Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

pomocy materac KOŁO, LATEKS

13.06.14, 14:32
    witam wszystkich i na gwałt że tak brzydko powiem potrzebuję pomocy:p
    chodzi o materac do łóżka do sypialni. łóżko będzie miało wymiar 140x200 materace nad jakimi się zastanawiam to lateksowy albo z pianki termoelastycznej 0 innych raczej pod uwagę nie biorę. I mam totalny mętlik w głowie a czytając coraz to nowe opinie w internecie już w ogóle wariuję....:/ z tego co mi wpadło w oko to mk foam koło IBIZA, SUENO MINOR to lateks a pianka tez kolo MEDIVIS LIMITED, nie mam nikogo kogo mogę zapytać o powyższe materace i otrzymać opinię hm obiektywną. do tego dochodzi jeszcze materac firmy HEVEA COMFORT LATEKSOWY.... również nie mam kogo zapytać o opinię na jego temat. dlatego proszę niech ktoś się wypowie nt powyższych firm modeli materacy czy zadowoleni czy nie jak nie to dlaczego czy mieliście do czynienia z w/w materacami i co możecie o nich powiedzieć czy polecacie czy nie i w ogóle i w szczególe... dodam że te materace z koła które podałam to chyba z takiej już górnej granicy jaką mogę zapłacić za materac bo tak ok 1400zł...
    Edytor zaawansowany
    • 13.06.14, 19:21
      Mam z pianki dwie 90 o różnych klasach twardości (cięższy od małżonki jestem nieco).
      Sprzedawca sugerował lateks i miał rację. Ja ze względu na niższą wagę, kupiłem piankowe, no i po trzech latach zapadły się (mój, żony jeszcze jako tako się trzyma).
      Lateks - wytrzymalszy, ale więcej waży.
      Pianka - lżejszy, ale jak wyżej.
      Pomyśl o sprężynach kieszeniowych z zewnętrzną warstwą termicznie układającą się do ciała. Takie rozwiązanie przy twardszym materacu (pewnie męska strona związku więcej waży) podnosi komfort snu . Do tego, teraz tak materace robią, że każda sprężyna ugina się niezależnie od sąsiedniej, czyli drugi małżonek nie podskakuje, gdy pierwszy przewraca się na drugi bok.
      Do kompletu dokup pod materac podkład z zabezpieczeniem przed jego przesuwaniem się. Materac przed kurzem zabezpieczysz, a i niszczyć o szczebelki łóżka się nie będzie.
    • 13.06.14, 19:46
      dziękuję za odpowiedź.
      aktualnie śpimy na materacu kieszeniowym - za nic nie mogę przypomnieć sobie firmy ale kupowany w brw. twardość h3 - i jak dla mnie materac jest za twardy - dla drugiej połowy ok mimo iż nie waży więcej niż 80-82kg - a h3 są podobno powyżej tych 80kg - ja natomiast w porywach do 50kg - dlatego nie chcę już kieszeniowego takiego typowego- bo o tym o którym piszesz to np jaki bo nie wiem nawet jak szukać i gdzie...:/ poza tym czy jest sens do łóżka 140x200 kupować dwie 70tki? w ogóle są takie czy zaczynają się od 80 bo kojarzę 80tki na pewno...i dlatego potrzebuje opinii czy materac lateksowy h2 będzie dla nas lepszy niż kieszeniowy...
    • 14.06.14, 19:15
      No to tylko spokój.
      Czyli, spokojnie pokręć się po sklepach poprzymierzaj się do rożnych materacy, pytaj, marudź i opisując Wasze oczekiwania, proś sprzedawców o poradę. Porad, sugestii, ochów i achów oczywiście otrzymasz multum, ale ty nie kupuj, poczekaj do czasu, gdy spokojnie przemyślisz i przeanalizujesz pod kątem Waszych preferencji informacje które otrzymałaś.
      Jak to starzy powiadali, co nagle, to po diable.
    • 27.10.15, 23:28
      materac z pianki to raczej dla dzieci, spokojnie wytrzymuje kilka lat a to w zupełności wystarcza. Dla dorosłych sprężyna tylko, piankę przerabiałem i już po kilku miesiącach spanie stało się problematyczne, na materacu śpię już ponad 6 lat i jest OK.Jednak dla dziecka pianka spokojnie, najlepiej pianka + warstwa kokosu i gryko taki ma wszystko co potrzeba, jest wygodny i dla alergików, jak kupować to też warto dorej firmy, moze być vitmat albo havea np na artbo.pl
    • Gość: Kris IP: *.ip.netia.com.pl 01.07.14, 15:29
      Spokojnie możesz kupić materac lateksowy HEVEA - sprawdzony. My mamy od 2,5 roku i jest bez zarzutu. Nic się nie dzieje i bardzo ładny pokrowiec Aloe. Sprężyny odradzam wszystkim - mieliśmy z Koła - masakra!!! Nigdy więcej materacy ze sprężynami.
    • Gość: sh_ee IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.14, 18:38
      Dziękuje za odpowiedz.
      Wlasnie coraz mniej jestem przekonana do materacy z koła - jakichkolwiek...cena jest jak dla mnie duza a opinie co czytam w internecie to wcale nie jakas rewelacja:/ znalazłam jeszcze takie cos jak materace firmy comfortbe - czy moze ktos o nich cos słyszał używał? Bo ceny maja atrakcyjne ale czy opłaca sie kupic bo znoeu o tych materacach opinii w necie jak na lekarstwo:/
    • 16.12.16, 13:18
      witam wszystkich
      otóż zdecydowanie odradzam materace z pianki nawet tej termoelastycznej, kupiłam materac BahrainH2 i spałam na nim tylko dwie noce, materac jest tak miękki,że odnosi się wrażenie spania w gęstej glinie, zwykłe obracanie czy wiercenie się to ogromny wysiłek; i co by nie powiedzie czy napisać materace tego typu są wykonane z tworzyw sztucznych - cena jest również zupełnie nieuzasadniona - według mnie lepsze, zdrowsze i tańsze są tradycyjne materace (kieszeniowe=sprężynowe) i uwaga - nie ma praktycznie możliwości reklamacji niewygodnego materaca !!!
    • 07.01.17, 20:46
      Ale co ty się dziwisz ? Sama napisałaś we wcześniejszych postach, że ważysz powyżej 100 kilogramów - żaden materac za 200 zł nie jest w stanie "obsłużyć" takiej wagi. Tempur, Materace Koło to najlepsze marki na rynku i żaden badziew z chin takie jak IKEA " kieszeniowe=spręży
      > nowe "

pocztamjo2.pl napisał(a):

> witam wszystkich
      > otóż zdecydowanie odradzam materace z pianki nawet tej termoelastycznej, kupiła
      > m materac BahrainH2 i spałam na nim tylko dwie noce, materac jest tak miękki,że
      > odnosi się wrażenie spania w gęstej glinie, zwykłe obracanie czy wiercenie się
      > to ogromny wysiłek; i co by nie powiedzie czy napisać materace tego typu są wy
      > konane z tworzyw sztucznych - cena jest również zupełnie nieuzasadniona - wedłu
      > g mnie lepsze, zdrowsze i tańsze są tradycyjne materace (kieszeniowe=spręży
      > nowe) i uwaga - nie ma praktycznie możliwości reklamacji niewygodnego materaca
      > !!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.