Dodaj do ulubionych

dofinasowania oze

17.10.16, 16:53
proponuję umieszczać to wszelkie informacje dotyczące dofinasowań do oze.

na początek Warszawa - od 1.09 nabór wniosków o dotacje na kolektory, pompy ciepła i PV
Edytor zaawansowany
 • properone 03.11.16, 15:07
  znalazłem też wyprzedaż -10% na pompy ciepła z modułem WIFI, panele fotowoltaiczne, ogrzewanie podłogowe - vikersonn.eu/pompy-ciepla-14.html
 • properone 18.11.16, 12:00
  "W roku 2017 planowane jest uruchomienie następujących programów dotacyjnych w podziale na województwa:
  - woj. świętokrzyskie: dotacja w formie umarzalnej w 25% pożyczki z WFOŚiGW (Kielce)
  - woj. mazowieckie: brak aktualnych danych
  - woj. łódzkie: dotacja 40% z WFOŚiGW w Łodzi
  - woj. małopolskie: brak aktualnych danych
  - woj. śląskie: brak aktualnych danych
  - woj. podkarpackie: brak aktualnych danych"
 • konsultant_viessmann 23.11.16, 10:38
  Ostatnio pojawiła się informacja na temat nowego programu REGION na domowe mikroinstalacje OZE opracowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

  W głównej mierze mają to być preferencyjne kredyty, jednak ich formę ustali indywidualnie każdy z Wojewódzkich Funduszów Ochrony Środowiska. Program ma ruszyć już wkrótce bo na przełomie 2016/2017 - czekamy z niecierpliwością.

  Pozdrawiam !

 • konsultant_viessmann 11.01.17, 10:08
  Witam !

  Na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie pojawiła się informacja o naborze do programu (OA-07) Ograniczenie emisji zanieczyszczeń do powietrza poprzez zakup i montaż kolektorów słonecznych, zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej, zakup i montaż pomp ciepła. Terminy naboru: od 09.01.2017 r. do wyczerpania alokacji, nie później niż do 29.09.2017 r.

  Intensywność dofinansowania
  a) na zakup i montaż kolektorów słonecznych do 50 % kosztów kwalifikowanych, jednakże nie więcej niż 5 000 zł dla jednego beneficjenta;
  b) na zakup i montaż pomp ciepła do 40 % kosztów kwalifikowanych, jednakże nie więcej niż 15 000 zł dla jednego beneficjenta;
  c) na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej do 40 % kosztów kwalifikowanych, jednakże nie więcej niż 8 000 zł dla jednego beneficjenta,
  z zastrzeżeniem, że istnieje możliwość zwiększenia dofinansowania do 100 % kosztów kwalifikowanych w formie pożyczki.

  Pozdrawiam !
 • properone 16.01.17, 16:10
  bardzo korzystne formy dofinasowania, bodajże najwyższe w tym momencie, więc warto! jak masz problemy z papierologią, to polecam odezwać się do panów z vikersonn'a. to jest producent pomp, wiec wszystko za jednym zamachem można załatwić
 • konsultant_viessmann 10.04.17, 09:41
  Witam ponownie!

  Na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach pojawiła się informacja o naborze do programu SMOG STOP „Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji”. Wnioski o dofinansowanie przyjmowane będą od 15 do 26 maja 2017 roku.

  Kwota dotacji, wynosi 25 % kosztów zadania, a udzielenie dotacji możliwe jest wyłącznie na:
  -kotły opalane paliwem stałym z załadunkiem automatycznym, spełniające wymogi 5 klasy wg kryteriów zawartych w normie PN EN303-5:2012,
  -kotły opalane biomasą (kotły na pellet), spełniające wymogi 5 klasy, wg kryteriów zawartych w normie PN EN303-5:2012
  Program dodatkowo przewiduje dofinansowanie na zabudowę systemów grzewczych z udziałem odnawialnych źródeł energii służących do podgrzewu ciepłej wody użytkowej (pompy ciepła, kolektory słoneczne)

  Pozdrawiam !
 • konsultant_viessmann 19.04.17, 11:06
  Witam ponownie !

  Kilka dni temu kolejne województwo w Polsce po małopolskim uchwaliło ustawę antysmogową. Tym razem na walkę ze smogiem postawił Sejmik Województwa Śląskiego wprowadzając na terenie całego województwa zakaz spalania węgla brunatnego, paliw stałych produkowanych z wykorzystaniem tego węgla, mułów i flotokoncentratów węglowych oraz mieszanek produkowanych z ich wykorzystaniem, a także biomasy, której wilgotność przekracza 20 proc.
 • konsultant_viessmann 27.04.17, 09:21
  W ostatni poniedziałek radni sejmiku województwa małopolskiego na wniosek prezydenta miasta Krakowa ostatecznie przyjęli normy jakościowe dla węgla. W Krakowie już od lipca tego rok do sierpnia 2019 roku ma obowiązywać zakaz palenia paliwami najniższej jakości. Wartość opałowa węgla ma być nie mniejsza niż 26 kJ/kg, zawartość popiołu nie większą niż 10%, zawartość siarki nie większą niż 0,8%, a wilgotność nie większą niż 20%. Zakaz obejmuje również biomasę o wilgotności powyżej 20%. Za nieprzestrzeganie prawa grozi kara do nawet 1000zł !
 • miko.doro 11.04.17, 07:53
  Dla chętnych, którzy szukają dotacji:
  www.wyszukiwarka-dotacji.pl
  Można znaleźć dotacje dla różnych źródeł energii - biomasa, energia słoneczna, wiatrowa, wodna, geotermalna.
 • konsultant_viessmann 21.04.17, 10:39
  Witam !

