Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

tanie ogrzewanie

02.12.10, 15:08
    jakie najtańsze w praktyce ogrzewanie zasugerowalibyście wybrać do pomieszczenia ok 40 m 2, wysokość ponad 3 m? jest to firma, przebywano by tam ok. 8 godz. w ciągu dnia, w pozostałych godzinach nikogo nie ma, budynek wolnostojący (prąd i gaz ziemny są podłączone)
    Edytor zaawansowany
    • 02.12.10, 15:11
      dodam, że w firmie do której dzwoniłam zasugerowano mi albo piece akumulacyjne (na takiej wielkości pomieszczenie dwa) albo piece gazowe z odprowadzeniem na zewnątrz

koszty ogrzewania przy maksymalnym zużyciu i dużym uciekaniu ciepła wyliczono mi na ok. 480 zł
    • Gość: sumitka IP: *.dynamic.chello.pl 02.12.10, 18:27
      > koszty ogrzewania przy maksymalnym zużyciu i dużym uciekaniu ciepła wyliczono m
      > i na ok. 480 zł

oczywiście na 480/miesiąc
    • Gość: Heniu IP: *.182.132.145.nat.umts.dynamic.eranet.pl 10.12.10, 22:08
      ok 210,00 zł stosując płytowe grzejniki na podczerwień w nanotechnologii.
      pProdukt szwajcrski, wszystkie certifikaty, prawie, 0 kurzu w powietrzu i niesamowicie
      ekonomiczne w użyciu - prawie 100% sprawność cieplna, bez wilgotnych ścian, pleśni i grzybów.
      Zobacz na www.sunswiss.pl

• Gość: don IP: *.gdynia.mm.pl 02.12.10, 18:04
      Najtaniej
    • 28.05.12, 09:45
      Możesz poszukać kalkulatorów kosztów i na podstawie tego coś dobrać. Oczywiście dla pewności musisz upewnić się jeszcze opiniami ludzi :) tutaj masz przykładowy kalkulator www.ennergo.pl/index.php/kalkulator-kosztow-budowy-i-eksploatacji.html
    • Gość: Paulina IP: *.centertel.pl 05.12.10, 10:19
      Polecam dużo dobrych rad forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?68-Ogrzewanie-i-Porady-Eksperta-ELEKTRA
      Mają ekspertów :)
    • Gość: Jacol21 IP: *.182.132.145.nat.umts.dynamic.eranet.pl 10.12.10, 22:02
      Płytowe grzejniki na podczerwień w nanotechnologii.
      Tanie, ekonomiczne i do tego zdrowe!
      (Tym ogrzewa się noworodki w inkubatorach!)
      15 lat gwarancji i tańsze, niż ogrzewanie gazem, węglem, czy nawet ekogroszkiem!
      Informacje znajdziesz u dystrybutora na Polskę - www.sunswiss.pl

