Dodaj do ulubionych

Problem ze smugami

16.09.16, 09:13
Witam,

Od dłuższego czasu borykamy się z problemem czystości w naszym sklepie.
Sala sklepowa wyłożona jest gresem szkliwionym (półpołysk) 60x60 z niewielkimi ~3mm fugami.
Całość jest w kolorze szarym (wzór a'la kamienia).
Codziennie powierzchnia jest odkurzana i myta. Problem w tym, że po myciu zostaje na podłodze swego rodzaju super cienka warstwa kurzu/brudu którą nijak można usunąć mopem, jakim sprzątamy. Jak przejedzie się palcem albo suchym ręcznikiem, to kurz ten się ściąga. Niemniej jednak niefajnie codzienne jest jeżdżenie na kolanach po całym sklepie aby "dotrzeć" podłogę.
Być może używamy złego środka czyszczącego? Może złe narzędzie?

- Odkurzacz mamy w miarę solidny i wszystko (oprócz tego nieszczęsnego filmu z kurzu) wciąga - Karcher jakiś tam.
- Mop prostokątny Vileda Ultramax z oryginalnymi ścierkami Viledy z mikrofibry
- Jako detergentu próbowaliśmy już wielu. Począwszy od jakichś poremontowych środkach do czyszczenia, przez tradycyjne hipermarketowe Ajaxy, kończąc na różnych środkach firmy Tenzi.

Może nie o detergent chodzi? Może kwestia tego mycia? Nie ukrywam, że chcielibyśmy uniknąć dodatkowej roboty i jechania całości 3x każdego dnia z czyszczeniem dodatkowo na sucho.

Z góry wielkie dzięki za pomoc smile
Edytor zaawansowany
  • 25.09.16, 19:22
    Witam.
    Pomogę rozwiązać problem.
    Proszę o kontakt biuro@shine.info.pl .
  • 28.08.17, 18:00
    cześć ja co prawda sklepu nie mam ale mam sporą salę bankietową i mamy tam różną powierzchnię znajomy co też ma pensjonat polecił na taką stronkę www.cleanmed.com.pl, zadzwoniłam tam i doradca podpowiedział mi że ten tzw film to zła chemia a do tego zbyt jej dużo, poradził żebyśmy zmienili na pramol (cleanmed.com.pl/pl/producer/PRAMOL-CHEMIE-SZWAJCARIA/2), poradził jakie preparaty i jak je stosować i dozować. Teraz jeszcze od nich maszynę kupiłam tortuga (cleanmed.com.pl/pl/searchquery/tortuga/1/full/5?url=tortuga) i już nie mamy problemu ze smugami. naprawdę polecam
  • 03.09.17, 22:43
    Polecam produkt, który rozwiązał problem smug u naszych klientów. www.higiena-online.pl/pl/p/TASKI-JONTEC-CERAMICA-5L-preparat-do-mycia-podlog-ceramicznych/260

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.