Dodaj do ulubionych

Tulipany cięte...

19.03.11, 10:11
Dostałam wczoraj bukiet pięknych tulipanów.
Wstawiłam do wazonu a dziś rano część z nich oklapła i zmiękła :(

Poradźcie proszę co zrobić... Czy wystarczy jak lekko podetnę łodygi i zmienię wodę?

Pozdrawiam Ania
Edytor zaawansowany
  • bakali 19.03.11, 11:36
    Podetnij końcówki łodyg ostrym nożem, wstaw do zimnej wody i postaw w chłodnym miejscu. Możesz też kupić w kwiaciarni odzywkę do kwiatow cietych, przedłuża ich trwałośc o kilka dni.
  • ls48 19.03.11, 16:03
    Radzilabym tulipany lekko podciąć i wstawic do nowej wody. Wody nie może być zbyt dużo. Ja na noc zawsze wkladam tulipany do wanny ( ukladam je na dnie aby swobodnie lezaly)i wlewam zimna wodę.Obciązam troche lodygi aby woda do nich docierała. Rano są jak nowe. Myśle o tym dlaczego niektore twoje tulipany oklapły. A może łodygi ich nie byly zanurzone w wodzie. Pamietaj że tulipany szybko wypijaja wode i trzeba ją czesto uzupelniać. pozdrawiam.
  • anna_dab 20.03.11, 21:43
    Dziękuję :)

Podcięłam łodygi zanurzone w wodzie, włożyłam do umywalki z chłodną wodą na 2h i wstawiłam do przegotowanej z odrobiną cukru Stoją od wczoraj jak nowe :) Jutro zmiana wody na nową
  • carmelito2280 10.03.18, 11:41
    Obetnij koncowki pod katem 45 stopni. Zmien wode na jak najbardziej zimna. Do wody mozesz dodac odrobine cukru, wrzucic miedziany pieniazek lub... dodac odrobine czystej wodki i to calkiem powaznie a nanoc najlepiej wstawiac je do chlodniejszego pomieszczenia. Pamietajmy rowniez ze tulipany nie lubia stac w naslonecznionym miejscu i w przeciagach ;) Pozdrawiam
  • mamasita34 18.03.18, 10:14
    Pani Aniu
    Tulipany to delikatne kwiaty, nie mogą stać w zbyt naświetlonym miejscu, aby je odżywić wystarczy je podciąć i zamiast zwykłej wody polecam do wazonu wlać wodę gazowaną. Sprawdzony sposób mojej Babci.
    Pozdrawiam Magdalena
  • asiek_ka 06.04.18, 15:36
    A to ciekawe z wodą gazowaną, o tym nie słyszałam :) Na pewno musisz tak jak dziewczyny napisały często zmieniać wodę, bo piją rzeczywiście jak szalone :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.