Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Budowa sauny w domu

15.01.15, 11:11
    Wpadliśmy niedawno z mężem na pomysł, by wybudować sobie w domu saunę, jednak nie wiemy kompletnie od czego zacząć i do jakiej firmy najlepiej się zgłosić. Proszę bardzo o wszelkie porady związane z saunami. Jak wygląda ich utrzymanie? Jakich funduszy potrzebuję na zakup takiej sauny? Znacie godne polecenia firmy, które specjalizują się w ich wykonaniu?
    Edytor zaawansowany
    • dminika 15.01.15, 16:03
      Sauna w domu to cały czas chyba mało popularny temat a tak naprawdę wcale nie jest tak trudno ją urządzić. Oczywiście trzeba liczyć się z kosztami, ale wydaje mi się, że to wychodzi znacznie mniej niż większość osób myśli (przynajmniej tak powiedzieli moi znajomi, którzy 2 lata temu zdecydowali się na saunę w łazience). Najważniejsze, to dobry piec. Od niego wszystko zależy. Poszperałam trochę w internecie i znalazłam fajny artykuł lazienkiportal.pl/wellness/0/53/aranzacja-domowej-sauny.html Poczytaj sobie w wolnej chwili. Mnie również marzy się domowa sauna, ale na razie nie mam na nią miejsca ;)
    • moguer 16.01.15, 18:00
      Najważniejsze to poszukać dobrej firmy, jest ich sporo na rynku, ale nie zawsze wszystko jest oki. Ja Ci nie polecę firmy bo o ile wszystko na początku było oki ,to na montaż czekaliśmy 4 miesiące, bo najpierw nie było tego, potem coś nie dojechało, potem nie było terminu, tak więc ja ich nie polecę.
      Sauna w domu to ideał , my mamy niewielką 4 osobowa , utrzymanie bardzo proste, koszt cały drewno w środku , instalacja , cała ze szkła 32 000 zł
    • zygkrk 25.02.15, 22:39
      Muszę Wam powiedzieć, że tak jak Wy często zmagałem się z tym pytaniem odwiedzając różne sauny w Krakowie, sauny w Warszawie czy Lublinie będąc na służbowych wyjazdach. Później zacząłem rozmyślać czy sauna fińska może stanąć w moim domu i przede wszystkim czy mnie na to stać. Zacząłem drążyć temat, dowiadywać się i oto sauna fińska w domu stanęła. To co mogę powiedzieć to to, że jest to wspaniała inwestycja - piękne miejsce i cudowny odpoczynek we własnym domu.
      To co mogę polecić to prawdziwych specjalistów, którzy swoją fachową radą i odpowiadając miesiącami na moje pytania zrealizowali moje marzenia - producent saun Wellnessland Marek Brodacki. Jeżeli kiedykolwiek przyszło Wam na myśl zbudować saunę w domu to skontaktujcie się z nimi czy zechcecie ją zrobić czy nie. Są to wspaniali ludzie, którzy robią nieprzeciętne realizacje. www.wellness-sauny.pl
    • zygkrk 25.02.15, 22:43
      To co mogę polecić to prawdziwych specjalistów, którzy swoją fachową radą i odpowiadając miesiącami na moje pytania zrealizowali moje marzenia - producent saun Wellnessland Marek Brodacki. Jeżeli kiedykolwiek przyszło Wam na myśl zbudować saunę w domu to skontaktujcie się z nimi czy zechcecie ją zrobić czy nie. Są to wspaniali ludzie, którzy robią nieprzeciętne realizacje. www.wellness-sauny.pl
      Z Żoną skorzystaliśmy i nie żałujemy :)
    • krystyna.wojcieszek 17.06.15, 10:15
      Znajomi budowali saunę w tamtym roku i zamawiali piec stąd www.igan.pl/piece-i-sterowniki.html Generalnie firma przygotowuje sauny na życzenie, można się ich poradzić i ewentualnie skorzystać z ich oferty. Z tego co słyszałam, koszty utrzymania nie są takie drogie.
    • 1henrietta 19.07.15, 21:42
      Ja bym chciała coś takiego zbudować u siebie w ogrodzie: www.letniskowo.pl/pl/oferta-domkow-letniskowych/domek-z-sauna.html#anchor. Taki gotowy projekt już z wszystkimi przyłączami, instalacjami, tzn. taki kompletny domek saunowy kosztuje 49 000 zł. Myślicie, że przy samodzielnej budowie dałoby radę zamknąć się w tej kwocie?
    • vegelus 15.08.15, 13:51
      Ja się nauczyłem przy budowie domu, że do oferowanej kwoty przez fachowców nalezy odjąć jedno zero przy wykonywaniu własnoręcznie :)
      Ja swoją saunę zamierzam zbudować sam. Boazeria świerkowa (jeszcze nie podjąłem decyzji czy będę przepłacał za pseudo skandynawską - świerk skandynawski to gatunek a nie kraj pochodzenia) to koszt 40 - 50 zł za m2 w moim przypadku 10m2, piec od 1,5 do 2 tyś, drzwi do sauny będą drewniane szczotkowane i bielone więc grosze.

