Dodaj do ulubionych

Jaka moc lampy w salonie?

02.02.09, 21:50
Bardzo proszę o pomoc osoby, które mają pojęcie o elektryce.Chodzi mi o lampę
w salonie nad kątem wypoczynkowym.Jaką moc powinno mieć źródło światła żeby
wieczorem było w pomieszczeniu jasno? Przewiduję również oczywiście
dekoracyjne źródła światła ale napewno będzie potrzebne jedno główne.
Edytor zaawansowany
  • 03.02.09, 00:03
    Odpowiedzi jest tyle ile możliwośći konfiguracji kolorów ścian, sufitu, mebli, przepuszczalności szkła w oprawie, ilości w niej źródeł światła itd itd. Jeśli to "kąt" jak to nazwałaś to przy w miarę jasnych ścianach wystarczy z powodzeniem 3 x 40W - 3 x 60W. Podpowiem tylko, że warto szukać opraw które mają skierowane strumień światłą w górę. Światło odbite, rozproszone jest bardziej moim zdaniem komfortowe. Wiąże się to oczywiście z koniecznością idealnego wykończenia sufitów(widać wtedy wszystkie niedoróbki), ale na pewno warto taki wariant wziąść pod uwagę. Zajrzyj TUTAJ i zadawaj im śmiało pytania. Pomogą :)

--
    tynkiozdobne.pl
    gg 9215339
    0601 270493
  • 04.02.09, 12:54
    Polecam zakupić żarówki energooszczędne o większej mocy, do tego dokupić
    ściemniacz światła. W łatwy sposób będziesz mogła ustawić jasność jaką chcesz,
    albo przyciemnić, albo rozjaśnić. Zakup żarówek energooszczędnych dobrych firm
    zwraca się w dosyć krótkim czasie. A ceny prądu idą w górę..
  • 02.06.09, 16:58
    Wiesz siedzę w tym trochę i według mojej opinii powinieneś zainstalować oprócz oświetlenia głównego ( które będzie oświetlało całe pomieszczenie) jakieś lampy dodatkowe może kinkiety ogólnie rzecz biorąc tak zalecają fachowcy ponieważ najlepiej odpoczywa się w półmroku ale z drugiej strony normalne światło też jest potrzebne. Może pomyśl o iluminacji punktowej...pzdr
  • 28.12.17, 22:09
    Trzeba wybrać moc lampy zwracając też uwagę na to jak duże jest pomieszczenie i co przy tym świetle się będzie robić. Jeśli czytać to radzę wziąć mocne żarówki. Przeglądaliście może lampy ze strony studioswiatla.pl/ ? Co o nich myślicie?
  • 10.01.18, 16:08
    Też wychodzę z założenia, że nie ma jednej oczywistej odpowiedzi na to pytanie, bo jednak dużo zależy od koloru ścian, budowy i ułożenia ścian, ustawienia mebli i własnych preferencji. Jeśli szukacie pięknych lam z wysokiej półki to chciałam polecić Wam stronę studioswiatla.pl/ Mają przepiękne lamy i szeroki asortyment, więc każdy znajdzie coś dla siebie :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.