Dodaj do ulubionych

Najlepsze ogrzewanie domu

25.03.17, 21:56


ogrzewaniedomu.com.pl


--------------------------------------------------------Edytor zaawansowany
 • 1romek79 16.06.17, 12:01
  Najlepszy jest piec uniwersalny w którym można palić drzewem czy węglem.
 • properone 24.07.17, 13:30
  co znaczy najlepsze? najtańsze? najbardziej ekologiczne? najmniej angażujące? Trend jest taki, że idzie się OZE (pompy ciepła i fotowoltaika). Polecam sprawdzić vikersonn.eu/
 • efkamzu 26.09.17, 09:30
  Zawsze czytałam o tym ,że najlepiej mieć własny piec Niestety w mieszkaniach nie ma tego typu możliwości(zazwyczaj). Czy jest jakiś sposób aby uwydajnić ogrzewanie i płacić niższe rachunki?
 • konsultant_viessmann 03.10.17, 10:54
  Korzystasz więc z ogrzewania miejskiego? Czy masz już zainstalowany przez właściciela kocioł i nie masz wpływu na sposób ogrzewania?
  Masz jakikolwiek wpływ na sposób ogrzewania? Zawory termostatyczne, regulatory?
 • sharonn34 07.08.17, 15:33
  Według mnie najlepsze ogrzewanie powinno być energooszczędne, a zarazem ekologiczne, dlatego do siebie do domu wybrałam piec kondensacyjny www.dedietrich-kotly.pl/ zapewniający niższe rachunki za gaz i ograniczający emisję substancji szkodliwych do środowiska.
 • properone 17.01.18, 20:29
  bardzo dobry kierunek - popieram. z tym, że da się to zrobić lepiej. energię nie tyle oszczędzać, co produkować, a zamiast gazu bardziej ekologicznie jest zainwestować w pompę ciepła
 • konsultant_viessmann 18.01.18, 11:47
  Witajcie, ja bym jeszcze do tej ekologii i energooszczędności dołożył wygodę, oszczędność czasu, miejsca i estetykę. To wszystko gwarantuje zarówno pompa ciepła jak i najnowsze, kondensacyjne kotły gazowe.
  A co wybrać? Polecam poradnik - Czym ogrzewać: link do materiałów

  Pozdrawiam!
 • wojcia85 25.08.17, 12:35
  A ja bym juz zupełnie nie szła w piece opalane drzewem czy węglem. Raz, że powietrze wątpliwej jakości, a dwa bałagan w domu. My zmieniliśmy na ogrzeanie gazowe, dzierżawimy zbiornik od gaspolu, może cenowo trochę więcej niż węgiel wychodzi, ale jest to praktycznie bezobsługowe. No i zyskalimsy pomieszczenie na pralnie/spiżarnie ;)
 • properone 28.08.17, 16:13
  Rewolucja rozpocznie się 1 września 2019 roku. Od tego dnia wprowadzony zostanie całkowity zakaz palenia paliwami stałymi, w tym m.in. węglem i drewnem w kotłach, piecach i kominkach. Dopuszczonymi do użytkowania będą jedynie paliwa gazowe oraz lekki olej opałowy.
 • ekspertgaspol 19.09.17, 12:50
  Dzień dobry,

  W przypadku braku podłączenia do sieci gazowej, jednym z najlepszych rozwiązań ogrzewania budynku jest zastosowanie ogrzewania gazowego współpracującego z kotłem kondensacyjnym. eżeli za kilka lat planowana będzie budowa sieci gazowej w Państwa okolicy, nie będzie problemu z demontażem zbiornika i podłączenia instalacji do sieci gazowej. Ogrzewanie gazem płynnym jest bardzo komfortowe, ponieważ nie wymaga żadnej pracy związanej z eksploatacją. Gaz spala się czysto, więc będzie możliwość wykorzystania pomieszczenia kotłowni również jako spiżarnię lub pralnię.
  W celu uzyskania szczegółowych informacji o ofercie dostawy gazu płynnego przez firmę Gaspol, zapraszam do odwiedzenia strony www.gaspol.pl/dla-domu/instalacja-zbiornikowa-lpg lub do kontaktu z Działem Obsługi Klienta pod numerem telefonu 606 800 400.
  Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.

