Dodaj do ulubionych

fotowoltaika

01.07.15, 15:07
co myślicie na temat fotowoltaiki? sporo teraz się mówi i o dofinansowaniach, dodatkowo w odpowiednich warunkach łączny zysk z instalacji fotowoltaicznej z systemu w okolicach 4kW to nawet 2000 zł/rok
Edytor zaawansowany
  • 02.07.15, 16:11
    Rodzice załozyli sobie takie cudo w domku w malopolsce. Jesli szukasz jakiejs sprawdzonej firmy to kolumbus energy albo columbus energy.
  • 10.07.15, 09:59
    no właśnie poszukuje. na razie rozglądam się lokalnie i wiem, że vikersonn wchodzi z taką ofertą
  • 20.01.16, 16:26
    Warto tematem zainteresować sie jeszcze w tym roku! Według nowych regulacji do końca 2016, na inwestycje w system fotowoltaiczny, małe elektrownie wiatrowe i mikrokogenerację o mocy do 40 kWp, można otrzymać dofinansowanie do 40 proc. kosztów kwalifikowanych. W następnych latach pomoc spada do 30 proc.
  • 19.02.16, 13:37
    No ale mówisz chyba o Prosumencie, prawda? Całkiem inaczej wygląda sytuacja twedy gdy chcesz sam zrealizować inwestycję!
  • 29.03.16, 10:37
    Czy działają także na Śląsku? Jeżeli nie, podpinam się, szukam firmy na Śląsku!
  • 11.04.16, 11:09
    Sporo osób tam szuka - czy wynika to po prostu z dużej ilości firm odpowiednich rozmiarów? Tak czy inaczej, ja też szukam, ale z małopolski (wieliczka). Najchętniej korzystając z OZE.
  • 18.04.16, 10:01
    Zobaczcie sobie Elve, mnie juz instalują i zdobywają dopłaty.
  • 03.02.16, 17:37
    poza prosumentem jest też ryś, lemur i kawka - czym to się różni?
  • 05.02.16, 09:50
    Temat rzeczywiście jest ostatnio mocno popularny. Sama się nad tym zastanawiam, ale że mieszkam w bloku to u mnie to się nie sprawdzi w domu. Zastanawiam się czy nie przekonać jednak szefa, żeby zainwestować w panele fotowoltaiczne w naszej firmie. Wiecie jak to się sprawdza w takim przypadku? Opłaca się?
  • 10.02.16, 11:42
    Czesc. Ja tez sie zastanawialem nad takim rozwiazaniem i pytalem oferte. W Elve powiedzieli mi ze moge liczyc na zwrot po okolo 8 latach co jest calkiem rozsadnym wynikiem. Jakbys chciala namiar to podsylam Ci ich stronke - elve.pl/ . Pozdrawiam
  • 12.02.16, 15:31
    Sprawdza się, a z opłacalnością hmmm..... zależy kiedy się zdecydujecie na instalację i podłączenie i na jaką moc.....
  • 04.03.16, 13:08
    Ktos tam mowil, ze do firmy chce szefa przekonac, to polecam elve, maja skurczybyki dobrych handlowcow, mnie praktycznie przekonali. Tzn moze raczej dane mnie przekonaly, ale sa to w stanie sensownie przekazac. Moze przekonaja Twojego szefa?
  • 08.03.16, 16:15
    a możesz nam te dane przedstawić?
  • 16.03.16, 14:43
    Wykonywanych jest coraz więcej instalacji co widać po dynamicznym przyroście mocy. Ceny instalacji spadają a społeczeństwo coraz bardziej świadome, nawet bez dotacji może się zwrócić przez 8-9 lat bez naciągania, a żywotność dobrze wykonanej instalacji to spokojnie 25 lat.
  • 20.03.16, 13:02
    Dobrze mówisz, czesto tez gwarancja sama na 10 lat
  • 24.03.16, 16:38
    10 letnia gwarancja to w mojej opinii podstawa. nie ufałbym producentom, którzy dają 2 letnie gwarancje na coś, co ma służyć ćwierć wieku
  • 29.03.16, 09:41
    Instalacja fotowoltaiczna na zachodzie to już standard. W Polsce pozyskiwanie energii również zdobywa coraz to większe zainteresowanie. Osobiście posiadam instalacja 4kW i jestem bardzo zadowolona. Zapraszam do kontaktu z firmą SOLARTIME sprawdzona profesjonalna firma dostępna na terenie całego kraju.
  • 11.04.16, 15:59
    a na co wykorzystujesz pozyskaną energię? trzeba pamiętać, że dzięki nowej ustawie o OZE, sprzedaje się nadmiar wyprodukowanej energii po stawce 0,75zł za 1kWh. To oznacza, że sprzedajesz prawie dwa razy drożej niż kupujesz.
  • 11.05.16, 10:31
    Założyłam instalację fotowoltaiczną nie po to żeby sprzedawać tylko żeby zużywać ?, (światło, pralka, kuchenka indukcyjne, telewizor, komputer, pralka itp.). Dzięki temu mogę oszczędzić na rachunkach za prąd i dbam o środowisko. Nie wiem skąd takie informacje, ale z tego co się orientuję to trochę inaczej to wygląda. Teraz będą wprowadzone nowe zmiany w ustawie OZE, które bardzo mnie cieszą. Zgodnie z nimi nie ma możliwości odsprzedaży wyprodukowanej energii, ale za to mogę sobie odebrać swoją zmagazynowaną bez kosztów przesyłu i rozliczyć się z Zakładem Energetycznym raz w roku.
  • 11.05.16, 09:36
    Fajnie przeczytać, że ktoś poleca Solartime. :) Ja na razie podpisałem z nimi umowę i czekam aż ruszy Prosument. Bardzo długo to trwa, ale firmy nie mogę za to winić. Muszę przyznać, że jeśli chodzi o obsługę i ich organizację pracy, a także atrakcyjność oferty jestem bardzo zadowolony. Oczywiście po zainstalowaniu instalacji i zakończeniu całego procesy chętnie wystawię im końcową ocenę.
  • 16.05.16, 10:02
    Strasznie długo zajmują formalności, prawda? Też jestem prawie zdecydowany i zbieram opinie
  • 23.05.16, 10:44
    Wszystko zależy czy zdecydujesz się na dofinansowanie czy zakup za gotówkę. Ja zdecydowałem się skorzystać z Prosumenta i wszystkimi formalnościami zajmuje się za mnie firma Solartime. Wszystko było by dobrze jakby nie te ciągłe zmiany przepisów. Teraz jakbym się decydował to chyba wybrałbym opcję za gotówkę bo można lepszą cenę wynegocjować za 1 kWp i nie trzeba tak długo czekać. :)
  • 23.05.16, 10:44
    A z jakiej firmy? Bo w sumie nie jestem aż tak do SolarTime przekonany
  • 23.05.16, 11:05
    Umów się z doradcą Solartime i sprawdź co ci zaproponują. Nic nie stracisz, a zawsze będziesz mógł porównać sobie potem ofertę. Ja jestem zadowolony, bo wszystkim się zajęli za mnie.
  • 24.05.16, 16:02
    no jasne, porównywanie ofert to podstawa. polecam sprawdzić również co proponuję panowie z Vikersonn
  • 02.08.16, 13:48
    Dzięki! Ale decyzja praktycznie podjęta, padło na Elve.
  • 03.08.16, 16:03
    jeśli istotna jest dla ciebie cena, to akurat wspomniany Vikersonn na fotowoltaikę daje -10%
  • 08.08.16, 10:46
    No i jak? doczekaliście się na te instalacje z Prosumenta? Bo słyszałem różne opinie....
    Śledzę też na bieżąco wydarzenia i prawo, i powiem szczerze, że licze na małś stabilizację, bo też zastanawiam się nad fotowoltaiką, ale pod kątem nowej ustawy. Czy takich zasad o jakich pisze ta firma: TUTAJ

