Dodaj do ulubionych

Maszyna czyszcząca do podłóg

03.09.15, 06:20
Wkrótce kończymy budowę hali przeznaczonej jako powierzchnia handlowa. Podłogi wykonane są z glazury, płyt 80x80 cm - powierzchnia to 2 tys m kw. Przymierzamy się do zakupu maszyny czyszczącej do podłóg - tylko na co nalezy zwracać uwagę przy jej zakupie. Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.
Edytor zaawansowany
  • 0veni 07.09.15, 12:15
    Rzeczy na któe należy zwrócić uwagę:
    - prosta obsługa;
    - aby miała funkcję szorowarki oraz polerki (chodzi tutaj głównie o ilość obrotów na minutę).
    - zasilanie - ważne, aby urządzenie wyposażone było w akumulator, co zapewni możliwość pracy bez konieczności podłączania się do zasilania sieciowego. Tu masz artykuł: www.haerson.pl/jakie-maszyny-czyszczace.html w którym znajdziesz więcej szczegółowych informacji na ten temat.
  • adam4341 24.09.15, 13:38
    Mogę polecić maszyny NUMATIC. Maszyny generalnie niezawodne, używam ich od kilku lat w biurowcu też do sprzątania podług, tutaj podaje link szorowarki24.pl/
  • kate_ka 02.10.15, 13:56
    0veni napisał dobre rady, nic dodać, nic ująć. Ze swojej strony mogę polecić zmywarkę do podłóg Comac (znajdziesz ją np. w tym sklepie izi.sklep.pl/ ) - dobry sprzęt w dobrej cenie.
  • jakubte 21.10.15, 08:55
    Każdy poleci Ci coś innego ... ja polecę Karchera. Znajomy ma firmę sprzątającą, zaopatrywał się tutaj: www.myjki.com i na razie jest zadowolony smile
  • zielonabryza 04.11.15, 10:33
    Zależnie co potrzeba tak naprawdę. Polecam obejrzeć stronę szorowarki24.pl/szorowarki/kablowe tam nie dość, że wszystko jest ładnie rozpisane to ceny są niskie. Można też wypożyczyć sprzęt jeśli trzeba. Moja firma skorzystała z oferty i jest bardzo zadowolona
  • ireriusz 08.01.16, 10:44
    Warto zaprosić do siebie kilku producentów na prezentację. Po sprawdzeniu sprzętu na własnej powierzchni łatwiej będzie podjąć właściwą decyzję. Ja polecam maszyny Taski. Więcej informacji na www.higiena-online.pl
  • beautifulspace 23.01.16, 10:35
    My beautifulspace.pl/ zajmujemy się na codzień czyszczeniem hal wielkopowierzchniowych. Niezbędne do utrzymania czystości będą trzy maszyny:
    - odkurzacz przemysłowy - do bieżącego usuwania pyłu i zanieczyszczeń
    - szorowarka jednotarczowa najlepiej NUMATIC - do czyszczenia okresowego (dokładnego)
    - szorowarka z funkcją zbierania wody - do bieżącego czyszczenia
  • marcin1992w 08.03.17, 22:34
    Polecam firmę Let-DOm
    Pomogą z wyborem maszyny, środków chemicznych itd.
    www.serwismaszyny.pl/oferta-maszyn-czyszczacych
  • hubercikkkkk 20.04.17, 11:15
    Myślę, że koledzy już wymienili wszystkie cechy dobrej maszyny czyszczącej. Jeśli potrzebujesz też innego sprzętu do sprzątania powierzchni handlowych to śmiało możesz zainwestować w maszyny Nilfisk. Nie są jeszcze dobrze znani w Polsce, ale sam kupiłem ich sprzęt 5 lat temu i nie było jeszcze żadnej usterki.
  • kamilkaaaaaaa 20.04.17, 15:40
    A jaka maszyna cię interesuje? Prowadzona czy samojezdna? Ja mogę ze swojego doświadczenia polecić tę maszynę www.nilfisk.com/pl-pl/products/Pages/product.aspx?pid=56116004. Ekonomiczne zużycie wody i detergentu, prosta w obsłudze, zapewnia wielogodzinne skuteczne czyszczenie i suszenie z wysoką prędkością. Naprawdę dobry sprzęt!
