Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Termowizja - badania Termowizyjne

30.12.10, 08:52
    Witam
    Chciałem skorzystać z tego typu usług. Czy ktoś korzystał i czy ma to sens? Jakieś adresy www?
    Pozdrawiam
    Edytor zaawansowany
    • Gość: inzynier IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.10, 09:27
      Przed zdjeciami z podczerwieni nie ukryją się żadne fuszerki pseudo "fachowcow". Na przykladzie ocieplenia - zamiast placic za ocieplenie domu 100% umówionej stawki, zlecasz wykonanie zdjec w termowizji (koszt ~1000 zl) i tniesz wykonawce za spapraną robotę albo wogole nie placisz i wzywasz do wykonania zgodnie ze sztuka budowlana tj zerwanie i polozenie na nowo calości (3/4 wykonawcow machnie reka i odda swoją "spieprzoną" robote za darmo).
    • jot.kaa 04.01.11, 11:01

taniedrzwi.com/termowizja
      www.audytorzyenergetyczni.com.pl/oferta
      dwie stronki ale ten sam adres.

potrafią fachowo pomóc
    • kaja72_1 10.01.11, 00:44
      Witam
      Oczywiście że ma sens, w badaniu termowizyjnym nic się nie ukryje. Ja skorzystałam w zeszłym roku z usługi firmy BAU-TECHNIK mają wszystkie niezbędne uprawnienia. Za rozsądną cenę wykonali sprawdzenie budynku jednorodzinnego, oraz profesjonalną dokumentację wraz z opinią architektoniczno-budowlaną uprawnionej osoby. W trakcie pomiarów obecny był szef firmy stawiającej domek, stał jak wmurowany i co najlepsze poczuwa się do błędów i chce poprawić fuszerkę docieplenia poddasza na własny koszt.
      Podaję namiar na firmę: www.bau-technik.pl
      tel. 609 37 38 38
    • wujeki333 30.12.10, 12:04
      Zastosowanie pomiarów kamerą termowizyjną znajduje szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach m.in. w budownictwie, elektroenergetyce, lecznictwie....
      Dzięki obrazom z kamery termowizyjnej oraz ich szczegółowej analizie możemy dokładnie zdiagnozować poprawność wykonania docieplenia, ustalić przyczyny zawilgocenia oraz zagrzybienia.
      Wiele przyczyn związanych z wadliwą inst. grzewczą lub niewidoczne usterki znajdujące się w ścianach czy podłogach dla profesjonalnej kamery termowizyjnej nie stanowią przeszkód do dokładnego zdiagnozowania awarii.

tel. kom. 511 037 190

www.badaniatermowizyjne.net

Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się:
      ? gdzie z twojego domu ucieka ciepło,
      ? przed zakupem czy budynek nie ma ukrytych wad,
      ? czy prawidłowo wykonane zostały prace dociepleniowe i termomodernizacyjne,
      ? gdzie i dlaczego występuje zawilgocenie ścian,
      ? w którym miejscu nastąpiła usterka ogrzewania podłogowego,
      ? w jakim stanie jest instalacja wodna, ogrzewcza, wentylacyjna a także elektryczna,

Badanie termowizyjne oceni
      - przerwy w izolacji termicznej budynku (mostki termiczne)
      - poprawność osadzenia okien, drzwi, bram garażowych
      - zakres i intensywność występowania zawilgoceń
      - jakość pracy wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej
      - odwzoruje przebieg sieci oraz miejsca wycieków z instalacji CO, CWU, ogrzewania podłogowego wodnego i elektrycznego

Podana cena - 400 zł - dotyczy badania termowizyjnego budynku jednorodzinnego o powierzchni do 200m2 z raportem termowizyjnym (wydrukowany na kolorowo, każde zdjęcie szczegółowo opisane).
      250 zł - dotyczy badania termowizyjnego budynku jednorodzinnego o powierzchni do 200m2 bez raportu termowizyjnego. Ceny podlegają oczywiście negocjacjom.
      tel. kom. 511 037 190

