Dodaj do ulubionych

Zatkana rura

12.02.18, 23:48
Zatkał mi się zlew w kuchni, pod zlew podpięta jest zmywarka, też stanęła, błąd E4- za dużo wody. Mam ekologiczną oczyszczalnię ścieków. Wyczyściłem syfon, dalej zatkane. Próbowałem sprężyn, gorącej wody, octu, biologicznego odtłuszczacza, tylko dynamitu nie używałem. W końcu wezwałem znajomych fachowców (robili mi już parę poważnych rzeczy- sprawdzeni, bardzo solidni). Odetkali przez podłączenie rury od ciepłej wody do odpływu zlewu- poszło. Zlew był czynny przez 2-3 tygodnie, znowu się zatkał, woda schodziła trochę szybciej, ale nadal zatkany. Wcześniej fachowiec w ramach serwisu doprowadził do porządku zmywarkę. Oczywiście stanęła. Teraz jestem w stanie szybko odetkać zlew kombinacją: soda, ocet, wrzątek, ale to starcza na kilka dni. Zresztą zmywarka staje nadal ( co prawda wyświetlający się błąd E4 "się odkręca" i zmywarka dochodzi sama po jakimś czasie do ładu i błąd się nie wyświetla). Ręce opadają, nie wiem co robić. Wezwę fachowców od rur- na pewno odetkają, ale zaraz potem włączę zmywarkę i stanie. Może zmywarka trochę "zgłupiała" i źle wylicza wodę, która wpływa i wypływa i dlatego wyświetla błąd i staje. Ale nawet jak fachowiec od zmywarki ją naprawi (chociaż nie wiem, czy trzeba naprawiać) to może zaraz stanąć, bo zlew zatkany. Zgłupiałem kompletnie i nie wiem, co z tym zrobić. Nie wiem dokładnie, jak biegną rury (dom kupiłem). Jeden z fachowców sugerował, że może to być wina oczyszczalni- być może rura w końcowym biegu leży prawie poziomo i ścieki w niej stoją i zapychają - oczyszczalnia jest przepełniona (ostatni rok mokry, a gleba gliniasta- wszystkie jednak urządzenia na parterze (2xtoaleta, prysznic, 2xumywalka), czyli na tym samym poziomie działają bez zarzutu. Zlew do zwykłego używania typu zmywanie w rękach się nadaje- główny problem to zmywarka. Co dalej? Pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • now.tomasz 05.03.18, 10:51
    Myślę, że powinieneś zatrudnić lepszych fachowców, którzy nie tylko doradzą i zaproponują, ale przede wszystkim wdrożą jakieś działania i pomogą praktycznie implementując swoje pomysły. Od siebie mógłbym zaproponować ekipę solidneinstalacje.pl/ mogę z własnego doświadczenia zagwarantować, że ci ludzie nie zostawią cię z potrzebie i nie polecą radzić sobie z problemami na własną rękę, są naprawdę solidni w tym co robią.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.