Dodaj do ulubionych

Wilgotne kropki na ścianie. Pleśń na rogu sufitu.

03.12.17, 04:57
Witajcie. Dwa lata temu kupiliśmy nowe mieszkanie. Po jakimś czasie zauważyłam że w rogu jest zielona pleśń z żółtym nalotem. Na ścianie koło okna i bocznej do połowy pełno mokrych kropek. Nie wysychają. Jak zmykam to preparatem na grzyb zeszło ale po miesiącu pojawiło się ponownie. Mieszkanie jest na gwarancji. Czy to nasza wina czy budowlańców? Dodam jeszcze że sprawę zgłaszaliśmy. Był Pan Kierownik Budowy i mówił że się zorientują skąd to ale już go na oczy nie widziałam 😊 Nad tym zaciskiem jest balkon sąsiadów. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. Pozdrawiam i liczę na odzew
Edytor zaawansowany
  • 05.12.17, 23:08
    Pierwsza i najważniejsza sprawa to gwarancja. Nie rozmawiaj z kierownikiem, w ogóle z nikim nie rozmawiaj, napisz pismo w którym opisz o co chodzi (nie ważne że już to pokazywałaś i "oni" wiedzą), zrób zdjęcia i napisz w tym piśmie, że masz taką dokumentację i wzywasz wykonawcę czy developera do podjęcia bezzwłocznych działań. W piśmie dodaj, że problem pokazywałaś, dodaj datę choćby przybliżoną, napisz komu pokazywałaś. Pismo oczywiście poleconym lub na dziennik, koniecznie jeden egzemplarz z pieczątką że wpłynęło dla Ciebie. A teraz czekaj co się wydarzy :-)

A tak poza wszystkim, najprawdopodobniej puściła izolacja tarasu sąsiada i stąd ten grzyb, woda się sączy, ogrzewanie działa, idealne warunki na grzybki...

--
    "Zakład Usług Budowlanych"
    zubbau@gmail.com

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.