  • hubir2 12.06.17, 14:07
    Może teraz link zadziała. Tutaj masz zamiatarkę SW 750: www.nilfisk.com/pl-pl/products/Pages/product.aspx?pid=908%204701%20010
  • pani_ka1972 24.08.17, 12:12
    fajne urządzenia mają tutaj www.cleanmed.com.pl małe i duże różnych firm a jak zadzwonisz to na pewno ci coś doradzą, jak my kupowaliśmy do naszej sali bankietowej to najpierw z przeszukaliśmy w necie i popytaliśmy
  • asiorekpe 08.05.18, 11:30
    Profesjonalny sprzęt do czyszczenia podłóg czyli jakieś szorowarki i polerki sa dostepne w sklepie www.sklepclean.pl/ i polecam, bo sporo osob poleca nie tylko ze wzgledu na ceny, ale przede wszystkim jakość o którą w dzisiejszych czasach tak ciężko... mam nadzieję, że pomogłam smile
  • adamigle 18.05.18, 11:09
    Ceny fajne, muszę się bliżej przyjrzeć, my do siebie od cleanlogis.pl często zamawiamy. Jakość to wiadoma sprawa - marka Numatic jest jedna z najlepszych na rynku w tej branży.
  • stas732 30.06.18, 21:52
    Przede wszystkim trzeba dowiedziec sie ile dana maszyna ma docisku do podloza ! Im wiecej tym lepiej kolejna sprawa zwrocic uwage na wielkosc silnikow jezeli sa wielkosci puszki to nie warto taka madzyna ma docisk moze z 5kg jak numatik do mycia kurzu warto zeby to bylo udokumentowane jaki ma maszyna docisk, kolejna sprawa ceny czesci eksploatacyjnych, gumy ssawy, szczotki , uchwyty, baterie numatik niestety ma baterie ktore pasuja tylko do numatika wiec tego nie chcemy, warto miec wybor konkurencyjnych cen baterii a nie placic 1200 za sztuke przypominam maszyna ma sluzyc lata a nie miesiace... Kolejna istotna sprawa to serwis w tym odpadaja wynalazki amerykanskie gdzie na czesci czekamy miesiacami a tym bardziej chinskie "vipery" no i nie mysl o karcher bo to tylko marketing w swiecie sprzatania i profesjonalnym sprzecie jest zerem jedna z gorszych nie liczacych sie firm na swiatowych targach o cenach serwisu nie wspomne bo na tym bazuja Hako ma dosc dobre urzadzenia ale drogi serwis no i zbiornik przedzielony kondonem ktory potrafi kosztowac 1700zl netto a peka na potege, Comac bardzo proste urzadzenia solidne duzo metalowych elementow w swojej firmie mam 17 letnie urzadzenie ktore dalej pracuje czesci chyba jedne z tanszych jeden minus trzeba czasem czekac na serwis
  • erykgrzeszkowiak.pl 29.07.18, 14:05
    Ja do czyszczenia posadzek używam szorowarki Orbot Vibe. Szorowarka ma 1200 obrotów orbitalnej na minutę i swoją technologią czyszczenia znacznie przewyższa zwykłe szorowarki. Na yt można zobaczyć na czym polega czyszczenie tą szorowarką. Jest na tyle skuteczna, że większość zabrudzeń usuwa bez użycia chemii. Stare polimery usuwa bez użycia chemii.

Maszyna waży 70 kg z obciążeniem, a jak wleje się wodę/chemię, to grubo ponad 80 kg, a więc bardzo dobry docisk jest.
    Maszynę można stosować na każdego rodzaju posadzce łącznie z wykładzinami dywanowymi.

Jedyne czego żałuję, to że kupiłem szorowarkę zasilaną na prąd elektryczny. Mogłem kupić bateryjną bo kable w pracy mocno utrudniają wykonanie usługi.

--
    Blog o profesjonalnym sprzątaniu erykgrzeszkowiak.pl/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.