Dodaj do ulubionych

Jak połączyć 2 różne gusta?

07.07.14, 15:19
Cześć, mam zagwozdkę.... niebawem czeka mnie budowa domu. Wiem, że do czasu wykończenia jeszcze daleko ale nurtuje nie mały problem.... Otóż ja i mój luby mamy kompletnie inny gust jeśli chodzi o aranżację wnętrz.... Ja lubię stare antyczne meble, klasyczne wykończenia, trochę taki dworkowy styl. On zaś ubóstwia nowoczesny design, surowy, prosty minimalizm. Jak to pogodzić???? Macie jakieś pomysły?
Edytor zaawansowany
  • 10.07.14, 14:48
    Może to jeszcze nie ten etap, ale jeśli lubisz klasyczne wnętrza zapewne nie będziesz chciała wstawić do salonu telewizora, bo nie będzie pasował. Polecam zatem telewizor ukryty w lustrze. Lustro może być oprawione w piękne, klasyczne ramy i zawieszone na ścianie. Zobacz tutaj: mirrormultimedia.pl/projektowanie-wnetrz/aranzacja-salonu
    To świetny sposób na pogodzenie "nowego ze starym" :)
    Pozdrawiam i życzę powodzenia i wytrwałości w budowaniu!
  • 22.07.14, 03:02
    Klasykę i minimalizm wbrew pozorom można całkiem ciekawie połączyć na zasadzie kontrastu, gdzie bogactwo detalu jest podkreślone prostotą i surowością (i odwrotnie). Taka gra wymaga jednak jasno określonych założeń i sporego wyczucia smaku, bo łatwo tu o przesadę. Jeśli miałaby Pani ochotę skorzystać z fachowej pomocy zapraszamy do kontaktu na px3architekci@gmail.com. Mamy na koncie projekty, które zaczęły się podobnymi dylematami stylistycznymi, a skończyły się realizacją wyjątkowego i niepowtarzalnego wnętrza. Pozdrawiamy! Zespół Px3
  • 24.10.14, 17:10
    da sie to pogodzić, tylko nawiążcie wpółprace ze sprawdzonym projektantem.
  • 03.11.14, 22:20
    To trudna sprawa. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z doradztwa projektanta wnętrz.
    Mój architekt na wstępie rozmowy powiedział mi: "...dobrze, że przychodzi pan z żoną, bo facet buduje dom dla swojej kobiety, ale to ona w nim sprząta."
    Panowie wyciągnijcie z tej mądrości ludowej wnioski. Urządzenie garażu wam wystarczy. Reszta jest naprawdę ponad wasze siły. Jeżeli ktoś czuje się na siłach proponuje na początek lekturę:
    strefadom.blogspot.com/2014/10/krok-drug-i-czego-naprawde-potrzebujemy.html
  • 27.06.17, 13:56
    popieram i podpisuję się obiema rękoma zarówno pomysł skorzystania z projektanta, dekoratora, architekta czy jak go tam zwał
    jakzrobicremont.pl/architekt-dekorator-czy-house-coach/
    jak i pogląd, żebyśmy to my urządzały dom przy pomocy karty kredytowej panów ;-)
  • 08.12.14, 18:43
    Wbrew pozorom dwa kompletnie rozne style mogą ze sobą pięknie wspolgrac. Jeśli Tobie trudno to sobie wyobrazić, to najlepiej skorzystać z usług architekta wnętrz, który doradzi, zrobi wizualizacje. Tylko ze to niestety nie będzie tania impreza. Można także samodzielnie szukac fajnych rozwiazan w internecie. Przepiekne zdjęcia wnętrz w roznych stylach sa na pinterescie - wystarczy w okno wyszukiwarki na pinterescie wpisac odpowiednie haslo. Co do unikalnych mebli - jest coraz więcej sklepow internetowych oferujących desinerskie meble, np. ostatnio odkryty przeze mnie sklep nobo desig --> nobodesign.eu/
  • 02.06.15, 12:44
    Do klasycznego wykończenia bez wątpienia warto zastosować sztukaterię wewnętrzną. Dzięki różnorodności kształtów komponuje się również z nowoczesnym stylem wnętrza, wystarczy odpowiednio wybrać :) Można połączyć dane style. Np meble klasyczne z nowoczesną dekoracją. Panele dekoracyjne 3D idealnie się do tego nadadzą. Można również zastosować listwy ścienne w połączeniu ze zdjęciami czy obrazami. Gotowe elementy sztukaterii można malować, dzięki specjalnej powłoce nie trzeba ich dodatkowo obrabiać :) Możliwości jest wiele wystarczy wyobraźnia.

--
    WMB - nowa jakość dekoracji
  • 16.01.16, 08:06
    W chwili obecnej modne stało się łączenie stylów. Łączy się tradycyjne, wprost historyczne elementy wyposażenia wnętrz z nowoczesnymi, minimalistycznymi wnętrzami. Takie aranżacje wnętrz mają niesamowitą duszę i klimat. Pozwalają na rozejm między różnymi gustami.
    Piszę na ten temat w publikacji:
    kuchnie-vena.pl/2015/05/24/glamour-styl-w-aranzacji-wnetrz/
    Meble kuchenne Vena w Domixie - opinie, porady i inspiracje
  • 28.12.16, 19:16
    Hmmm... powiem szczerze, że ja mam to samo :D ale mimo wszystko można urządzić mieszkanko w nowoczesnym stylu, plus do tego można dodać kilka innych mebli, dekoracji w innym stylu :D taki mały mix, ja na tej stronie, nalazłam fajne połączenia: homlando.com/meble-domowe.html.
    Jak macie ochotę to zapraszam, może akurat coś się spodoba :)
  • 31.05.17, 15:36
    Polecam urządzenie w stylu eklektycznym:

Styl EKLEKTYCZNY jest odmianą stylu nowoczesnego, to mariaż kontrastowych stylistyk, połączenie elementów starych z nowymi oraz współczesnych trendów z osobistymi akcentami. W tym stylu wszystko jest dozwolone, nowoczesna wersja klasyki z historycznymi wstawkami. Jest bardzo popularny z uwagi na łatwy dostęp do mebli z różnych stron świata oraz na duży wybór różnych interpretacji klasyki. Najlepiej połączyć ze sobą tylko dwa style, żeby we wnętrzu nie powstał chaos.

więcej znajdziesz na blogu :)
    www.evolutionhome.pl/pl/i/Jaki-styl-wybrac/21
  • 27.06.17, 11:22
    Tyle, że bardzo trudno zaprojektować eklektyczne wnętrze, tak by wszystko do siebie pasowało i dobrze wyglądało, więc lepiej samemu nie ryzykować, tylko oddać sprawy w ręce specjalistów. Bardzo ciekawe projekty robi firma - intellio.pl/ - warto zajrzeć na ich stronę i obejrzeć ich projekty.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.