Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Opinie o maszynach Bernardo

21.10.14, 11:48
    Jak w temacie. Zastanawiam się nad zakupem urządzenia marki Bernardo.
    W sieci nie ma za dużo informacji w ich temacie, chociaż mój znajomy korzysta i chwali sobie. Jednak ja chciałbym też poznać opinie innych osób.
    Może ktoś użytkuje jakiś sprzęt od nich i mógłby się wypowiedzieć?
    Edytor zaawansowany
    • 21.10.14, 15:57
      witam,
      za dużo nie wniosę do tematu ale już od kilku korzystam ze szlifierki stołowej od Bernardo i dla mnie jest jak najbardziej w porządku. nosiłem się z zamiarem kupienia czegoś taniego z marketu budowlanego ponieważ nie prowadzę żadnego zakładu i nie potrzebuję nic profesjonalnego jednak tam wchodził w grę sprzęt z krótką gwarancja nie wspominając o 'x' kraju pochodzenia

a Bernardo składają w Austrii, miał normalną gwarancję, nie wspominając że nabyłem od bezpośredniego importera na Polskę dzięki czemu cena była naprawdę korzystna.
      ze swojej strony mogę napisać że jest marka jest w porządku
    • 31.12.14, 09:21
      Witam Bernardo nie są składane w Austri, tam jest tylko siedziba i magazyn. maszyny są robione w Chinach, ale trzeba dodać że na dobrym poziomie.
      Mam tokarkę domtechniczny24.pl/tokarka-profi450-p-12020.html już od 3 lat i nie ma z nią problemu
    • 22.10.14, 10:59
      Formatówka od nich już służy mi już kilka ładnych latek. Może nie jest to jakiś pro sprzęt ale cena do jakości jest spoko, co najważniejsze cały czas z mniejszą czy większą intensywnością haratam i złego słowa nie mogę powiedzieć :)
    • 23.10.14, 14:28
      harpaganin napisał:

> Formatówka od nich już służy mi już kilka ładnych latek. Może nie jest to jakiś
      > pro sprzęt ale cena do jakości jest spoko, co najważniejsze cały czas z mniejs
      > zą czy większą intensywnością haratam i złego słowa nie mogę powiedzieć :)