www.badaniatermowizyjne.net
    • Gość: pomiary IP: 83.1.81.* 10.01.11, 14:24
      www.pomiarytermowizyjne.pl
    • allior_nie 11.01.11, 14:56
      No troche za daleko i do ceny trzeba dodać 1,50 za 1 km!!!!
    • Gość: wrocławianka IP: 81.219.41.* 11.01.11, 22:31
      Niedawno wykonywałam takie badanie termowizyjne, i byłam zszokowana wynikiem z ilu niepozornych miejsc wkrada się zimno , proponuje każdemu wykonać taki pomiar, kto się buduje lub ma nowy dom, ja wykonywałam we Wrocławiu oto link firmy:

hendson.pl/pl/uslugi/75/termowizja_w_budownictwie
      hendson.pl/pl/uslugi/93/audyt_energetyczny
    • Gość: AUDI2121 IP: *.jjs.pl 18.09.13, 23:10
      [u]Witam
      W moim domu zostało przeprowadzone badanie termowizyjne i wyniki były zaskakujące. W domu zawsze było zimno na parterze, więc ciągle myślałem że problem jest ze ścianami lub podłogą, po przeprowadzeniu badania Pan z firmy BADANIA TERMOWIZYJNE, zlokalizował miejsca słabo zaizolowane na poddaszu co było mocno widać na zdjęciach termowizyjnych i wyjaśnił mi, że działa to tak: Ponieważ poddasze było źle zaizolowane i tam występowały tzw. "mostki termiczne", czyli na poddaszu dostawało się zimne powietrze a że zimne powietrze jest cięższe od ciepłego to spadało na parter i to było przyczyną odczucia zimna. Po zimie poddasze zostało docieplone jeszcze raz grubszą warstwą wełny mineralnej. Ostatniej ziomy wypożyczyłem kamerę termowizyjną z tej firmy Kamery termowizyjne do wypożyczenia i poddasze wygląda na to że jest dobrze ocieplone i faktycznie na parterze jest już ciepło a zużycie spadło o ponad 20%.

Myśle że warto wykonać badanie termowizyjne ale należy wynająć dobrego fachowca, polecam tą firmę badania termowizyjne Warszawa
    • Gość: tc_audytor IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.11, 19:47
      Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

www.tc-audytor.pl
      tc_audytor@op.pl
      tel. 501 168 932
    • Gość: ekotermi IP: *.amplus.net.pl 19.05.11, 00:06
      www.ekotermi.pl
      Zapraszam do kontaktu.
      Uprzedzam, iż badania związane z jakością wykonania izolacji termicznej czy jakości wykonania i montażu stolarki okiennej i drzwiowej wykonuje się w okresie jesiennym/zimowym/wczesną wiosną, gdzie różnica temperatur wynosi min. 15st (im większa różnica tym łatwiej i więcej wad można uchwycić).
    • woolforrd 19.05.11, 16:10
      poczytaj choćby w sieci na ten temat
      --
      Nie daj się robić w konia
    • Gość: Bartek IP: *.ssp.dialog.net.pl 04.07.11, 14:48
      Zdecydowanie ma sens. Ja zamówiłem takową usługę i jestem zadowolony z tej decyzji. Od siebie polecam firmę Hendson z Wrocka. Adres: www.hendson.pl
    • Gość: Lucas IP: *.kwidzyn.mm.pl 24.02.12, 19:36
      Ja ostatnio skorzystałem z usług firmy TermoDOMino z Kwidzyna. Pomogli mi w walce z firmą od okien, były źle osadzone i wogóle źle zrobione, wszystko było widać na zdjęciach z kamery termowizyjnej. Dostałem także całą diagnozę tego problemu w postaci dokumentacji. Wszystko profesjonalne, jestem zadowolony. Strona tej firmy to www.termodomino.pl
    • Gość: ed IP: *.146.190.243.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 13.03.12, 07:51
      www.ekspertbudowlany.pl/artykul/id2143,o-czym-trzeba-pamietac-kupujac-kamere-termowizyjna
      www.ekspertbudowlany.pl/produkty
    • lila901 24.07.12, 17:16
      Polecam stronę www.energero.pl/nasze-uslugi/termowizja za termowizje zapłaciłam ok.280zl
    • Gość: Grumpy IP: *.ip.netia.com.pl 23.08.12, 12:19
      Adres prosze bardzo korzystałem ostatnio i jestem bardzo zadowolony. www.ecocue.eu
    • Gość: Miru IP: 213.241.95.* 05.10.12, 09:46
      Skorzystać warto, takie badanie może wiele powiedzieć o stanie ocieplenia. W zasadzie podjęcie kilku kroków np. doszczelnienie kilku miejsc może sprawić, że koszt badania się zwróci w ciągu jednego sezonu. Ja jestem zadowolony (choć też przerażony tym co zobaczyłem...). W Gdańsku, czy w Gdyni mogę polecić Termopomorze.pl, w Rzeszowie termowizja.rzeszow.pl Tak więc chyba ma to sens, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym.
    • Gość: Maciek IP: *.adsl.inetia.pl 24.05.13, 13:05
      Bez wątpienia warto, chyba że ktoś woli się oszukiwać, że jego dom jest bez wad :).
      Ja widziałem raport zrobiony dla kolegi przez Infraskan i sam rozważam podobne badanie.
      Pozdrawiam
    • termotesty.pl 20.06.15, 23:56
      Chcesz sprawdzić jakość wykonanych prac termoizolacyjnych, kupujesz nieruchomość? Zamów usługę weryfikacji rzeczywistej efektywności budynku! Połączenie termowizji i testu szczelności BLOWER DOOR pozwala oszacować wielkość strat ciepła wynikających z nadwentylacji, odszukać największe nieszczelności, wskazać co jest mostkiem termicznym, a co nieszczelnością, wskazać gdzie są największe mostki termiczne. Profesjonalny sprzęt, międzynarodowe szkolenia, wieloletnie doświadczenie. www.termotesty.pl
    • michal_rutecki 05.10.17, 14:17
      Witam

