Dodaj do ulubionych

Jaki kocioł z podajnikiem

12.02.08, 10:49

Chciałabym sie dowiedzic, jaki kocioł z podajniem na węgiel moze
miał polecacie, jakies firmy, mam dom o pow 160 m2 i musze wymienic
teraz kocioł?
Proszę o poradę
Edytor zaawansowany
  • Gość: Waldek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.08, 14:49
    Ja właśnie buduję domek i dużo dobrego słyszałem o kotle VAKO-S25
    Można w nim palić miałem i ekogroszkiem. Ma podajnik tłokowy -
    podobno lepszy od ślimakowego
  • Gość: mmarusia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.08, 20:14
    My mamy kociol SEKO.Jestemy bardzo z niego zadowoleni.Uzytkujemy go drugi sezon.
    Zobacz tu:
    www.seko.pl/index.html
  • Gość: Majka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.08, 21:45
    Ja mam piec firmy Zembiec. W sumie to nie mogę powiedzieć nic złego,
    ale jesli cokolwiek dostanie sie do slimaka to go zablokuje (także
    trzeba bardzo uważać) a druga sprawa jeśli ktoś wymienia piec na
    nowy ( w starym domu)a nie wymieni instalacji wówczas to mija się z
    celem, strasznie pochłania groszek..
    pozdrawiam
  • wojtasek105 04.05.16, 12:44
    Jeśli poszukujesz fajnego kotła to sprawdź sobie kotły Witkowski. Bardzo dobra jakość wykonania a co najważniejsze, są bardzo solidne. Ja już mam ten kocioł od 5 lat a wygląda jak nowy.
  • sandra550 13.06.16, 14:50
    Ja polecam kotły z podajnikiem firmy Galmet! Dobra, polska firma, oferty ma w rozsądnych cenach :)
  • spokops 16.06.16, 09:18
    A ja polecam dowolny kocioł gazowy ? komfort nieporównanie większy. Jak już musi być na miał/węgiel to tylko Pereko.
  • donatelka82 22.06.16, 19:28
    bardzo dobre kotły robi Witkowski, rodzice zamawiali sobie ostatnio tam kocioł z serii lux już z podajnikiem, ale zadowoleni sa bardzo. Prosty w obsłudze, wydajny, palą pelletem i ekogroszkiem www.kotly-witkowski.pl/
  • borynkowa 30.05.18, 18:46
    masz rację Witkowski to bardzo dobra firma, my też planujemy od nich kocioł brać ale zastanawiamy się nad Klaster5 albo Carbon5. Oba 5 klasy, już te niskoemisyjne, mamy prosty układ c.o a ten Carbon ma wypasiony sterownik, może nie być w pełni wykorzystany. Przyjedzie handlowiec to nam wszystko podpowie co i jak sklep-witkowski.pl
  • 1klassa 31.05.18, 13:39
    Najtaniej jeszcze wychodzi kocioł na miał z podajnikiem naturalnie.
  • dartosto 04.06.18, 11:20
    Bez reklam! Podrzucam DARMOWY katalog kotłów. Można się zorientować i nie czytać tych wszystkich wpisów od firm, co ejst cudowne i jak się mega sprawdza :)
    katalog: swiatoze.pl/katalogkotlow/
  • anapaa 12.06.18, 12:52
    walczą ze smogiem: swiatoze.pl/czyste-powietrze-dla-malopolski-dzieki-gminom-wspolpracujemy-z-wami/
  • dartosto 04.06.18, 11:22
    PS. Dlaczego na węgiel? Jest tyle lepszych rozwiązań! Pomyśl może o pelecie albo gazie - zero syfu w kotłowni, wygoda i spokój. Że jeszcze komuś się chce palić węglem - zawsze będzie w tym kraju syf. Jak inwestować to z głową.
  • kolekol 05.06.18, 08:52
    Dratosto.. Głos rozsądku w tym jednym wątku reklamowym ;)
  • morlintos 05.06.18, 12:28
    racja... kupisz człowieku kocioł na węgiel a potem wjedzie prawo, że węgiel jest beeee i nie wolno w całym kraju to będą łzy i płacz i niesprawiedliwości i błaganie o dotacje! zamiast teraz z głową to zrobić!
  • sebenston 06.06.18, 08:30
    znajomy ma ekogroszek i syf w kotłowni jak był tak jest - tyle ze nie kopci ;/
  • matmarha 06.06.18, 22:06
    Co do kotła jaki powinieneś wybrać to się nie wiem, bo się nie znam. Ale skoro taki system wybrać ocieplania domu to będziesz potrzebować również systemy zamocowań instalacyjnych oraz różne akcesoria przykładowo do grzejników. Nie wiem czy masz już firmę, gdzie chcesz to wszystko kupić, ale jak nie to warto zapoznać się z firmą mcgoodwork . Najlepiej kupować u producenta.
  • sebenston 11.06.18, 13:23
    nie zawsze warto kupowac u producenta - czasem posrednik ma nizsze ceny - kwestia zakupu hurtowego =] tak jest np. z lego - oficjalna strona na inne ceny niz te ktore mozesz spotkac w sklepie stacjonarnym
  • anapaa 12.06.18, 12:51
    Mam piec na węgiel - dramat, ktoś mi polecał ekogroszek - równiez dramat. Teraz myśle nad czyms co jest mega drozsze ale za to zdrowe i bez tych pierdół w kotłowni.
  • morlintos 14.06.18, 11:35
    Jeśli jesteś w stanie zainwestować więcej w coś, co się opłaca - od strony finansowej / oszczędności, ale także z myślą o tym, aby długo działało, było zyskowne dla Ciebie, bo jak pisałaś, masz dość "pierdół w kotłowni", to warto. Najgrosze, co można zrobić to pójść na rozwiązanie połowiczne - prędzej czy później trzeba będzie je wymienić, więc kasa przepadnie / trzeba będzie dołożyć więcej.

O czym konkretnie myślałaś? Droższe czyli pompa ciepła? :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.