Dodaj do ulubionych

rynny plastikowe czy metalowe ???

19.07.05, 20:07
mam zamiar wymienic stare rynny. Zastanawiam sie jakie kupic: plastikowe (bo
tansze) , czy metalowe. Metalowe rynny są drogie. Podobno są trwalsze i nie
nie zmieniają barwy po kilku latach.
Może ktoś z doswiadczenia napisze coś na ten temat.

Edytor zaawansowany
  • Gość: poziomka_a IP: *.krzeszowice.net.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 20.07.05, 17:06
    ja mam w nowym domu rynny plastikowe ,ale wiele osób teraz mówi że jednak
    metalowe sa lepsze , trwalsze.
  • Gość: bedur IP: 62.148.85.* 20.07.05, 19:11
    Za cenę orynnowania z dobrego pCV - Marley lub Stabicor można mieć tytanowo
    cynkowe. Tanie plastiki odbarwiają się. Poza tym wadą rynien plastikowych są
    złączki z gumowymi uszczelkami- one są słabym punktem. Jeżeli chodzi o rynny
    metalowe powlekane to faktycznie są drogie. Pozdrawiam.
  • Gość: Edek IP: *.31.248.58.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 25.09.13, 23:00
    Dobre sobie rynny PVC w cenie rynien cynkowo-tytanowych. Gdzie są takie promocje?
    A trwałość rynien PVC wynosi ok. 25 lat. Te nowe już nie tracą tak koloru, bo są troche inaczej barwione od tych sprzed kilkunastu lat. I o dziwo są bardziej wytrzymałe niż te stalowe. A co do uszczelek - to normalne, materiał pracuje to i się niszczy.

Polecam przegląd rynien

• Gość: Rabarbara IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 11.04.14, 09:54
    Moim zdaniem rynny PCV fatalnie wyglądają i kompletnie nie pasują do większości polskiego budownictwa. Z drugiej strony nie każdy może sobie pozwolić, a lepiej mieć rynny plastikowe niż żadne ;) Ale od rozwiązywania dylematów typu cena - jakość to są specjaliści. Polecam kontakt np. z Veldachem, bardzo uprzejmi i pomocni ludzie, nawet babie potrafią wytłumaczyć ;)
  • Gość: papciaa IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 06.05.14, 09:44
    a słyszał ktoś może o rynnach Niagara? Moim znajomym zakładali rynny z www.bauder.pl/ rzekomo mają dobrą jakość oraz i wieksza głębokość niż pozostale…. ( wiecej odbieraja wod opadowych,) - generalnie sa zadowoleniz wyboru, ale czy ktos może się wypowiedziec na te temat?:)
  • Gość: () IP: *.free.aero2.net.pl 07.06.14, 10:46
    My mamy cały zestaw od pruszyńskiego, także niagarę 120mm. Powierzchnia dachu 210mkw.
    Blachodachówka gruba, rynny twarde, proste , na razie bez zastrzeżeń. Najważniejsza dla nas była jednak treść gwarancji, ta firma z rozpatrywanych, wg ma najlepsze warunki...

Gość portalu: papciaa napisał(a):
    > a słyszał ktoś może o rynnach Niagara? Moim znajomym zakładali rynny z rel="nofollow">www.bauder.pl/ rzekomo mają dobrą jakość oraz i wieksza głębokość niż pozostale…. ( wiecej odbieraja wod
    opadowych,) - generalnie sa zadowoleniz wyboru, ale czy ktos może się wypowiedziec na te temat?:)
  • 03.12.14, 14:38
    Skusiliśmy się na PCV i jak na razie sprawują się nam całkiem ładnie, w sumie to ta decyzja była bardzo spontaniczna bo okazało się, że firma robiąca nam schody (kuhn) zajmuje się też orynnowaniami, więc zamontowali i u nas. W sumie to podjęliśmy taką decyzję bo mamy problemy z drzewami od sąsiadów..mają 3 wielkie modrzewie i wszystkie igły zapychają nam notorycznie rynny. Stare aż przerdzewiały więc postawiliśmy na pcvki ...mamy nadzieję, że będą się lepiej sprawować.
  • Gość: gambino IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 04.06.14, 15:43
    no ja tez jestem zdania, ze metalowe lepsze, ale i tak najlepsze miedziane. Ja rynny wymienialem jakis czas temu i wybralem wlasnie miedziane z dachluxu. To jest inwestycja dlugoterminowa i wiem ze dokonalem dobrego wyboru
  • Gość: penty IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 06.06.14, 10:44
    Hmm ja wybrałem rynny metalowe, w sumie jakoś głęboko nie rozmyślałem nad wyborem, najważniejsze było, aby nie zardzewiały za szybko; ) mamy dość duzy dom, więc zdecydowaliśmy się na takie fincostal.com.pl/niagara/ .
  • Gość: nola IP: *.net.cybernetwmw.com 07.06.14, 09:45
    polecam poradnik na kreowskazie - www.kreocen.pl/kreowskaz/2014/czerwiec.html?page=28. powinien rozwiać wątpliwości :)
  • 08.01.16, 22:22
    Szczerze polecam rynny metalowe, jeśli oczywiście masz odpowiedni zapas gotówki. Są trwalsze i mocniejsze (lepiej wytrzymują np. ciężar śniegu, nie uginają się itp.) i są bardziej estetyczne. Rynny plastikowe, szczególnie te z najniższej półki wyglądają często jak "zabawki"... Ciekawe informacje można poczytać np. na zbudujmydom.pl/index.php?page=rynny-jaki-material-bedzie-najlepszy
  • 21.03.16, 13:14
    Jeśli jesteś na etapie wymiany rynien to pomyśl od razu o profesjonalnym systemie przeciwoblodzeniowym. Tutaj www.dozowanie.eu/ mają takie rozwiązania. W naszym klimacie może to być szczególnie przydatne.
  • 31.03.16, 23:53
    Rynny metalowe są na pewno trwalsze.Warto przeznaczyć na nie większą kwotę pieniędzy.
  • 10.11.16, 09:22
    Akurat tak się składa, że niedawno zainteresowałem się tym tematem. Po tym artykułem https://www.extradom.pl/porada-0D5b000003Dr197CAB przeczytałem, że świetnym rozwiązaniem są te PCV. Przede wszystkim są tańsze, choć podobno mniej trwałe, gdyż powszechnie mówi się, że te metalowe lepiej radzą sobie ze skrajnymi temperaturami i nie płowieją. Jednak nie znam jeszcze nikogo, komu plastiki zużyły się jakoś bardzo szybko.
  • 12.11.16, 13:21
    Większość osób które znam i założyły plastiki niestety po kilku latach wymieniają na metalowe, z powodu odbarwień oraz że po prostu są nie szczelne . Powodem tego jest najprawdopodobniej kiepska jakośc materiału, a mróz i słońce robią swoja robotę.
  • 21.12.16, 19:48
    Zgadzam się z tą opinią.Szczególnie jeśli chodzi o budynki wielorodzinne rynny z blachy stalowej są jedynym dobrym rozwiązaniem.
  • 22.12.16, 14:04
    Lepiej zdecydować się od razu na rynny metalowe, raz że są trwałe a poza tym wykonane są z najwyższej jakości materiału na www.bth.pl można zamówić takie rynny.
  • 14.09.17, 12:10
    Też zdecydowanie polecam rynny stalowe . Te plastikowe to się nie umywają przy metalowych, rozwalą się przy pierwszej większej burzy. A metalowe solidnie się trzymają.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.