Zgadzam się,sprzęt nie jest zły,jeszcze jak kupisz od Hafena to masz dobrą cenę
      wiertarka od nich służy mi już kilka dobrych lat
    • 23.10.14, 10:29
      UZYWAM TANSZEGO SPRZĘTU I DO MAJSTERKOWANIA JEST OK, DO PROFESKI TO NIE WIEM
    • 30.11.14, 09:55
      Mam wiertarkę stołową i jestem zadowolony. Sprzęt nie jest używany może często ale też bezczynnie nie stoi. Polecam dystrybutora hafen.pl. Obsługa i pomoc b.dobra
    • 30.11.14, 22:22
      sprzęt nie jest najwyższej klasy ale nie jest zły. do majsterkowania jak znalazł. jeśli chciałbyś kupić w dobrej cenie tylko od hafena, bo są wyłącznym importerem,
    • 01.12.14, 19:20
      Nie narzekam. Mam tokarkę od kilku lat. Jest nie do zajechania jak na razie. Przeszła raz generalny serwis ale wszystko ok, z częściami nie było kłopotu. Serwis od Hafena jest w porządku. Z częściami nie ma problemu a gość, który go robił zjadł wg. mnie zęby na tego typu maszynach.
    • 30.11.14, 13:11
      NIE ZNAM MARKI A TROCHE SPRZETU RUZNYCH FIRM JUZ UZYWAŁEM
      Z TEGO CO WIDZE BEDZIE TRZEBA SPRAWDZIC ;)
    • 01.12.14, 20:40
      pierwsze słyszę ale austriacka to może warto sprawdzić..
    • 10.01.15, 19:34
      Moja opinia opiera się tylko na podstawie użytkowania jednego urządzenia, ale jestem z niego zadowolony. Polecam szlifierki do drewna, sam jedną użytkuje i spisuje się!
    • 11.01.15, 14:49
      Fajna tańsza alternatywa dla topowych marek. Z doświadczenia mogę powiedzieć, ze wcale nie odbiega bynajmniej to z czego korzystam u siebie. Poza tym bardzo dobre podejście do gwarancji, od ręki i nie trzeba czekać 2 tygodni czy miesiąca na część jak w innych firmach.
    • 11.01.15, 09:54
      Właśnie szukam wiertarki stołowej i daliście mi do myślenia, bo z tego co przeglądam sieć to coraz bardziej myślę nad zakupem tego Bernardo :)
    • 11.01.15, 20:54
      pierwsze słysze, jakaś nowa marka/kiedy to powstało?
    • 12.01.15, 08:19
      Zrób jakiś wywiad środowiskowy albo poszukaj informacji na innych forach.
      Nie widzę zarzutów dla tego Bernardo aczkolwiek ja tam zawsze wolę dmuchać na zimne.
      Chociaz powiem Ci, ze kiedyś kupiłem sprzęt jakoś takiej mało znanej firmy i do dzisiaj służy jak trzeba!
    • 12.01.15, 08:24
      Bernardo to marka austriacka powstała w 1979 roku, trochę więcej o wiertarkach Bernardo -
      domtechnika24.pl/index.php/nowosci-narzedziowe/51-wiertarki-stolowe
    • 13.02.15, 19:57
      Moim zdaniem jest to wyrób Chiński jakich wiele
    • 14.02.15, 09:21
      Oczywiście, że Chiński tak jak prawdopodobnie monitor na który patrzysz. Co nie znaczy, że ci się za chwile zepsuje. Tokarka ma swoje wady i zalety. Jak stac cię na maszynę za 10 tysięcy to super, ja mam za 4-5 tyś. i jestem zadowolony.
      domtechniczny24.net/index.php/narzedzia-maine-menu/elektronarzedzia-rozne/98-tokarka-bernardo
    • 03.03.15, 21:18
      zgadzam się, jak ktoś chcę nie wiadomo jaki sprzęt to musi niezdrowo zapłacić. ja tam z bernardo jestem zadowolony a wiertarka praktycznie kilka godzin dziennie na obrotach
    • 05.03.15, 20:17
      Pierwszy raz słyszę o bernardo ale opinie są ok i z tego co widzę, to sprzęt u nas nawet popularny. Można byłoby rozważać jakiś zakup ;)
    • 08.03.15, 11:17
      Pierwszy raz słyszę o sprzęcie marki Bernardo i nawet z ciekawości sprawdziłem opinie w sieci(są pozytywne) Może sprzęt jeszcze nie zrobił furory aczkolwiek wydaje mi się, że to kwestia czasu kiedy zrobi się popularny na naszym rynku. Do tego w marketach budowlanych go nie ma co pokazuje jego wartość.
    • 08.03.15, 20:16
      prowadzę zakład mechaniczny i jedyną rzecz tej marki jaką mam jest piła tarczowa. nie pamiętam symbolu ale to ta z tych większych. używana może nie cały czas ale jak już zaczynam to raz na jakiś czas potrafi kilka godzin dobrze popracować. a jakby coś było nie tak to mam gwarancję i z tego co ludzie piszą podobno serwis jest w porządku. mam nadzieję, że nie będę się musiał przekonywać w dłuższej perspektywie czasu ;)
    • 09.03.15, 08:14
      Właśnie wyczaiłem od nich tokarkę do drewna i szukam opinii. Mogłby ktoś coś więcej o ich tokarkach, dokładnie chodzi mi o model CL 1500 z kopiarką.

