Dodaj do ulubionych

piec na słomę

28.01.09, 13:13
czy ktoś z was ma piec na słomę jak się sprawdza ja planuje taki
zakupić tanie grzanie materiał do palenia na podwórzu w postaci
balotów słomy....
Edytor zaawansowany
  • wcyrku1 31.01.09, 15:08
    justyna834 napisała:

> czy ktoś z was ma piec na słomę

Nie słyszałem by ktoś miał taki piec w domku jednorodzinnym
    w dotychczasowej praktyce stosowane są do okresowego palenia np w suszarniach
    -wtedy instalacja jest prosta i tania

>jak się sprawdza

Jak to się sensownie urządzi to będzie dobrym rozwiązaniem
    przede wszystkim trzeba mieć miejsce - kotłownia znacznie większa niż na inne
    paliwa, składowisko na cały sezon też o b.dużej zadaszonej powierzchni

>ja planuje taki
    > zakupić tanie grzanie materiał do palenia na podwórzu w postaci
    > balotów słomy....

Zastosowanie takiego pieca w domku ma sens gdy oprócz specjalnego pieca wykonasz
    również odpowiednią instalację ze ZBIORNIKAMI AKUMULACYJNYMI
    takie instalacje są stosowane do współpracy z kotłami zgazowującymi

www.atmopol.pl/
    www.atmos.cz/paliva.phtml?poland
    www.atmos.cz/prislusenstvi.phtml?poland
    Wtedy obsługa takiej instalacji/kotłowni jest prosta, ekonomiczna i ekologiczna.
    A co najważniejsze to że ciepło jest łatwo dostępne - ze zbiornika/ów dla c.o.
    i c.w. przez cały rok

W praktyce wygląda to tak że ładując/paląc w piecu/ zbiornik np. akumulacyjny
    1000litrowy przez ok 3-4godziny korzystasz ze zgromadzonego ciepła przez 3-4
    dni. Latem masz grzanie wody użytkowej przez odpowiednio dłuższy okres. Jeżeli
    wstawisz zbiornik z dwoma wężownicami to jedna jest do grzania ciepłej wody
    użytkowej a druga do podłączenia do "Solara" na dachu

• krystek2626 28.05.14, 11:24
    justyna834 napisała:

> czy ktoś z was ma piec na słomę jak się sprawdza ja planuje taki
    > zakupić tanie grzanie materiał do palenia na podwórzu w postaci
    > balotów słomy....

Ja się rozglądam w temacie bo szukam kotła na słomę dla teściów
    Mają gospodarstwo więc ze słoma nie mają kłopotu ani z przechowywaniem
    też jestem ciekaw jak się sprawdza, może ktoś napsze kto się orientuje w temacie?

Na razie znalazłem trzy - Metalreg, Graso i Multibio Witkowskiego
    Ten ostatni wydaje mi się najkorzystniejszy cenowo bo te pozostale sporo droższe
    Może by mi ktoś go zopiniował www.kotly-witkowski.pl/multibio
    Czekam na kazdą opinie

• nawalonych7krasnali 28.05.14, 11:37
    Piece na ziarno to też dobre rozwiązanie - np na owies. Ale w naszej kulturze palenie ziarnem to istne barbarzyństwo... nawet pszenicą gmo z glutenem....
    --
    yerba-mate.phorum.pl/index.php - wszystko o yerba mate
  • Gość: senior IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.14, 21:21
    Piece na słomę, widzę że coraz popularniejsze.
    Co do cen- jak w innych kotłach, ceny sa różne czasem za bardzo podobne kotły. więc jak dobry producent to tylko brać
    A jak chodzi o sam kocioł- zerknołem tak na szybko- ma fajne duże drzwiczki- to będzie wygodnie i ładować i czyścić i kotły każdej mocy - od 40 kW do 650 no i i na kostki na bele.
    Jest w czym wybierać
    tyle mojej opinii
  • krystek2626 12.06.14, 12:56
    Gość portalu: senior napisał(a):

> Piece na słomę, widzę że coraz popularniejsze.
    > Co do cen- jak w innych kotłach, ceny sa różne czasem za bardzo podobne kotły.
    > więc jak dobry producent to tylko brać
    > A jak chodzi o sam kocioł- zerknołem tak na szybko- ma fajne duże drzwiczki- to
    > będzie wygodnie i ładować i czyścić i kotły każdej mocy - od 40 kW do 650 no
    > i i na kostki na bele.
    > Jest w czym wybierać
    > tyle mojej opinii

Dzięki za cenne uwagi
    Zauwazyłem jeszczcze - ten Multibio od Witkowskiego ma 3 ciągi spalin - ponoć większa sprawnośc kotła i większa oszczędność - to prawda?
    Palenisko też kwadratowe to tak jak piszesz powinno być wygodniej przy obsłudze?
    No i mozna zamiennie palić drewnem wyczytałem
    Czy dobrym rozwiązaniem są oddzielne małe drzwiczki do zapalania?
    Będe wdzieczny za odp bo nie ukrywam że rozważam zakup tego kotła i musze się upewnić że kocioł dobry

• Gość: romo IP: *.158.216.58.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl 27.06.14, 18:22
    Jasne że w gospodarstwach to najwygodniejsze gdzie słoma na miejscu praktycznie
    Co do kotła - drugie drzwi do zapalania to i wygodnie i bezpiecznie mnie się zdaje
    Myślę że dobrze ten kocioł zaprojektowany
    Serwisuje i montuje różne kotły chociaż z kotłem na słomę jeszcze nie miałem do czynienia, ale z kotłami od Witkowskiego tak i nie powiem o nich nic złego, porządnie wykonane i problemów z nimi raczej nie ma
  • asi23445 24.12.17, 15:49
    Ja mam taki, dobrej jakości piec CO na słomę można kupić u producenta piecy Eko-Greń. Mają 5 lat gwarancji i to co mi się szczególnie podoba, są serio łatwe w obsłudze. Możesz zobaczyć przykładowy piec pod linkiem: ekogren.pl/produkt/14/eg-duo-multi
  • gustownisia123 26.01.18, 19:03
    Rodzice zamontowali w swoim domu jednorodzinnym taki piec CO i bardzo sobie chwalą. Na początku kusiła ich biomasa, ale wybrali jednak kocioł na słomę i to na prawdę jest sposób na tanie ogrzewanie. Jednak żeby to było efektywne to rozejrzyj się za porządną firmą. Taki kocioł to zakup na lata, do tego niezwykle ważny zakup. Rodzice chwalą sobie www.ekogren.pl, więc może warto, byś ich sprawdził.
  • pawel79114 05.02.18, 12:57
    Też polecam tą firmę.
  • ania.mala256 12.02.18, 15:41
    Jeśli chodzi o ekologiczny opał to wcale nie trzeba zmieniać od razu pieca. To generuje koszty- wiadomo. Ja nie zmieniałem pieca tylko zastąpiłem drewno brykietem, dlatego że mogę nim palić praktycznie w każdym piecu. Teraz jak sobie przeliczę cenę brykietu to wychodzi mi na plus taka zamiana. I to bardziej ekologiczne a popiół co mi zostaje to jeszcze mogę wykorzystać jako nawóz. ja kupuję od asketu już 3 rok i ceny nawet mi odpowiadają

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.