaniu własnoręcznie :)
      Ja swoją saunę zamierzam zbudować sam. Boazeria świerkowa (jeszcze nie podjąłem decyzji czy będę przepłacał za pseudo skandynawską - świerk skandynawski to gatunek a nie kraj pochodzenia) to koszt 40 - 50 zł za m2 w moim przypadku 10m2, piec od 1,5 do 2 tyś, drzwi do sauny będą drewniane szczotkowane i bielone więc grosze.

Odnośnie tego domku w ogrodzie to myślę, że samodzielne wykonanie takiego domku od podstaw (tarcica, samodzielne rozprowadzenie instalacji wod-kan oraz elektrycznej) nie powinno się zamknąć powyżej 20tyś (kwota z niezłą górka).

Ale tak jak wymiana żarówki czy wbicie gwoździa pod obraz wymaga umiejętności i samozaparcia. Bez tych cech trzeba bulić osobom które te cech posiadają.
    • zenobi11 20.07.15, 14:42
      Świetny pomysł!
      Już zazdroszczę :)

--
      Delektuj się smakami!

ffstore.pl
    • korpkos09 30.07.15, 04:49
      Sauna fajna sprawa, szkoda, że zdrowie nie pozwala mi korzystać, inaczej sam bym chętnie zrobił;)
    • ziolag2 14.10.15, 21:54
      sauna w domu, na bogato:) jakbym miała możliwości czyli miejsce też bym zaszalała, ale niestety mieszkanko małe, łazienka mała więc przy kąpieli jak w saunie:) przy okazji łazienki to na kkpol.pl mają świetne systemy do zabudowy wc, może nie jest to sauna ale łazienka wygląda bardzo elegancko
    • ziolag2 14.10.15, 21:54
      sauna w domu, na bogato:) jakbym miała możliwości czyli miejsce też bym zaszalała, ale niestety mieszkanko małe, łazienka mała więc przy kąpieli jak w saunie:) przy okazji łazienki to na kkpol.com mają świetne systemy do zabudowy wc, może nie jest to sauna ale łazienka wygląda bardzo elegancko
    • olaprz1234 15.10.15, 15:55
      Fanie mieś w domu saunę :) hmmmm rozmarzyłam się

--
      Lubię modne i nowoczesne meble oraz desingerskie gadżety.
    • judytka_189 29.10.16, 16:23
      Natomiast mnie namówił na to mąż, aby wybudować w naszym domu saunę. Zdecydowaliśmy się na nowoczesną łazienkową saunę narożną, Harvia SIRIUS FORMULA SC1412K Firmy AMS i nie żałujemy tej decyzji, dzięki temu korzystamy z pełnego relaksu :-) Sauna wykonana z drewna olchowego, posiada dużą oszkloną przestrzeń ściany frontowej, bez problemu mieszczą się dwie osoby. Saunę tą montowała nam właśnie ta firma która nie tylko projektuje i montuje ale też sprzedaję jej akcesoria. Wraz z montażem zakupiliśmy parę akcesoriów oraz oświetlenia boczne. Sauna łazienkowa to bardzo fajna sprawa :-)
    • 3w3_lina 12.06.18, 12:41
      Można powiedzieć, że osobista sauna w domu to luksus nie dla każdego. :) Ważne jednak jest żeby jej "budowę" zlecić profesjonalnej firmie, która porządnie wykona wszystkie elementy. Każda sauna żeby poprawnie działała musi mieć dobrą izolację, wentylację, powinna być wykonana z odpowiedniej jakości drewna a co najważniejsze musi posiadać piec o wystarczającej mocy do ogrzania i utrzymania temperatury w saunie. Piec może mieć moc wyższą niż zalecana, ale po co przepłacać jeśli i tak nie wykorzystamy potencjału pieca o większej mocy. Jednakże moc nie może być za mała, ponieważ taki piec nie spełni naszych oczekiwań. Więcej informacji na temat odpowiedniego doboru pieca znajdziecie na stronie: piecedosaun.com.pl/.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.