Odnośnie tego domku w ogrodzie to myślę, że samodzielne wykonanie takiego domku od podstaw (tarcica, samodzielne rozprowadzenie instalacji wod-kan oraz elektrycznej) nie powinno się zamknąć powyżej 20tyś (kwota z niezłą górka).

Ale tak jak wymiana żarówki czy wbicie gwoździa pod obraz wymaga umiejętności i samozaparcia. Bez tych cech trzeba bulić osobom które te cech posiadają.
    • zenobi11 20.07.15, 14:42
      Świetny pomysł!
      Już zazdroszczę :)

--
      Delektuj się smakami!

ffstore.pl
    • korpkos09 30.07.15, 04:49
      Sauna fajna sprawa, szkoda, że zdrowie nie pozwala mi korzystać, inaczej sam bym chętnie zrobił;)
    • ziolag2 14.10.15, 21:54
      sauna w domu, na bogato:) jakbym miała możliwości czyli miejsce też bym zaszalała, ale niestety mieszkanko małe, łazienka mała więc przy kąpieli jak w saunie:) przy okazji łazienki to na kkpol.pl mają świetne systemy do zabudowy wc, może nie jest to sauna ale łazienka wygląda bardzo elegancko
    • ziolag2 14.10.15, 21:54
      sauna w domu, na bogato:) jakbym miała możliwości czyli miejsce też bym zaszalała, ale niestety mieszkanko małe, łazienka mała więc przy kąpieli jak w saunie:) przy okazji łazienki to na kkpol.com mają świetne systemy do zabudowy wc, może nie jest to sauna ale łazienka wygląda bardzo elegancko
    • olaprz1234 15.10.15, 15:55
      Fanie mieś w domu saunę :) hmmmm rozmarzyłam się

--
      Lubię modne i nowoczesne meble oraz desingerskie gadżety.
    • judytka_189 29.10.16, 16:23
      Natomiast mnie namówił na to mąż, aby wybudować w naszym domu saunę. Zdecydowaliśmy się na nowoczesną łazienkową saunę narożną, Harvia SIRIUS FORMULA SC1412K Firmy AMS i nie żałujemy tej decyzji, dzięki temu korzystamy z pełnego relaksu :-) Sauna wykonana z drewna olchowego, posiada dużą oszkloną przestrzeń ściany frontowej, bez problemu mieszczą się dwie osoby. Saunę tą montowała nam właśnie ta firma która nie tylko projektuje i montuje ale też sprzedaję jej akcesoria. Wraz z montażem zakupiliśmy parę akcesoriów oraz oświetlenia boczne. Sauna łazienkowa to bardzo fajna sprawa :-)
    • odczepcie_sie 29.06.18, 09:58
      Taka sauna to rzeczywiście świetna sprawa.
    • karolina.dgosz 01.10.18, 15:17
      Razem z mężem marzyliśmy o saunie. Znajomi polecili Nam firmę Dudi-mex, która wszystkim się zajęła. Jesteśmy bardzo zadowoleni, korzystamy. A wykonanie to raczej kwestia indywidualna, my zrobiliśmy w łazience
    • zzsot2zz 29.10.18, 19:28
      Marzy mi się taka sauna... ale w moim mieszkanku, raczej sobie jej nie zainstaluje :D
    • mysliciel662 15.11.18, 12:17
      Ile kosztuje wybudowanie takiej sauny?
    • m.4.r.c.i.n.3.k 28.11.18, 11:56
      Sauna w domu? Fajny pomysł, choć nie należy do najłatwiejszych i najtańszych inwestycji. Na początku powinniście zastanowić się jak dużą saunę chcecie. Dopiero na tej podstawie powinniście dobierać poszczególne elementy sauny jak piec, drzwi, system wentylacji i oczywiście boazerie do sauny. Boazeria to kilka gatunków, które różnią się kilkoma szczegółami. Najpopularniejsze gatunki, które sprawdza się najlepiej to jodła lub świerk skandynawski. Osobiście poleciłbym świerka, ale nie jestem fachowcem od saun. Trochę się na tym znak, ale są ludzie, którzy przewyższają moja wiedze o wiele. Więcej o boazerii do sauny i jej innych elementach możesz dowiedzieć się ze strony: www.saunahome.pl/boazeria-do-sauny-c-18_150.html
    • munisa_luka 11.12.18, 09:00
      Fajna sprawa, choć pewnie wydatek niemały, ale w Polsce nie ma chyba wielu firm, które zajmują się budową saun.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.