Dodaj do ulubionych

Jaka ściana?

09.05.18, 19:54
Witam. Chcę podzielić kawalerkę na 2 pokoje. Zależy mi na maksymalnym wyciszeniu dźwięków. I nie wiem jaką ścianę zrobić: z płyt g-k (jeżeli tak to jak je wzmocnić) czy murowaną, np. z pustaków ceramicznych? Nie wiem jak się do tego zabrać. No i gdzie mogę uzyskać wiarygodne informacje o poziomie izolacji akustycznej różnych materiałów? Boję się, że wydam kasę, a hałasy dalej będzie słychać. Z góry dziękuję za rady.
Edytor zaawansowany
  • remonty-adaptacje 03.06.18, 22:25
    Witam
    Sugeruję ścianę z płyt GK wypełnioną matą wygłuszającą. Zamiast wełny mineralnej, wsuwamy miedzy stelaże matę wygłuszająca na przykład soundsolutions 3 cm. Może Pan sobie pozwolić na cieńszą ściankę ale akustycznie dobrze wyciszoną.
    Pozdrawiam
    Kompleksowe remonty Consulting Sati Sp. z o.o.
  • antena1234 14.06.18, 19:05
    Witam, nie jestem budowlańcem, ale zwykłym użytkownikiem i dwa razy stawiałam dom. Więc z doświadczanie wiem, że lepiej cegła. KG nawet z wełną czy matą wyciszającą i tak będzie wszystko słychać

Pozdarwiam Aneta z ławki do przedpokoju
  • remonty-adaptacje 30.06.18, 17:28
    Witam
    Polecam aku płytę isover, wystarcza do wyciszenia ścianek działowych z gk. Ma dobre parametry orz jest to optymalne rozwiązanie do mieszkania.
    Jeżeli chce się osiągnąć maksymalny poziom wyciszenia to dodatkowo na ścianę można zastosować Panel dźwiękochłonny SPLIT, 1200x600 mm, jasnoszary. Ale to już drogie rozwiązanie i przy panelach SPLIT mają duże znaczenie drzwi. Generalnie także powinny być dźwiękoszczelne Porta RW. To maksimum co można osiągnąć.

Podsumowując, wersja podstawowa wyciszenia to aku płyta, drzwi Porta Rw = 27dB, wyciszenie plus to ku płyta, split, oraz drzwi Porta Rw = 42dB.

Koszty między pierwszą a drugą wersją są bardzo znacznie różne.

Pozdrawiam
    Artur Długosz
    Consulting Sati Sp. z o.o.
    Kompleksowe remonty Warszawa
  • gienia886 05.11.18, 11:24
    Z płyt gipsowo-włóknowych firmy Fermacell bardzo fajnie stawia się ściany działowe, są wytrzymałe i posiadają wysokie właściwości akustyczne. Ja mam zamontowaną ścianę działową na stelażu, łatwo się montuje, można samemu stawiać.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.