Dodaj do ulubionych

Baterie termostatyczne TRES - awaria

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.06, 09:11
Mam taki problem, mam zamontowaną w kabinie prysznicowej baterie termostatyczną TRES, ma ona ok 4-5 lat. Od pewnego czasu temperatura wody, którą wypuszcza jest sporo zimniejsza niż byc powinna. Przy ustawieniach pokrętła na najwyższą temp. woda ma ok 36-38 stopni. Zastanawiam się co może byc przyczyną? Czy takie baterie termostatyczne moża jakoś czyścić (może po prostu odłożył się kamień w elemencie odpowiedzialnym za temp) czy może jest to usterka wymagająca wymiany baterii. A i czy brać sie za naprawę samodzielnie czy jest to już zabawa dla "fachowca" ;-) ??
Pozdrawiam
Bartek Kraków
Edytor zaawansowany
  • 10.01.06, 09:38
    www.trespolska.pl/kontakt
    Napisz do nich i zapytaj, najlepiej będą wiedzieli co zrobić.
  • Gość: bjey IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.06, 10:08
    dzięki za pomysł, ale to była moja pierwsza akcja ;-)
    ale może ktoś z forumowiczów miał podobny problem i ma jakieś doświadczenia w ogóle z bateriami termostatycznymi i ich naprawą
  • 10.01.06, 10:12
    .Nie mam doświadczenia z awarią takiej baterii, więc nie pomogę. Pozdrawiam
  • Gość: fachowiec IP: *.chello.pl 10.01.06, 10:44
    4-5 lat?
    powodów stanu który opisujesz może być wiele
    być może , że zapchały się , zarosły, filtry na podejściu pod baterie
    uniemożliwiając, ograniczając wypływ wody ciepłej do bateri
    /coś w podobie jak przy wężu do pralki , uszczelka 3/4 z siatką/
  • 11.01.06, 12:08
    albo zatkał się filtr siatkowy przed baterią (ciepła woda) albo trzeba wyciągnąć
    głowicę termostatyczną z korpusu i najlepiej zamoczyć ją na 30 minut w
    odkamieniaczy np. cilit kamień i rdza. robiłem to już wielokrotnie z baterią
    kludi, bo ta ma metalową sprężynę termiczną i jeżeli zajdzie kamieniem nie
    pozwala na przepływ ciepłej wody. czy w twojej baterii tak jest, tego nie wiem
    bo nie widziałem jeszcze tego modelu.
  • 19.01.16, 23:02
    Samodzielnie możesz próbować, jeśli potrafisz rozkręcić i wyciągnąć głowicę termostatyczną. To ona odpowiada za problemy z Twoją woda. Nie rozkręcaj pokrętła bo możesz uszkodzić lub mieć problem ze złożeniem. Samo odkamienienie głowicy rzadko pomaga, najczęściej po prostu kupuje się nową głowicę (cena od 200 do 400zł). W Krakowie nie pracujemy, ale jeśli ktoś ma problem z Tresem, czy Grohe to zapraszamy na stronę hydraulicy24h.com
  • 20.01.16, 11:54
    Taki sam problem miałem i pomogło mi odkamienienie głowicy.
  • 11.10.17, 00:11
    moja bateria termostatyczna buczy po stronie pokrętła z nasileniem strumienia wody i dodatkowo cieknie woda ze słuchawki, bo nie zamyka dokładnie wody. Czy trzeba ją rozłożyć? Czy to uszczelka czy głowica?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.