Polecam firmę Ruterm chyba z Tychów. Nie byli drodzy badanie termowizyjne były w porządku odkryli co mieli odkryć. Po badaniach otrzymałem pełen komplet zdjęć. Ich adres www.ruterm.pl.

pozdrawiam
      Michał
    • a_ga_90 27.04.18, 09:30
      Badania termowizyjne są nie tylko przydatne do wykrycia ucieczek ciepła w domu, ale znajduje szerokie zastosowanie również w firmach. Oczywiście oprócz dobrego sprzętu trzeba dysponować fachową wiedzą, by prawidłowo interpretować wyniki. Badanie termowizyjne natychmiast wykrywa możliwe awarie w instalacjach elektrycznych, a do pomiaru nie trzeba wstrzymywać prac ani rozbierać maszyn. Badanie termowizyjne pozwala na szybką ocenę stanu sprawdzanego urządzenia, dzięki czemu można od razu zadecydować, by dokonać niezbędnych napraw co pozwala na uniknięcie kosztownych awarii i wstrzymywanie prac zakładu. W domach natomiast badanie termowizyjne wskazują wszystkie niedociągnięcia i błędy wykonawcze, które wpływają na komfort cieplny mieszkańców oraz możliwe oszczędności. Badanie termowizyjne pozwala dokładnie wskazać wady izolacji cieplnej, ustalić gdzie tworzą się mostki termiczne, a także wykryć przyczyny zawilgocenia. Umożliwiają też sprawdzenie szczelności okien, drzwi oraz działanie wentylacji, instalacji wodnej i grzewczej. Zdecydowanie wykonanie takiego badania jest opłacalne. W zakładzie teścia badania są przeprowadzane 4 razy do roku przez firmę Ellipsis Energy.
    • agawosia 13.05.18, 19:16
      Ciekawi mnie w jakim celu chcesz konkretnie przeprowadzić badania termowizyjne? Z tego, co się orientuję tę metodę badawczą można wykorzystywać w wielu różnych dziedzinach, w tym na przykład w energetyce. Z tego, co się orientuję możliwa jest nawet diagnostyka tego typu, która sprawdza czy stacja transformatorowa i jej podzespoły działają tak, jak należy.
    • a_ga_90 31.07.18, 15:08
      Badania termowizyjne w firmie są bardzo przydatne m.in. do wykrycia strat ciepła, braków ciągłości izolacji termicznych, czy też przeciążeń instalacji elektrycznych. Natomiast developerzy mogą to wykorzystać do sprawdzenia izolacji budynku, czy została ona wykonana prawidłowo. Okresowe pomiary termowizyjne pozwalają ocenić zużycie i określić prawidłową pracę urządzeń.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.