  Pozdrawiam,
  Ekspert marki GASPOL SA
 • 1aannaa1 29.08.17, 23:56
  My z mężem chwalimy sobie gaz płynny, zdecydowaliśmy się, bo nie mamy szans na gaz ziemny.Dzierżawimy zbiornik od Gaspolu i póki co jesteśmy zadowoleni
 • konsultant_viessmann 21.09.17, 17:10
  Witajcie,
  Widzę, że wśród forumowiczów coraz więcej zwolenników ekologicznego i wygodnego ogrzewania - mówię o pompach ciepła!
  Dobrze się składa bo może zainteresuje Was to, że Viessmann wprowadził na rynek nowe jednostki zewnętrze do pomp ciepła!
  Niezwykle ciche jednostki zewnętrzne pomp ciepła Viessmann - Vitocal 200-S.
  Nowe jednostki zewnętrzne w ponadczasowym wzornictwie cieszą oko wyglądem. Urządzenia te, z jednym lub dwoma wentylatorami są zaprojektowane i wykonane w firmie Viessmann. Obok niezwykle cichej pracy wyróżniają się bardzo dobrymi osiągami i doskonałą jakością materiałów i wykonania – Made in Germany.

  Dzięki temu Vitocal 200-S nadaje się szczególnie dobrze do stosowania na gęsto zabudowanych obszarach, jak na przykład na osiedlach domów szeregowych.

  Efektem prac inżynierów jest prawie całkowita niesłyszalność. Wysokiej jakości, zoptymalizowane akustycznie wentylatory w połączeniu z inteligentnym sterowaniem prędkością obrotową przyczyniają się istotnie do minimalizacji dźwięku powietrznego przy pracy z pełnym i częściowym obciążeniem. Wyeliminowano w szczególności niskie częstotliwości, które w konwencjonalnych pompach ciepła uważa się za szczególnie uciążliwe.
  Zapraszam po więcej informacji na temat tych wyjątkowo uniwersalnych urządzeń: TUTAJ
  Zachęcam do dyskusji!
 • properone 22.09.17, 11:58
  i ile decybeli generuje taka pompa w trakcie działania przy pracy z pełnym i częściowym obciążeniem? słyszałem kiedyś o technologii Ultra Silence stosowanych w sprężarkach dla pomp ciepła
 • konsultant_viessmann 24.09.17, 21:56
  Witaj, wszystkie dokumenty dotyczące parametrów pracy znajdziesz TUTAJ

  Pozdrawiam!
 • konsultant_viessmann 17.01.18, 12:34
  Witam!
  W temacie ogrzewania i doboru urządzenia grzewczego polecam do lektury przewodnik od Viessmann - Czym ogrzewać dom, czyli od czego zacząć rozważania nad wyborem urządzenia grzewczego.
  Rozważania nad tym, czym ogrzewać dom, a więc jakie urządzenie grzewcze wybrać, warto rozpocząć od ustalenia dwóch ważnych kwestii. Po pierwsze naszych potrzeb, a po drugie możliwości, jakimi dysponujemy.

  Zapraszamy do poradnika - krótkiego kompendium wiedzy od Viessmann - znajdziesz go TUTAJ

  W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do dyspozycji!
 • zet_tomek 23.01.18, 13:28
  Dla mnie najlepsze ogrzewanie to takie jakiego nie trzeba używać, jest najtańsze :)
  Niestety ale powszechne stało się rozmawianie o urządzeniach a nie o tym aby domy były energooszczędne - a to jest klucz do sukcesu. Po ilościach postów o od producentów sprzętu widać, że jeszcze długo taka narracja będzie najważniejsza.

  A przecież już za parę lat, wszystkie nowo budowane domy mają być energooszczędne. Dodatkowo w Polsce jak w krajach zachodnich wzrośnie koszt pracy specjalisty - więc wszelkie koszty opartę o indywidualne wyceny będą bardzo drogie. Czyli serwisanci i inni spece będą bardzo się cenić.
  Dlatego osobiście polecam prad do ogrzewania - w drugiej taryfie jest naprawdę najlepszym rozwiązaniem. Taki dom budujemy a relację z tego publikujemy w internecie na stronie WWW domnaprad.pl/. Są też tam merytoryczne informacje na temat prądu - dlaczego warto, jakich kosztów się spodziewać, jak ten temat ugryść. Polecam Waszej uwadze. Jednocześnie jeśli ktoś ma pytania - to chętnie coś podpowiem.
 • konsultant_viessmann 23.01.18, 14:23
  Zgadzam się z początkiem Twojej wypowiedzi - najtańsza energia to ta, której po prostu nie trzeba produkować!
  A więc budujmy energooszczędnie, a energię pozyskujmy z otoczenia :)
 • emmzett 07.02.18, 14:10
  U mnie dobrze się sprawdza kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny -www.termet.com.pl/produkt/ecocondens-gold-plus/64. Bardzo wygodne rozwiązanie, masz od razu ciepłą wodę i ogrzany dom. Gazowe ogrzewanie polecam, bo jest całkowicie bezobsługowe i nie trzeba martwić się gdzie trzymać opał.
 • konsultant_viessmann 23.02.18, 14:34
  Witam,
  Najlepsze ogrzewanie do domu? wiele osób poleca ogrzewanie gazowe. A co jeśli nie ma przyłącza gazowego?
  Brak przyłącza gazowego - i co dalej? Jakie ogrzewanie domu wybrać?
  Zapraszam do lektury: Tutaj