Czy mogę spytać czy ktoś z was ma już jakieś informacje jak wyglądają rzeczywiste rozliczenia?
  • 17.08.16, 19:38
    Zgodnie z nowymi zapisami ustawy OZE, które weszły w życie 01.07.2016 roku właściciele mikroinstalacji o mocy do 10 kW uzyskają opust w stosunku 1 do 0,8, natomiast pozostali 1 do 0,7. Oznacza to, że nadmiar energii wyprodukowanej przez nasz system fotowoltaiczny będziemy mogli odebrać w ciągu roku od dystrybutora w wysokości 80% (do 10 kW) energii wprowadzonej.
  • 01.09.16, 14:24
    No nie... widzieliście TOOO?????

Super hiper oferta na instalacje PV dla tych co nie mają kasy.....ABONAMENTY.... no ja podziękuję......wolę poczekać, albo wziąć kredyt niż płacić dwa razy więcej....
  • 05.09.16, 18:01
    warto poczekać na dofiansowania, chociaż co prawda jeżeli program ruszy dopiero od 2017 roku, należy liczyć się z obniżeniem dotacji z 40% do poziomu 30% na instalacje fotowoltaiczne oraz do 15% na solary do c.w.u.
  • 13.09.16, 10:26
    No bardzo dobra metoda, w kilka lat się inwestycja zwraca. A dalej to tylko zarobek i oszczędności. Jeszcze tylko zamów odpowiednie panele: ozemarket.pl/ tu masz spory wybór
  • 15.09.16, 16:39
    no kilka to może nie, ale 10 jest możliwe. Ministerstwo Energii właśnie opracowało nowelizację ustawy o OZE zapewniającą stopę zwrotu prosumenckim mikroinstalacjom PV na poziomie 10 lat i na to są konkretne wyliczenia

gramwzielone.pl/energia-sloneczna/21908/10-czy-30-lat-jaka-jest-rzeczywista-stopa-zwrotu-mikroinstalacji
  • 04.10.17, 10:21
    Technologia już w samym swoim zamyśle jest bardzo przyjemna. Myślę, że warto prześledzić nieco blogów branżowych, przykładowo elve.pl/blog/7-glownych-zalet-fotowoltaiki/
  • 04.10.17, 16:35
    zgadzam się z każdym z 7 punktów. dodałbym niewielki koszt instalacji - 1kW to około 5tyś zł.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.