Dodaj do ulubionych

Jak zasuszyć hortensję ????????????????

15.09.05, 18:33
Próbowałam spryskac lakierem do włosów i trzymałam w wazonie bez wody, ale
nie wyszło. Może znacie jakies skuteczne sposoby, będe wdzięczna.
Edytor zaawansowany
  • 27.09.05, 13:51
    jeżeli masz je w ogrodzie to najlepiej poczekaj az mocno dojrzeją i potem do
    wazonu ale z wodą i tam same zeschna, przynajnmniej ja tak zrobiłem w tamtym
    roku,, w tym roku się pospiedzyłem ze ścieciem i nic nie pomogło.
  • 02.10.05, 21:12
    Mam je w ogrodzie, ale w którym momencie są mocno dojrzałe. Moje jak przychodzi
    jesień robią sie takie zielonkawo - bure. Czy wtedy ściąć je? W ogóle dzięki za
    odpowiedź!
  • 02.10.05, 21:33
    Własnie jak zaczynają nabierać takiego sino burego koloru jest najlepszy moment
    na ścięcie.
    Pamiętaj o tym żeby je wsadzić do wody.
    Dla twojego spokoju spróbowałbym najpierw z jedną, liście padną prawie od razu
    a sam pompon zacznie szelesćić po kilku dniach.
    Jeśli chcesz żeby zachowały długo swój kolor to po wyschnięciu spryskaj je
    lakierem do włosów.
  • 08.10.05, 16:10
    trochę bedzie zabawy ale hortensja wyjdzie jak żywa. Weź kartonowe pudełko,
    umieść w nim kwiat możesz zrobić w kartonie małą dziurkę i wysunąć przez nią
    kawałek dłuższej wtedy łodygi ale kwiat musi być w środku. teraz dokładnie i
    powoli zasypuj hortensję w pudełku kaszą manną potrzasając od czasu do czasu
    delikatnie tak aby kasza rozłożyła się równomiernie i dokładnie wypełniła kazdą
    przestrzeń między płatkami. Powieś pudełko na dwa tygodnie w suchym przewiewnym
    miejscu.delikatnie wyjmij zasuszoną juz hortensję dopiero teraz spryskaj
    lakierem do włosów to jej na dłużej zapewni kształt i kolor. Mam cały bukiet
    ususzony w ten sposób właśnie wyglada przeslicznie.. pozdrowienia kasia

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.