• 11.12.10, 16:32
      Można spróbować klimatyzację z pompą ciepła + na wszelki wypadek grzejnik elektryczny, powinno wyjś dużo taniej niz piece akumulacyjne dodatkowo latem miły chłodek
      --
      klimatyzacja
    • Gość: magnum22 IP: *.mtvk.pl 01.02.11, 11:00
      Owszem ogrzewanie podczerwienią będzie najlepsze. Sam mam u siebie w mieszkaniu 40 mkw i kosztuje mnie to 100 - 120 zł miesięcznie przy 21 stopniach wewnątrz :)
      Ze swojej strony mogę polecic Infrapanele, bo to to samo co te "szwajcarskie" ale sporo tańsze w zakupie.
      Ciepła życzę!
    • Gość: Janko IP: *.nsystem.pl 14.10.11, 21:53
      panie magnuum , czy tak na wszystkich forach nagabujesz klientow???
    • Gość: Janko IP: *.centertel.pl 23.02.12, 15:31
      Panie Magnum zwracam honor, bo sam sie skusiłem na Infrapanele i glupio mi, ze oskarżyłem Pana o nagabywanie na klientów :P tym razem popieram Pana zdanie i również polecam te ogrzewanie. Okazało sie skuteczne i tanie :)
    • Gość: JOLA IP: *.dynamic.chello.pl 29.11.11, 22:34
      wITAM, chcę zamontować ogrzewanie na podczerwień w 55 m mieszkaniu,ściany szczytowe wysokość 3 m prosze powiedzieć czy naprawdę warto ,a jak wyszło po mroznej zimie.Ja chciałabym juz tej zimy skorzystac z tych grzejników bo mam dość palenia w piecach
    • Gość: Samanta IP: *.centertel.pl 23.02.12, 15:34
      No ja mam i sobie chwale takie ogrzewanie. Mnie wyszlo w podobnym mieszkaniu niecałe 200zł za zeszły miesiąc wiec chyba w porzadku, liczyłąm na wiecej. Jak chcesz wiecej informacji to pisz na maila :)żeby nie było że reklame robie jakiejś firmie.
    • Gość: infra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.02.12, 09:26
      Ha, ha panie janko i inne.
      Napisać na maila do gościa. Dobre.
    • Gość: Emil IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 01.08.12, 16:05
      Skończcie już z tą reklamą ...:/ Nie tylko jedna firma sprzedaje takie grzejniki na podczerwień o to przykład infrapanel, marekoinfrared. Owszem grzejniki są w porządku ciepło dają super, ale sam koszt zakupu ich jest dla mnie zdecydowanie zbyt duży...
    • 02.02.11, 13:54
      Dosyć innowacyjnym, ale bezpiecznym i ekonomicznym rozwiązaniem są piecyki naftowe. Bardzo szybko nagrzewają pomieszczenie, nafta jest stosunkowo tania, posiadają programowanie elektroniczne i zabezpieczenia.
    • Gość: Jakub IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 03.02.11, 22:08
      Ogrzewam domek konwektorami i uważam ,że jest super.(nie takimi z hipermarketu za 70zł:)) Infraredy nie dają cyrkulacji jak konwekcja więc osobiście uważam,że to bardziej reklama.Nawet na forum bodajże muratora ktoś napisał ile płaci za takie ogrzewanie 30m2 mieszkania i wyszło dużo drożej niż płacę ja (w przeliczeniu na metraż)
    • Gość: anka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.12.11, 13:21
      Piecyki naftowe były innowacyjne może z 10 lat temu. Teraz są co najwyżej dość mało popularne/rozpowszechnione. Niemniej nie zmienia to faktu, że jest to jedna z metod do rozważenia.
    • Gość: Kaśka IP: *.centertel.pl 12.03.12, 13:47
      Ja proponuję panele na podczerwień :)
    • 05.12.11, 14:13
      Witaj na tym blogu możesz znaleźć odpowiedź na swoje pytanie:
      moje-4-katy.blogspot.com/
      pozdrawiam!
    • 06.12.11, 11:06
      Aż się dziwię, że nikt nie wspomniał o gazowym kotle kondensacyjnym. Wystarczy dobrać model kotła z odpowiednio modulowanym palnikiem i mamy super oszczędne ogrzewanie. Jak nie wierzysz, zajrzyj tutaj: technika-grzewcza.blogspot.com/2010/07/kondensacyjne-koty-buderus.html
    • 06.12.11, 11:07
      Coś link nie działa... więc wklejam sam adres:
      technika-grzewcza.blogspot.com/2010/07/kondensacyjne-koty-buderus.html
    • 25.01.12, 10:28
      Kocioł gazowy kondensacyjny wiszący z programatorem to najlepsze rozwiązanie...
      --
      Podstawą jest solidna wiedza...
    • Gość: normalny IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 29.01.12, 16:35
      A ten gaz mi przyniesiesz w wiaderku,tak?Dziękuję.
    • Gość: blalbal IP: *.222.141-19.ip4.alfazone.pl 30.05.13, 11:37
      pewnie że tak. Sam posiadam kocioł firmy makroterm, świetna sprawa :) ceny ogrzewania o wiele niższe niż wcześniej
    • 12.08.14, 11:21
      Uważam,że najlepiej sprawdzo się piec na ekogroszek.
      --
      Nie wiedziałem.Agrykola to budowla gdzie można szkolenia bhp warszawa przeprowadzać.
    • 11.09.14, 22:36
      Hej nie chce mi się tłumaczyć i porównywać wszystkich rodzai ogrzewania, więc zaproszę do oczytania się www.intebud.pl/index.php :)
    • 17.04.15, 15:27
      --
      centrumgrzewcze24.pl/kategoria/podgrzewacze-wody