  Pozdrawiam!
 • properone 19.03.18, 22:50
  jeśli nie ma dostępu do gazociągu, wtedy dobrym rozwiązaniem jest pompa ciepła. kosztoto bardzo podobnie, jeśli nie taniej
 • konsultant_viessmann 21.03.18, 12:37
  Witaj, no rzeczywiście patrząc na temat bardzo kompleksowo, uwzględniając wszystkie elementy niezbędne od etapu budowy - kominy, przyłącza, pozwolenia - może się okazać, że koszt instalacji pompy ciepła i kotła gazowego wychodzi porównywalny!
 • konsultant_viessmann 04.04.18, 12:25
  Witajcie, Korzystając z okazji....

  Milo mi poinformować, że Firma Viessmann otrzymała tytuł Solidnego Pracodawcy Roku 2017 w kategorii ogólnopolskiej, który przyznaje w uznaniu za zasługi w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi.
  Uroczysta gala „Solidnych Pracodawców Roku” odbyła się w dniu 15 marca, a wyróżnienie odebrał prezes firmy Sebastian Walerysiak.

  Konkurs na najlepszych pracodawców roku organizowany jest od czterech lat przez Grupę Media Partner. Nagroda przyznawana jest w ogólnopolskim konkursie: SOLIDNY PRACODAWCA ROKU.

  VIESSMANN każdego roku zdobywa coraz liczniejszą grupę zwolenników. Jakość produktów firmy oraz jej społeczną działalność doceniają specjaliści z różnych dziedzin, partnerzy biznesowi, konsumenci jak i sami pracownicy firmy.
  Czytaj więcej TUTAJ

  Pozdrawiam!
 • bob344 06.04.18, 12:39
  Według mnie obecnie najlepszym rozwiązaniem są pompy ciepła. Ekologiczne ogrzewanie jest nie tylko bezpieczne dla naszego środowiska, ale i tańsze. Ostatnio porównywałem sobie przewidywane koszty ogrzewania przy użyciu różnych systemów grzewczych, dzięki kalkulatorowi dostępnemu na stronie producenta pomp ciepła sofath.pl/ i wyniki wskazują, że wybierając ekologiczne rozwiązania można dużo oszczędzić. Znalazłem tam też analizę szybkości zwrotu inwestycji jaką jest pompa ciepła.
 • konsultant_viessmann 10.04.18, 22:18
  Witajcie! A ja piszę w temacie pomp ciepła!
  Na temat pomp ciepła można znaleźć wiele informacji – są to głównie artykuły opisujące rodzaje tych urządzeń, zasadę działania oraz zalety - rzadziej wyczerpujące opinie użytkowników. Inwestorzy żywo zainteresowani tematem z reguły nie mają okazji przekonać się przed zakupem pompy ciepła, jak urządzenie pracuje w realnych warunkach. Taką możliwość daje nam wizualizacja pracy pompy ciepła Viessmann, która od 2006 r. ogrzewa dom p. Artura pod Opolem.
  Sprawdźcie o dowiedzcie się więcej! Szczegóły - www.viessmann.pl/pl/blog/Wizualizacja-pracy-pompy-ciepla.html

  Zapraszam!
 • konsultant_viessmann 24.04.18, 09:31
  Witam!

  Z dumą informujemy, że pompa ciepła VITOCAL 200-S firmy Viessmann otrzymała Złoty Medal MTP 2018. Nagroda została przyznana przez Sąd Konkursowy Złotego Medalu MTP na Międzynarodowych Targach Instalacyjnych INSTALACJE 2018.

  Złoty Medal MTP to prestiżowe wyróżnienie przyznawane już od ponad 30 lat. Do konkursu o nagrodę rocznie startuje niemal 500 produktów. Zgłoszone do konkursu produkty i usługi oceniane są przez jury pod względem innowacyjności, estetyki, ekonomiczności użycia oraz bezpieczeństwa dla środowiska.

  Szczegóły - www.viessmann.pl/pl/prasa/aktualnosci/Zloty-medal-MTP-dla-pompy-ciepla-Vitocal-200-S.html

  Pozdrawiam!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.