Sprzęt wydaje się idealny pod moje potrzeby ale opinii w sieci brak.
    • 29.03.15, 22:19
      Coś nowego na naszym rynku. za jakiś czas się okaże czy sprzęt jest ok czy zasili markety budowlane..
    • 30.03.15, 20:55
      W firmie u mnie działa tokarka BERNARDO SOLID i jak podpytałem chłopaków jak tam toto działa to nie mieli żadnych zastrzeżeń (a ponarzekać to oni potrafią praktycznie na wszystko :).Co prawda ta u nas to CNC, czyli nie ta klasa maszyny, ale dobry falownik i łożyska robią wrażenie tak czy inaczej :).
      Nie wiem jak tam cenowo, ale podejrzewam, że ta nasza tania nie była i może dlatego jest solidna...
    • 31.03.15, 08:15
      Z tego co widzę są na naszym rynku od kilku lat i dopiero się zadomowiają. Po przeanalizowaniu widzę, ze sprzęt jest ok i cena do jakości również w porządku. Tak naprawdę druga połowa to serwis i zaplecze. Wiadomo, że przy obróbce maszyna pracuje 24/ha na dobę i nie ma siły żeby coś się nie pokiereszowało.
    • 31.03.15, 15:36
      Używam wiertarki stołowej i jest ok :) ale używam jako majsterkowicz raz na jakiś czas, więc nie wiem czy moja opinia będzie pomocna.
    • 31.03.15, 21:56
      z tego co czytałem w sieci sprzęt wydaje się nie najgorszy ale nie kupuję marek których nie znam albo jakiś znajomy nie z nich nie korzysta.
    • 24.03.16, 14:20
      Witam,
      jestem posiadaczem Bernardo ADM 300. Po j e d n y m dniu użytkowania wysłana z powrotem do Hafen na serwis. Po odesłaniu do mnie i kolejnych d w ó c h dniach użytkowania maszyna ponownie jest wysyłana do serwisu. Jednak z końcową opinią co do producenta Bernardo i firmy Hafen chciałbym się jeszcze wstrzymać i zobaczyć jak firma Hafen ustosunkuje się do tych usterek.
    • 21.04.16, 15:03
      Witam,

mógłbyś opisać co tam dalej wyszło z tą maszyną? Ja obecnie poszukuję strugarko-grubościówki i jeśli takie problemy są z bernardo na dzień dobry to sobie ją odpuszczę...
    • 28.03.16, 00:49
      Jeśli chodzi o sprzęt tego typu, to ze swojej strony mogę polecić firmę Cormak (dawniej chyba Maktek) -mają dobry sprzęt w sensownej cenie, do tego bez skłonności do awarii z tego co słyszałem
    • 05.04.16, 18:09
      Jak ktoś szuka sklepu z urządzeniami Bernardo, to warto zajrzeć tutaj:

www.kubanarzedzia.pl/bernardo-narzedzia-szlifujace-c-199.html
    • 20.11.16, 10:49
      Mamy dwa urządzenia tej firmy: frezarko-tokarkę Proficenter 700 oraz frezarko-wiertarkę KF 25 Pro.
      To amatorskie, błędnie zaprojektowane i kiepsko wykonane konstrukcje. Przykłady:
      1/ Koła zębate przeniesienia napędu są z plastiku (sic) i psują się już przy pierwszym użyciu.
      2/ Brak śrub i podkładem nawet w newralgicznych miejscach - np. mocowania silnika.\
      3/ Umieszczenie wskaźnika położenia kolumny za wrzecionem (sic) co praktycznie uniemożliwia prawidłowy odczyt
      4/ Firma nie wywiązuje się z umów gwarancyjnych - po dwóch miesiącach od zgłoszenia licznych monitach wciąż nie mamy odpowiedzi kiedy, i czy w ogóle, urządzenie będzie naprawione
      5/ Błędnie podane w instrukcji i wprowadzające w błąd średnice narzędzi skrawających - w praktyce urządzenia nie wytrzymują takich obciążeń.
    • 10.05.17, 01:34
      Jeśli nie szukasz problemów odradzam HAFEN BERNARDO kicz jakiego mało
      Gwarancja tylko na papierze obsługa po zakupie jak w sklepach za komuny
    • 22.11.17, 09:37
      Przestrzegam przed zakupem maszyn w firmie hafen. Handlują maszynami z Chin ,które w ogóle nie odpowiadają w praktyce opisowi technicznemu. Zakupiłem wiertarko-frezarkę 40V która po 4 naprawach jest do wyrzucenia. Idę z tą firmą do sądu bo nie da się inaczej . Maszyna w DTR ma zapis wiercenie w stali fi 36 a rozsypuje się przy wierceniu na fi 16. Ostrzegam przed zakupami w tej firmie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.