Duotec, ten typ kotła jest wydajny i ma możliwości podłączenia go pod kilka rodzai paliwa
    • 29.01.12, 20:48
      piec akumulacyjny i gaz - koszty podobne.
      ale piec akumulacyjny bezpieczniejszy.
    • Gość: majkus IP: *.96.244.35.tvksmp.pl 18.05.12, 11:26
      Podstawa to dobry piec + izolacja w domu. Nic więcej nie jest potrzebne.
      Cały zestaw co mamy ze sklepu e-inclusive. Jakby to powiedzieć - nie oszczędzaliśmy, ale za to koszt ogrzewania już w pierwszym sezonie zmalały o 30%
    • 20.06.12, 08:29
      A jak z opłacalnością ma się ogrzewanie pellety? Zastanawiam się nad zmianą pieca i paleniem paliwem z biomasy...
    • 24.06.12, 15:28
      Pellety są rzekłbym nawet - bardzo opłacalne. Po czasie inwestycja się w pełni zwraca, ponieważ przy spalaniu pelletów osiągamy niemal 100% efektywność i wydajność, a energii powstaje równie dużo (nazwałbym to "czystym spalaniem").
    • Gość: jakson IP: *.96.244.35.tvksmp.pl 27.06.12, 11:37
      Ekogroszek, piec z podajnikiem. Najmniej zachodu i najwyższe oszczędności. My właśnie w taki zainwestowaliśmy. Udało się w sklepie e-inclusive znaleźć to dosyć tanio. Efekty zadowalające i zgodne z oczekiwaniami.
    • 28.06.12, 10:06
      A myśleliście nad kominkiem (najlepiej z płaszczem wodnym)? Piękny i praktyczny. Ja po kolejnym kosmicznym rachunku za gaz nie miałem skrupów i zainwestowałem raz a dobrze w system rozprowadzenia ciepłego powietrza. Za żadne skarby nie wrócę do gazowni, niech żyje żywi ogień.
    • 28.06.12, 14:47
      A ile metrów2 można w ten sposób ogrzać?
      Co jeśli jest duże mieszkanie lub dom?
      Da się to ogrzać kominkiem?

Ja grzeję olejem :(
      Mieliśmy w tym roku przejść na gaz, ale po przeliczeniu okazało się że raczej nie będzie oszczędności a tylko wydatek na podłączenie gazu.

Pozdrawiam
    • 28.06.12, 10:06
      A myśleliście nad kominkiem (najlepiej z płaszczem wodnym)? Piękny i praktyczny. Ja po kolejnym kosmicznym rachunku za gaz nie miałem skrupułów i zainwestowałem raz a dobrze w system rozprowadzenia ciepłego powietrza. Za żadne skarby nie wrócę do gazowni, niech żyje żywi ogień.
    • 13.08.12, 11:26
      ja polecam panele grzewcze na podczerwień: www.panele-grzewcze-podczerwien.pl
      Firma z Katowic, nanoHEIZUNGEN, tanie ogrzewanie
    • Gość: batko IP: *.play-internet.pl 29.04.13, 08:27
      Podczerwień ostatnio w modzie. Jednak niewielu sprzedawców oferuje różnych producentów i zróżnicowanie modeli paneli na podczerwień, jak ten. Ważne też są regulatory, bo panele są sprzedawane bez termostatów.
    • Gość: plewa IP: *.play-internet.pl 28.05.13, 07:54
      A ja brałam z Poznania www.drono.pl/panelowe-na-podczerwien/ na gotowo z wtyczkami, bo jak pytałam, to inni mieli bez.
    • Gość: bartek IP: *.pruszczgdanski.vectranet.pl 04.07.13, 22:12
      Moim zdaniem mógłbyś skorzystać z ich oferty kotły - elektrocal
    • Gość: circle IP: *.play-internet.pl 16.10.13, 08:41
      My właśnie założyliśmy u dziadka jeden na ścianie i jeden na suficie z tych www.drono.pl/panelowe/, bo inaczej się nie dało z braku miejsca. Mieszkanie niewielkie i raczej ciepłe. Teraz czekamy na zimę...
    • 27.10.12, 18:15
      Piece akumulacyjne są ok.
      A jeśli jesteście właścicielami tego budynku to może warto pomyśleć o solarach i zintegrowanym ogrzewaniu? Ekologiczne i bardzo dobre rozwiązanie, więcej można przeczytać tu www.makroterm.pl/produkty/zintegrowane-ogrzewanie