  Kilka dni temu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, uchwalł Regulamin programu PROSUMENT ZACHODNIORPOMORSKI. Główne cele to
  - wspieranie rozproszonych, odnawialnych źródeł energii
  - zakup i montaż mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii min. kotłów na biomasę, systemów fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych i pomp ciepła.
  W okresie od 24 kwietnia do 15 maja 2017 r. trwać będzie nabór wniosków o dofinansowanie zadań ze środków programu.
  Więcej informacji na stronie WFOŚiGW w Szczecinie.
 • aktyntasza 01.05.17, 11:08
  To nie ma sensu. Moi znajomi palą w piecach telefonami komórkowymi, szmatami, zużytymi olejami, plastikami, butami, elektroniką, mułem, śmieciami to ja nie mogę być gorszy i też robię zadymę ale ja na tej śmieciówce zarabiam minimalną krajową i nie wiem czy będzie z tego jakaś emerytura więc może lepiej jak wcześniej umrę.
  Bogaci się buntują bo ich stać na wszystko i chcą mieć czyste powietrze ale to niech cię podzielą swoimi pieniędzmi żeby nam też zależało na dłuższym życiu.
 • konsultant_viessmann 05.05.17, 14:11
  Witam !

  Na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu pojawiła się informacja nt. Programu Priorytetowego
  Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego. Celem programu jest poprawa jakości powietrza na terenie Dolnego Śląska poprzez likwidację kotłów stałopalnych starej generacji oraz zmniejszenie emisji zanieczyszczeń z procesu energetycznego spalania, głównie pyłów PM2,5 i PM10 na rzecz zwiększenia udziału odnawialnych źródeł energii w wytwarzaniu energii cieplnej. Wnioskodawcami programu są jednostki samorządu terytorialnego (JST) lub ich związki z terenu województwa dolnośląskiego, natomiast beneficjentami końcowymi osoby fizyczne lub wspólnoty mieszkaniowe.

  Dofinansowanie obejmuje likwidację lokalnych źródeł ciepła zasilanych paliwami stałymi lub biomasą poprzez zastosowanie odnawialnych źródeł energii takich jak: kolektory słoneczne, pompy ciepła, panele fotowoltaiczne, przydomowe elektrownie wiatrowe. Dodatkowo dla budynków wielorodzinnych istnieje możliwość dofinansowania podłączenie budynków do lokalnej/miejskiej sieci ciepłowniczej, czy wymiany kotła na paliwa stałe lub biomasę charakteryzującego się parametrami co najmniej jak dla kotłów 5 klasy.

  Maksymalne wsparcie finansowe w formie pożyczki z możliwością umorzenia części kapitału wynosi do wysokości 5% kosztów kwalifikowanych zadania, przy czym maksymalnie dla domu jednorodzinnego 20000 zł, dla mieszkania w bloku wielorodzinnym 4000 zł.

  Pozdrawiam !
 • properone 24.07.17, 13:28
  W niektórych województwach nabory trwają. polecam sprawdzić - solsum.pl/wp-content/uploads/2017/01/Nabory_OZE_RPO_2017.pdf
 • properone 02.11.17, 13:35
  16 października ruszył nabór wniosków w ramach prosumenta! Prosumenci będący beneficjentami dofinansowania w ramach udzielonego kredytu i dotacji – łączne dofinasowanie może wynieść do 100 proc. kosztów kwalifikowanych – będą mogli dokonywać zakupu i montażu następujących małych i mikroinstalacji odnawialnych źródeł dla produkcji energii elektrycznej i cieplnej.
 • morlintos 14.06.18, 12:33
  Tu są informacje na bieżąco o dotacjach na OZE i na termomodernizację: swiatoze.pl/
 • properone 20.06.18, 14:31
  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do 27 lipca 2018 roku prowadzi czwarty nabór wniosków na unijne dotacje na inwestycje podnoszące efektywność energetyczną. Budżet konkursu wynosi 200 milionów złotych.
 • morlintos 22.06.18, 10:11
  Wrzucają informacje na bieżąco, więc zawsze to dobrze dla zainteresowanych. Z tego, co się orientuję, mają również darmową infolinię i pomagają ludziom ogarnąć te dotacje.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.