Dodaj do ulubionych

Podlewanie kwiatów w czasie urlopu

14.03.11, 12:30
Witam !
robi się ciepło , moja niepokorna dusza już rwie sie do wyjazdowych weekendów i wakacji , ale jak zwykle będę miała problem z podlewaniem moich kwiatków .W tym roku nie będę mogła liczyć na ludzką pomoc.Jak sobie z tym radzicie - tak , żeby moje kwiaty nie ucierpiały i miały wody w sam raz ? Będę zobowiązana :)
Edytor zaawansowany
  • 14.03.11, 17:13
    Plastikowa butelka z wodą z dziurką w nakrętce wetknieta w doniczke nakrętką do dolu. Sie sobie samo sączy.
    --
    Wznieśmy toast za drzewa, z których zrobione zostaną nasze trumny - oby rosły jak najdłużej!
  • 23.03.11, 12:05
    Dziękuję wanda43 ! Zainspirowana pomysłem , szukałam dalej i znalazłam profesjonalną (!) wersję twojej "podlewaczki".blumat.pl/product_info.php/info/p51_Blumat-XL-dla-ro-lin-domowych-w-blistrze--2-szt-.html/XTCsid/2c77c39a1510dcae525c3e47edc8f1f8.Mają jeszcze takie cudo blumat.pl/product_info.php/info/p49_Blumat-dla-ro-lin-domowych-w-blistrze--3-szt-.html/XTCsid/2c77c39a1510dcae525c3e47edc8f1f8.Chyba kupię, majątku nie kosztuje.Może ktoś zna i używa ?
  • 24.04.12, 15:37
    Ja ostatnio w Leroy kupiłam genialne ceramiczne wkładki z nakrętka na butelkę .Są trzy rodzaje do roślin mało,średnio i dużo pijących. To jest genialne,bo bierze się plastikową butelkę nalewa wody nakręca to coś i wbija w ziemię.
  • 23.03.11, 21:54
    To, co napisała Wanda to dobre rozwiązanie. Ja dodam od siebie, ze należy zdjąć wszystkie rośliny na ten czas ze słonecznych parapetów, oraz okazy stające w słoncu przy oknie tez odsunac od niego.
  • 08.03.12, 09:49
    Ja używam kul nawadniających AQUA. Kupiłam sobie 6 sztuk i nie muszę się już martwić o usychające kwiatki :). Przy tym ładnie wyglądają! Dostępne są niemal wszędzie ale najtańsze znalazłam w sklepie tvproducts.
  • 20.04.12, 22:06
    Kilka razy byłam na urlopie, kwiatki zostawały (okres grzewczy) na parapecie, gdzie pod spodem jest kaloryfer (nie zakręcałam go). Hodowla na knocie jest bardzo prosta.

Potrzebujemy materiał, który posłuży nam za knota, ja używam cienkich bawełnianych rajstop. Takie rajstopy ucinam na paseczki - dla miniatur o szerokości 0,5 cm, do normalnych roślin 1 cm.
    Przed założeniem knota najpierw trzeba go namoczyć w wodzie, długość zależna jest od głębokości pojemnika na wodę.
    Jako pojemniczek można wykorzystać prawie wszystko co plastikowe. Im głębszy pojemnik tym na dłużej nam starczy, możemy wyjechać nawet do 25 dni .

Krótki film przedstawiający jak można założyć taki knot akurat dla fiołka (ale tą metodę można wykorzystać do każdej rośliny):
    www.youtube.com/watch?v=mPUxd2DwGsQ&feature=related
    W filmie pokazany jest styropian, nie musimy go używać.

Tutaj wykorzystano butelki po napojach. Można ten sposób wykorzystać dla wielu roślin.
    www.youtube.com/watch?v=FWRP6PbtHBk&feature=endscreen&NR=1
    Jeśli nie mamy czasu na to by przesadzać rośliny, wystarczy taki knot przełożyć od spodu doniczki przez dziurkę na głębokość około 3 cm i na drugi dzień sprawdzić czy roślina ma dosyć wilgotne podłoże.
  • 25.04.12, 12:49
    Hej, Podróżniczko;). Nasze kwiaty pewnie by nam nie wybaczyły, gdybyśmy ze względu na nie ograniczali swoje wojaże. Ja swoje rośliny zawsze zostawiam ze specjalnymi kulami nawadniającymi. W moim przypadku, nie są to akurat typowe kule, ale takie, które mają kształt zabawnych żółwików...ale co kto woli;)
  • 05.04.17, 09:27
    a nie myślałaś o zamontowaniu takiego systemu: blumat.pl/index.php/cat/c1_System-Tropf-Blumat.html/XTCsid/aad8cf50feceadf9dc7d319ddb7f562c?? Jak zostawisz dostęp do wody, to wszystko samo będzie się robiło i to nie tylko przez czas wyjazdu, a przez całe lato.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.