Poza tym inwestowanie w eko dom się zwraca :)
    • Gość: Roberto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.13, 09:06
      Witam serdecznie zastanawiam się nad kupnem dynamicznych piecy akumulacyjnych. Mam pytanie jakiej marki najlepiej kupić, czy firmy Inproel np. tutaj sklep.inproel.pl/ czy może niemieckiej firmy Stiebel Eltron pieceakumulacyjne-stiebeleltron.pl/ . Proszę o porady i w miarę szybką odpowiedź.. Pozdrawiam
    • Gość: a IP: 195.85.196.* 29.10.12, 13:31
      Wystarczy zwykła koza
    • 25.04.13, 19:31
      A co uważacie o kotłach firmy Makroterm? Słyszałam parę dobrych opinii, ale jeszcze się nie zdecydowałam.
    • 29.04.13, 09:58
      wiem tylko że moi znajomi mają jeden z kotłów gazowych firmy Makroterm i myślą teraz o zintegrowanym ogrzewaniu więc myślę że musi im działać bez zarzutów.
    • 30.04.13, 10:25
      A od kiedy mają ten kocioł Makroterm? I może wiesz jaki model? Czytałam o tym zintegrowanym ogrzewaniu, wygląda ciekawie, ale to musi chyba być bardzo duża inwestycja...
    • Gość: Adam IP: *.pruszczgdanski.vectranet.pl 27.06.13, 19:49
      Jeśli chodzi o tania eksploatację to napewno pompy ciepła są najlepszym rozwiązaniem, z kolei kotły gazowe, są kompromisem pomiędzy jednym a drugim
    • 02.06.13, 20:46
      Na 100% nie gazowe, własnie mam podobny problem u siostry i chyba przejszie ona na kocioł CO
    • Gość: Maksim IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.13, 19:58
      Jacek a jaką masz alternatywę do gazu?
    • 09.10.13, 08:23
      sumitka napisała:

> jakie najtańsze w praktyce ogrzewanie zasugerowalibyście wybrać do pomieszczeni
      > a ok 40 m 2, wysokość ponad 3 m? jest to firma, przebywano by tam ok. 8 godz. w
      > ciągu dnia, w pozostałych godzinach nikogo nie ma, budynek wolnostojący (prąd
      > i gaz ziemny są podłączone)
      U mnie w firmie mamy zainstalowany kocioł kondensacyjny z Aristona. Pomieszczenie nasze wymiarem jest podobne więc na pewno sprosta ogrzaniu, a przy tym jest bardzo oszczędne. Podsyłam link z ich wyposażeniem: www.ariston.com/pl/Produkty.
    • Gość: Izabela1234 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 14.10.13, 13:03
      Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem jest zakup kotła w firmie Kołton. Ja kupiłam od nich kocioł z podajnikiem na pellet początkowo byłam sceptyczna, ale teraz jestem zadowolona. Wychodzi zdecydowanie taniej niż przy tradycyjnym kotle na węgiel.
    • Gość: ania IP: *.stargard.mm.pl 21.10.13, 17:57
      A pali ktoś może pelletem ? Może powiedzieć ile go kosztuje takie ogrzewanie za jeden miesiąc. Mama 4-kokojowy dom i zastanawiam się nad przejściem na pellet.
    • 21.10.13, 18:03
      To może ogrzewanie gazem ? Nie powinno być to zbyt drogie, skoro przebywacie tam dość krótko.
    • Gość: Tosia IP: *.ppcom.3s.pl 27.03.14, 14:15
      Ja się ogrzewam systemem infrapanel. Dostałam dożywotnią gwarancję i pewność, że panele są produkowane w Polsce, a to moim zdaniem bardzo istotne.
    • Gość: enenenne IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 10.07.14, 11:01
      Polecam, jeśli ktoś ma możliwość, zainstalowanie kominka wraz z dystrybucją gorącego powietrza – to świetny dodatek i pomaga oszczędzać na ogrzewaniu. Można rozporowadzić ciepło za pomocą takich przewodów - www.witzenmann.com.pl – sam takie mam i w cieplejsze dni nie muszę odpalać ogrzewania gazowego.
    • Gość: nefryt IP: *.dynamic.chello.pl 10.07.14, 15:22
      Mnie marzy się dom energooszczędny, ogrzewanie generuje duże koszty i to je najłatwiej zbić ze wszystkich mediów w całym domu. Sama termoizolacja na pewno zaplusuje, ale w zasadzie to żałuję, że nie zbudowałem domu z betonu komórkowego. Taka Termalica ma przepuszczalność cieplną o wiele niższą niż moje ściany, najwięcej tam gdzie styropian jest cienki (balkon). Lepiej się ponoć na takich bloczkach buduje niż na pustakach.
    • 21.10.14, 19:15
      Polecam rozważenie ogrzewania panelami w technologii podczerwieni długofalowej. Ten system grzewczy, charakteryzuje wysoka efektywność, korzystna cena zakupu i i eksploatacji (w porównaniu z tradycyjnymi systemami grzewczymi) oraz bezobsługowa praca grzejników. To bardzo bezpieczny, ekologiczny i zdrowy sposób ogrzewania pomieszczeń. Stąd stale rosnąca popularność ogrzewania w technologii podczerwieni w Polsce, zarówno do ogrzewania prywatnych mieszkań czy domów, jak i dla firm: sklepów, biur, warsztatów czy hal.
      Więcej praktycznych informacji na temat ogrzewania podczerwienią tutaj: OGRZEWANIE GRZEJNIKAMI NA PODCZERWIEŃ
      Warto podkreślić, że dla dobrej skuteczności ogrzewania na podczerwień i zadowolenia jego użytkownika ważny jest dobór odpowiedniej mocy grzejników, ich rodzaj oraz właściwe umieszczenie w obiekcie. Aby przeprowadzić kalkulację systemu ogrzewania podczerwienią (zapotrzebowanie na moc, liczbę paneli,koszt zakupu, zużycie energii i koszt eksploatacji) potrzeba więcej danych na temat obiektu. Polecam skorzystanie z formularza: KALKULACJA OGRZEWANIA PODCZERWIENIĄ
      Pozdrawiam
    • 23.11.14, 22:27
      Koszt ogrzewania głównie zależy od nośnika energii oraz sprawności instalacji grzewczej. Z dwóch nośników gaz jest tańszy. Ale nakład początkowy będzie wyższy i sprawność niższa. Wszystko zależy od okoliczności - czy to inwestycja długoterminowa? Jeśli nie to zwykłe grzejniki gazowe będą najlepsze.
      pozdrawiam M
      --
      Architekt Warszawa
      Projekty domów
    • 25.11.14, 15:20
      Ciężko jest powiedzieć tanie ogrzewanie - mieszkałem w mieszkaniu gdzie było ogrzewanie gazowe i fakt kosztowało bardzo dużo szczególnie w okresie zimowym. Odnośnie grzejników - w domu u siebie miałem grzejniki zwykłe potem wstawiliśmy grzejniki łazienkowe Purmo (kupowałem w Therm Instal na Piłsudskiego w Łodzi) - automatycznie cieplej się w pomieszczeniu zrobiło. Z tym, że u mnie jest ogrzewanie z kotła CO więc no wiadomo jak napalę to mam ciepło jak nie to no grzejniki są zimne.
    • 10.01.17, 22:54
      Panie architekcie, koszt ogrzewania głównie zależy od zapotrzebowania budynku na energię czyli od strat ciepła jakie Pan zaprojektuje. Grzechem głównym architektów, to projektowanie domów "durszlaków" w przededniu obowiązywania nowych warunków technicznych w 2017 i 2021.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.